Štítky článku: •  

Střípky (216)

♣ Shrnutí politické situace (Lukáš Doksanský) ♣ Fašistický stát (Michal Nikitinský) ♣ Negrcaj si na botky (Anastacio Marquez) ♣ Iluze funkčního socialismu (Kapitalistická vysílačka) ♣

Shrnutí politické situace

Zase jsem narazil na definici, kdo je idiot, protože volí tu a tu stranu, takže abysme si to ujasnili. Oni jsou voliči totiž skoro všichni idioti. smile

Voliči ODS jsou idioti, protože si myslí, že ODS je pravicová strana. Voliči TOP09 jsou ještě větší idioti, protože si myslí, že je TOP09 pravicová strana. Voliči socanů jsou idioti, protože myslí, že je správný víc rozdávat a tím pádem se budeme mít líp. Voliči komunistů jsou idioti, protože si myslí, že bude zase rohlík za 30 halířů a dovolená u Baltu za pár šupů, jako když se tam platilo východí markou. Voliči SPD jsou idioti, protože si myslí, že Okamura zastaví migraci a kvůli tomu to dělá. Voliči Zelených jsou idioti, protože si myslí, že jim jde o ekologii. Voliči Pirátů jsou idioti, protože si myslí, že nová strana bude lepší než ty starý a vůbec jim nevadí, že jsou to komunisti, kteří umí navíc jen zacházet s počítačem. Voliči ANO jsou idioti, protože si myslí, že Babiš bude řídit stát jako firmu, zatočí s korupcí, ušetří, a o ty ušetřený peníze se rozdělí s poddanejma. Voliči KDU-ČSL jsou idioti, protože si myslí, že je to slušná strana, ve který všichni dodržujou desatero. A já jsem idiot, protože jsem volil 3× Svobodný, ale můj hlas jsem vyhodil a navíc se strana stihla odklonit od původního programu ještě dřív, než se dostala do parlamentu. Teď jsem asi nasral všechny, ale sám sebe taky… laughing

Lukáš Doksanský · FCB


Fašistický stát

Smutný příběh o tom, kterak náš stát „podporuje“ život na vesnici.

Před nějakým časem jsme dostali starýho vysloužilýho berana. Dalo by se říct, že jsme ho zachránili před tím, aby skončil v klobásách. U nás má krásný velký výběh a každý ráno, když jdu do práce, tak dostane nějaký pamlsek v podobě suchého rohlíku nebo chleba. Vypadá u nás spokojený a šťastný, vyprovází mě do práce a vítá mě, když se vracím domů.

Potud krásný a pozitivní příběh.

Nu, co ale nevymyslel nějaký zelený pitoma z paneláku, co sedí v Parlamentu a od stolu střílí zákony, kterými by nám na vesnici ještě víc „zpříjemnil“ život?

§ „Pozor, pozor! Na vědomost se dává, že už od jednoho kusu prasete, ovce či kozy si založíte hospodářství. Neuposlechnutí bude potrestáno pokutou až jeden milion korun, vy dobytci s botama od hnoje!“

A tak volám na Českomoravskou společnost chovatelů o pomoc, jak že si to hospodářství mám založit a chudáka starýho Karla zlegalizovat, abych ho nemusel pomlít do těch klobás.

Takže, všichni vesničani, babičky a dědečkové, co máte v chlívku prasátko nebo na dvorku starou vysloužilou ovečku či kozu, teď dávejte pozor, co všechno je třeba udělat:

  1. Stáhnout z internetu, vytisknout, vyplnit a poslat na ČMSCH dvoustránkový formulář a tím nahlásit, že máte hospodářství.
  2. Počkat, až vám přidělí registrační číslo hospodářství a pošlou další stoh formulářů.
  3. Z toho stohu formulářů vybrat ten správný a poslat zpět kvůli objednání registrační známky pro toho vašeho důchodce.
  4. Objednat si kleště za 800 korun + 120  korun poštovného, abyste tomu chudákovi zvířeti mohli procvaknout ucho a pověsit mu na něj tu registrační známku. Každé kleště jsou jiné, takže musíte objednat ty správné, aby s nimi šlo známku do ucha vůbec nacvaknout.
  5. Až mu bude známka viset na uchu, vybrat ze stohu formulářů opět ten správný a nahlásit to nebohé zvíře státu, včetně informace, kde jste ho vzali, aby mohli zbuzerovat dalšího vesničana, jaktože taky nemá hospodářství a napařit mu flastr, páč nenahlásil, že berana Karla nesežral, ale daroval mi ho na dožití.

