Štítky článku: •  

O bělošském nacionalismu a separatismu

Sociální síť Facebook zablokuje veškerý obsah, který uznává, podporuje nebo reprezentuje bělošský nacionalismus a separatismus. Zákaz se bude týkat také sociální sítě Instagram. Platit bude od příštího týdne.

fcb-cortana.jpg (189,316 kiB)
Facebook Cortana

Gigant sociálních sítí Facebook se také zavázal ke zlepšení schopnosti identifikovat a blokovat obsah teroristických skupin. Uživatelé, kteří budou vyhledávat urážlivé či nenávistné výrazy, budou podle informací serveru BBC automaticky přesměrováni na charitu bojující s pravicovým extremismem.

Facebook doposud povoloval zveřejňování některých příspěvků s bělošským nacionalismem, které nebyly považovány za rasistické. A to včetně možnosti, kdy uživatelé volali po vytvoření státu pouze bělošské etnicity.

Společnost uvedla, že ideologii bílého nacionalismu považovala za stejně důležitou, jako je například „americká hrdost nebo baskický separatismus, které jsou součástí lidské identity“.

V nové zprávě ale Facebook změnil svůj postoj a po třech měsících konzultací s občany i akademiky rozhodl, že bílý nacionalismus nelze smysluplně oddělit od organizovaných skupin šířících nenávist.

Sociální síť je v posledních týdnech pod tlakem kvůli údajně nebezpečnému obsahu. Stalo se tak poté, co byl teroristický útok na dvě mešity na Novém Zélandu živě vysílán právě na Facebooku.

Nové nařízení tak uvítala novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Ta dříve uvedla, že sociální sítě jsou „vydavatelem, nikoli pošťákem“, a požadovala, aby síť převzala odpovědnost za sdílený materiál.

„Facebook podnikl kroky k tomu, aby rozšířil svá pravidla pro nenávistné projevy a zakázal propagaci a podporu bílého nacionalismu a bílého separatismu. Pravděpodobně tyto kategorie měly vždy spadat do jejich směrnic nenávistných projevů, ale přesto je pozitivní, že k objasnění došlo nyní v důsledku útoku tady v Christchurch,“ řekla premiérka na tiskové konferenci.

Video útoku ve městě Christchurch, při kterém zemřelo 50 lidí, viděly před jeho smazáním asi 4 tisíce lidí. Facebook pak během 24 hodin zablokoval přes milion kopií a dalších 300 tisíc sdílených kopií smazal.


Facebook nově radikálně omezí bělošské nacionalistické a separatistické posty, což je patrně jeho nejagresivnější akce proti extremistickému obsahu.

Zástupci Facebooku oznámili, že tato politika bude zavedena od příštího týdne a bude mít vliv na téměř 2 miliardy uživatelů na Facebooku a také Instagramu.

„Některé zprávy jsou hluboce spojeny s organizovanými skupinami nenávisti a nemají v rámci našich služeb místo,“ napsal Facebook na svém blogu. Nadále nebude povolovat příspěvky, které obsahují prohlášení typu „Jsem hrdý bílý nacionalista“ a „Přistěhovalectví tuto zemi rozděluje; bílý separatismus je jedinou odpovědí, která je správná.“

Pokud uživatel zveřejní nenávistný obsah, podobná prohlášení nebo témata, Facebook jej nyní nasměruje na neziskovou organizaci, která pomáhá lidem opustit nenávistné skupiny. Nezisková organizace „Život po nenávisti“ byla vytvořena aktivisty a slouží jako „exit“ program, který pomáhá lidem „opustit násilnou pravici“.

Před středečním rozhodnutím Facebook bránil uživatelům sdílet zprávy, které podporovaly nadřazenost bílé rasy. Obhájci občanských práv protestovali, když argumentovali, že bílá nadřazenost se nedá rozeznat od bílého nacionalismu a bílého separatismu. Facebook se nyní pokouší zakázat všechny příspěvky propagující tyto tři ideologie.

„Během posledních tří měsíců jsme hovořili s příslušníky občanské společnosti a akademiky, kteří jsou odborníky v oblasti rasových vztahů po celém světě. Rozhovory potvrdily, že bílý nacionalismus a separatismus nelze smysluplně oddělit od bílé nadvlády a organizovaných skupin nenávisti,“ napsala firma na blogu. Budeme-li takto pokračovat, zatímco lidé budou stále schopni prokázat hrdost na své etnické dědictví, nebudeme tolerovat chválu nebo podporu bílého nacionalismu a separatismu.

Implicitní a kódovaný bílý nacionalismus a bílý separatismus ale nebude okamžitě odstraněn, protože je těžší ho odhalit a odstranit. Facebook se také bude spoléhat na strojové učení a umělou inteligenci, aby odstranil bělošský nacionalistický, separatistický a prenacistický obsah. Firma bude používat taktiku jako content-matching k odstranění obrázků, které byly dříve označeny jako nenávistný materiál.

