Štítky článku: •  

Proč nevolit Čaputovú za prezidentku

Celá moje sociální bublina má aktuálně ze Zuzky Čaputovej mokré spodky. Musím se proto pravidelně při sójovém lattečku v coffee corner proskleného, požoňského ofisu (s výhledem na schönen blauen Donau) omlouvat, že jsem nešel (nepůjdu) volit zástupce své společenské třídy.

A já tedy obden opakuji stejné důvody a poslouchám od různých lidí tytéž protiargumenty. Baví mě o tom debatovat, neboť považuji tu diskusi za smysluplnější, než disputaci či volit Losnu nebo Mažňáka. Dokud nezačne být atmosféra příliš explozivní.

Protože jsem se o tom už dost nakecal, rozhodl jsem se napsat tuto Rukojeť nevoliče k prezidentským volbám 2019.

Proč tedy nevolit Čaputovú za prezidentku SR?

Volič disponuje pouze jedním hlasem, který na výsledku nic nezmění

Pokud by se kterýkoliv z nás za celý svůj život neúčastnil žádných voleb, ty by i tak dopadly úplně stejně. Neuvěřili byste, jaký nesouhlas způsobí toto pro mě zcela zjevné tvrzení u běžného občana — voliče.

Výsledek voleb ovládají jevy, které způsobují masové změny v náladách voličů (vražda novináře a jeho snoubenky, únava z desetileté vlády jedné strany …), ne individuální rozhodnutí jednotlivců. Můžeme se proklamačně přihlásit na jednu stranu, ale to buď přikládáme zbytečné polínko pod rozhořelou vatru nebo holým tělem zastavujeme rozjetý válec.

Musím se velmi smát, když někdo hořekuje, že neví zda má volit outsidera, protože nechce, aby jeho hlas propadl (!).

Je zcela jedno, kdo ze standardních politiků bude u kormidla, nezmění se nic

Sociální stát blahobytu je mohutný zaoceánský parník, kde příkaz kapitána musí projít 50 palubami, aby se dostal do strojovny. Pokud náhodou příkaz vyžaduje nějakou změnu, nedejbože aktivitu, na každé palubě musí bojovat s pasivní rezistencí líné posádky. A posádka je bez ohledu na výsledky voleb stále stejná.

Věříte, že se Richardu Sulíkovi podaří v případě sestavení vlády zrušit alespoň ty zbytečné gastrolístky?

Samozřejmě, ještě tu jsou nesystémové strany, například taková vláda pod vedením ĽSNS by znamenala změnu, ale změnu zcela opačným směrem, jak bych si přál.

Volič nemá žádnou garanci, že politik splní to, co slíbil v kampani

Vzpomeňme si Procházkovo Néééé, na Bélův charakter, co Radičová a Mikloš slibovali před volbami v případě záruk za řecké dluhy a jaká byla nakonec realita.

BTW, je zajímavé, že epické slovenské volební ojeby jsou vždy v režii naší ctnostné pravice.

Nemám koho volit ani proklamačně

Jako člověk, který plánuje pracovat, dokud bude schopen (práce mě baví), zdraví rodiny a vzdělání dětí se snaží řešit v soukromém sektoru (jsou to příliš důležité věci, abych je mohl svěřit neustále selhávajícímu státu) si mohu být jednoduše stoprocentně jistý, že pro každého myslitelného politika představuji pouze dojnou krávu. A pak mi vítězoslavně podá otýpku sena, když už nebudu zvládat táhnout káru, na níž se on roky spokojeně veze.

Jedním z výdobytků listopadu byla možnost alespoň hrdě stát, když už z vás škubou všechno peří.

Prezident je asi nejzbytečnější funkce ve slovenském panteonu

Víte, koho bych byl ochoten volit (proklamačně)? Kandidáta, který by slíbil, že tento monarchistický relikt zruší. Rozpustí ten operetní batalión s peříčky za kloboučkem, rozprodá limuzíny, park otevře zpět frisbeestům a skejťákům (sweet 90's). A hlavně, sníží daně o 0,01 procenta!

Na životě občanů by se absolutně nic nezměnilo.

Nikdy nebudu volit nikoho z Progresivního Slovenska

PS je strana bohaté (to mi na nich absolutně nevadí), vyškolené, městské, levicové elity. Pohrdají životním stylem, radostmi a obavami lidí žijících v hierarchickém žebříčku pod nimi a ve své intelektuální namyšlenosti se cítí kompetentní rozhodovat za ně. A už jen jako collateral damage se dozvíte, že tito pachatelé dobra si spokojeně žijí z prostředků, které vyprodukovala právě ta hloupá masa (ficovoliči, white trash, či jak je elita označuje …).

PS: Čaputovú považuji za skvělou osobu a její aktivismus (Pezinská skládka) za přesně ten typ legitimního, lokálního zapojení ve veřejné sféře. Když si člověk brání kus svého světa před nesvatou aliancí státu a mafie. Prostě NIMBY.

Samozřejmě, přesně v intencích filozofie Progresivního Slovenska, smetí nakonec skončí za humny občanů, kteří nejsou tak zorganizování, schopni (bohatí, vzdělaní …). Ale to už není Čaputovej problém, ale státu fungujícího jako veřejná pastvina.

Co se ale stane, když se Zuzka bránící zájmy Pezinčanů stane prezidentkou Čaputovou? Změní se na zbytečného úředníka žijícího z peněz daňových poplatníků.

Vzpomeňme si na dobrého anděla Kisku (pozitivní figura) tvrdošíjně hájícího své právo na víkendové pendlování letadlem Bratislava-Poprad (papaláš non plus ultra).

MENEJ ŠTÁTU · FCB, 28. BŘEZNA 2019

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 271 × | Prestiž Q1: 7,74

+11 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top