Štítky článku: •  

„Eurounijníci“ nebo Evropané?

Nemám nějaké velké komplexy z dějin Českých zemí. Myslím si, že jsou stejné, někdy lepší či horší, jako u jiných národů Evropy! Samozřejmě, je na každém jaký výklad si vybere a ke kterému se přikloní.

eusoc.jpg (8,962 kiB)
Nová Evropa rudých komisařů

Bohužel, to přiklánění také znamená jaký má vztah k Evropské unii. Aspoň u většiny diskutujících to tak je! Někteří, hlavně „příklonci“ levicoví (vynechávám komunisty, to není levice, ale sovětsko-imperiální svoloč, a jejich názor mě vůbec nezajímá) mají jasno. Musíme být pevnou součástí EU, ať to stojí, co to stojí! I kdyby Juncker jmenoval komisařem „svého koně“, který bude regulovat výrobu ovsa, tak skalní socialisté budou kývat a hýkat blahem!

To jsou ti, co jsou oprávněně nazýváni „Eurohujery“! Hlavně budou ukazovat jak v sociálně (socialisticky, kolektivisticky) vyspělé Evropě je všechno lépe a radostněji regulované, jak tam jsou vyšší platy, kratší pracovní doba a samé sociální jistoty! Pokud se vyskytne drobný exces, jako stěhování zákon nedodržující chátry a stále více viditelný nárůst voličů konzervativní pravice, jsou to jenom drobné nedostatky, které ale další regulace a nějaká ta směrnice EK odstraní!

Pokud možno i s tou pravicí! Jejich názor na naše dějiny je jasný, co se nepovedlo Husitům, co bylo přerušeno dobou temna, co trošičku zkomplikoval reálný socialismus, bude dosaženo z Bruselu, pokud možno nějakou direktivou!

Na opačný pól bych posadil „příklonce“ pravicové, hrdě sebe nazývajíc, „Euroskeptiky“, kteří mají jasno! Z EU ihned ven! Hnusný socialistický moloch, který je dějinně odsouzen k zániku, proto na něm není nic dobrého! Většina z nich ale, bohužel, až na ten reálný socialismus, má na naše dějiny skoro stejný názor jako „Eurohujeři“, aniž by jim to docházelo!

eusovietflag.jpg (6,789 kiB)
Svaz evropských socialistických republik

Jejich největší chybou ovšem je, že si za ikonu svého odporu zvolili pana Klause. Našeho bývalého pana presidenta, který se sám pasoval „thatcheristou“ aniž by se někdy, hlavně jako ekonomická ikona „české pravice“, jako „thatcherista“ choval! Toho tak hezky česky pravicového politika, který chce EU až někam na Kavkaz s Tureckem a Ruskem! Církve přirovnal k zahrádkářům a rád píše knihy s Lukoilem!

No a někde mezi těmito póly se pohybují ti, co ví, že dějiny jsou jenom jedny! Na ty naše pohlížejí nejen realisticky, ale většinou i s hrdostí na to, co lidé na území Koruny české dokázali! Ale hlavně jsou hrdí, že lid zemí českých je od dob Svatého Václava součástí „Západní civilizace“ a nějaká „sovětsko-asijská“ okupace je v našich dějinách pouze epizoda, stejně jako nájezdy Avarů! Nazývám je „Eurorealisty“.

A právě tito si myslí, že Evropa nepatří nějakým socialistickým komisím, které pomalu ale jistě v ní budují něco jako socialismus „italského typu“, kteří chtějí, aby Evropa se sama přestala ve světě marginalizovat, ustupovat tlakům všelijakých milovníků a obdivovatelů „stejně dobrých“ civilizací a tím ničit samu sebe!

Evropa patří evropským národům, ale ty si musí vybrat! Dneska jsou, bohužel pouze dvě možnosti! Jedna, že to s pomocí našich „Commissari“ dotáhneme tam, kam to dotáhli všichni, kteří byli v dějinách nějakými „Commissari“ řízeni! A ta druhá, spíše „Eurorealistická“ než „Eurooptimistická“, že budeme možná trošku chudší, určitě tvrději pracující a někdy i bojující, ale stále příslušníci „Západní, křesťanské“ civilizace, která vytvořila nejhumánnější a nejsociálnější společnost v dějinách lidstva!

A každý z nás si musí vybrat! Hned! Možná jsem sýček, ale slyším zvonit hrany…

Autorem článku je Pavel Skeptik

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 466 × | Prestiž Q1: 6,41

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top