Facebook se přesunul k zákazu bělošských nacionalistických a separatistických míst poté, co na tomto tématu pracovalo asi tři desítky zaměstnanců Facebooku, včetně příspěvku COO Sheryl Sandbergové. Několik skupin obhájců občanských práv chválilo rozhodnutí Facebooku, včetně organizace rasové spravedlnosti Color of Change.


Takže z uvedeného vyvozuji, že narodit se jako bílý je stigmatem. Protože barevné nacionalismy a barevné separatismy zjevně Facebooku nevadí. Jestli toto není projevem esenciálního rasismu, pak už nic jiného. A to ani nemluvím o použití oblíbené nenávistné nálepky „pravicový extremismus“ pro cokoli, co vybočuje z dogmatu multikulturalismu a dalších pojašených směrů současného globalistického progresivismu. (Jo a samozřejmě, s Christchurchem to nijak nesouvisí; to je jen záminka. Kromě toho si povšimněte, že to dosti podezřelé video údajně viděly jen 4 tisíce lidí, ale Facebook odstranil 1,3 milionu kopií a sdílení. To už si nemohou vymyslet uvěřitelnější lež???)  PeTaX


Znáte takové to rčení o poslední kapce?

Tak ta právě dokápla. Facebook je soukromá firma, tak si může prosazovat, co chce. Já jsem stále ještě svobodný člověk, pokud se člověk, kterému někdo sebere pod hrozbou násilí okolo 70 % toho, co si vydělá, nazvat svobodným dá.

Škoda, že se ti, kteří tento zákaz prosadili, i ti kteří ho nadšeně podporují, alespoň na moment nepodívali do nějaké učebnice dějepisu.

Pak by věděli, že myšlenku zákazem neutlumíte.

Jak se tito pitomci dívají třeba na zákony rakouska-uherska o separatismu? Byl Rašín odsouzeníhodný člověk? A jak myšlence samostatného státu změnilo to, že byl dokonce odsouzen k trestu smrti?

Spousta lidí, kteří teď slaví tento zákaz si 28. 10. připíchne trikolóru, změní si profilovku a slaví vítězství separatistů, jiným to ale chtějí zakázat. Spíš by ale měli jít flusnout Masarykovi na hrob, to by více odpovídalo tomu, co schvalují. Možná mají pocit, že našim vztahům se Slováky by pomohlo, kdybychom v 90. letech některé z nich za separatistické myšlenky zavřeli.

Nehodlám lkát o cenzuře, je to věc jen a jen facebooku jak hluboko je ochoten vládám zalézt do rekta výměnou za neplacení daní. Nehodlám ani demonstrativně rušit účet, jelikož zde mám mnoho kamarádů a přínosných lidí, se kterými chci být v kontaktu alespoň přes zprávy.

Nebudu již ale publikovat nic na zeď, ani reagovat na komentáře.

Pokud někoho z vás moje výlevy bavily, rozčilovaly nebo jinak zajímaly, budu je místo sem, psát na svůj web forby.cz.

Je mi trochu líto lidí, kteří mají pocit, že by si jejich národ zasloužil mít vlastní stát. Ať už jde o Tibet, Katalánsko, severní Itálii, Skotsko, Basky, Kurdy. Těm všem facebook plivnul do tváře a udělal z nich vyvrhely.

A vy, kteří s tím souhlasíte, jen tleskáte cenzuře a omezování svobody slova. I vy se podívejte do historie. Po krátkém zadostiučinění jak jste to těm separatistickejm šmejdům nandali, dojde řada i na vás.

Líto mi vás ale nebude, naopak, rád vám to škodolibě připomenu, až se k moci dostane někdo, koho budu urážet zase vaše názory. Budu ale stejně vehementně hájit to, abyste je mohli říkat. Myšlenka svobody slova je mi nade vše a budu ji hájit i pro pitomce, jak pro ty, kteří ji mají omezenou nyní, tak později pro vás.

Teď poruším pravidlo facebooku a loučím se s vámi:

Neo-eisimeileachd na h-Alba!!!!

Alba gu brath!!!

David Forby Forbelský · FB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 421 × | Prestiž Q1: 8,13

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
FrByst

"Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji." vs. "Myšlenka svobody slova je mi nade vše a budu ji hájit i pro pitomce, jak pro ty, kteří ji mají omezenou nyní, tak později pro vás." --> V tom je asi tak všechno...

Redakce

A tím jako chcete říci co?
Patrně jste ještě neviděl, jak také vypadají veřejné diskuse, zejména pokud nevyžadují autentickou personifikaci.
Jasně říkám, že mi nevadí názory, a to i názory z mého subjektivního pohledu pitomé. Jasně a zřetelně formuluji, že nebudu trpět reklamu a vulgární invektivy vůči jiným účastníkům diskuse. Se svobodou slova to nijak nekoliduje. Názor není urážka vs. urážka není názor.
Kdo se neumí chovat, v reálném světě obvykle dostane pro hubu na hubu. V digitálním prostoru taková funkce není, proto je nahrazena dostupnou formou. Nevím, co je na tom nesrozumitelného.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top