Povidám té paní v telefonu: „No to by snad bylo jednodušší a levnější toho berana zabít, ne?“

A paní bez jakéhokoliv zaváhání na to: „No, tak to nepochybně!“

…a takhle a i jinak vesele si tu na těch našich vesnicích žijem!

P.S.: Ale neboj Karle, to dáme

Michal NikitinskýFCB


Negrcaj si na botky

Cizí chlap přišel a zcela nečekaně Feriho uhodil. Vlastně ne, nejdříve se ho zeptal, jestli je to „ten Feri“ a pak už se do něj pustil zcela nečekaně. Vlastně nebyl cizí, už s Ferim vedli nějaké rozmíšky na Facebooku. Vlastně ne, rozmíšky vedli na Facebooku až poté, co se na stejné akci střetli před třemi lety, chlápek se do Feriho navážel a vyrazil mu skleničku z ruky. Takže se vlastně nemusel ptát, jestli je to „ten Feri“, protože se už pár let znali, ale přesto se znovu zeptal a zaútočil zcela nečekaně. Ale jinak byl úplně cizí a měl rasový motiv. On se totiž musel zeptat na jméno, aby mohl rozpoznat, že je Feri jiné barvy pleti a mohl mu při pohlavkování začít nadávat do negrů. Vlastně ne, on mu nenadával, ale někdo ze svědků to prý říkal. Vlastně neříkal, to jen Feri slyšel, že to někdo říkal, když mu agresor vrážel kudlu do zad. Vlastně mu ji nevrážel, jen se o to nejspíš pokusil, protože kde by se jinak vzala tak čistá řezná rána, kterou museli zašít. Vlastně ho tím nožem neřízl, ale spíš tak jako škrábl a roztrhl mu při tom košili. Ta rána ale vlastně nebyla ani tak řezná, jako spíš tržná ale od nože, někdo to říkal. Vlastně neříkal, ale od čeho jiného by byla? Aha, tak od parapetu, ale musel do nemocnice, tak je jasné, že to bylo vážné. Vlastně to bylo spíš kvůli těm úderům do hlavy, jak přece psal už na začátku ze sanitky, kde nezměrně trpěl. Vlastně ani tak úplně netrpěl, smál se na celé kolo, ale přitom trpěl vnitřně. Ale celé to byl rasově motivovaný, ničím nevyprovokovaný, brutální útok na politika a to už jen nabeton pravda pravdoucí. Ať se propadnu do Západního Německa, jestli si v něčem vymýšlím.

Anastacio Marquez · 23. dubna v 23:42


Iluze funkčního socialismu

„…Lidé v bývalých socialistických zemích si prakticky vyzkoušeli, že socialismus není možné vybudovat a že jakýkoli pokus vede k totálnímu ekonomickému kolapsu a milionovým lidským ztrátám. Nemuseli to zkoušet, kdyby nepodceňovali ekonomické vzdělání. Ekonomové totiž nejpozději v roce 1922 přišli s dosud nevyvrácenou logickou argumentací o nemožnosti socialismu. Lidé, a mezi nimi bohužel i Češi, zbytečně dostali praktickou lekci z reality národního a poté i komunistického socialismu.

Přes všechna způsobená příkoří je socialismus u mocichtivých lidí stále v oblibě. Je to jediná iluze, kterou lze zabalit do pseudovědeckého hávu a zdůvodnit jí existenci všemocného státu, který musí ostatní řídit, danit, regulovat, pokutovat a vůbec je chránit před nimi samými. Pseudovědeckou fasádu lze měnit a tu, která se prakticky znemožnila, nahradit novou. Tak dnes na místo národního socialismu a marxismu-leninismu máme environmentalismus doplněný politickou korektností a multikulturalismem. Cíl ovšem zůstává stejný — totalitní stát ovládaný hrstkou všemocných, nejlépe nevolených politiků…“

Václav Řezníček: Environmentální socialismus (2010) https://www.svobodni.cz/…/reznicek-environmentalni-socialis…

Kapitalistická vysílačka · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 144 × | Prestiž Q2: 10,42

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top