Štítky článku: •  

Rozpad Evropské Unie právě začal

Téma uprchlíků a následné, bruselským byrokratickým aparátem „vypočtené“ a Evropskou komisí doporučené kvóty přerozdělování uprchlíků nehýbou jen českou společností. Na Slovensku je toto téma zcela stejně žhavé. (Návazný článek.)

Tisková agentura TASR uvedla, že Evropská komise rozhodla o konečných procentech azylantů, kteří by se měli rozmístit do jednotlivých členských zemí Unie. Původně jsme informovali, že pro Slovensko je určen podíl 1,78 % ze všech azylantů. Ten se sice snížil na 1,6 %, ale zároveň se přichystala druhá, dvojnásobná dávka, kde bude podíl Slovenska zvýšen na 1,96 % umístění. Začátek tohoto procesu povede nakonec k rozpadu celé Unie.

fico-smiech.jpg (9,480 kiB)
Robert Fico

Jak jsem již mnohokrát informoval, Róbert Fico je jedním z nejposlušnějších unijních politiků. Vůbec si netřeba všímat jeho rétoriky, důležité jsou činy a ty jsou vždy striktně prounijní. Stejně tak v případě společné azylové politiky dosáhl Fico „obrovského úspěchu“ — podařilo se mu snížit procento lidí, které k nám přijdou z 1,78 na 1,6 %. Ale v zákulisí dostal nařízeno, že Slovensko naopak musí ještě více „pomoci“ a tak budou všechny další příspěvky naopak navýšeny na 1,96 %!

Musím se čtenářům omluvit. Původně jsem předpokládal, že k nám v blízké době přijde přes 14 tisíc lidí. Není to pravda. Bude jich téměř 20 tisíc a stejné, nebo vyšší množství k nám bude proudit každý rok.

Zároveň jsme se dozvěděli, jak hodlá Unie přispívat na jednotlivé imigranty. Bude to jen 6000 EUR na jednoho. To pokryje maximálně počáteční proces (přibližně půl roku) začleňování takového člověka do společnosti.

Opět pomůže matematika jako v minulém příspěvku. Nebudu opakovat metodiku, ale stejným způsobem jako v minulém případě se nám navýší přímý náklad v sociálním rozpočtu ode dneška do pěti let o více než 400 milionů EUR a tato částka bude stoupat minimálně o 50 milionů EUR každý rok, přičemž je třeba počítat s každoročním vstupem na přímé školení azylantů ve výši cca 120–150 milionů EUR. Dopady na další složky rozpočtu — vnitro, justici, zhoršení celkové ekonomické situace, zhoršení bezpečnosti, hrozba terorismu apod., jsou dnes jen těžko kvantifikovatelné, ale podle zkušeností ze zemí Západu reálné a velmi významné.

Rozpad Unie

Tento bombastický nadpis není vůbec populistický, ale vychází ze střízlivého pohledu na realitu. Vidím zde dva scénáře:

  1. Buď je Unie totálně neschopná a nevidí na tom nic zvláštního. Jednoduše dále pokračuje v politice chaotického uspořádání světa. Kvóty ještě nejsou závazné.
    Zatím to vypadá na tento scénář z jednoduchého důvodu. Podle článku 78, odst. 3 Lisabonské smlouvy „Pokud se jeden nebo více členských států ve stavu nouze v důsledku náhlého přílivu státních příslušníků třetích zemí, může Rada na návrh Komise přijmout dočasná opatření ve prospěch dotyčného, respektive dotyčných členských států. Rozhoduje po konzultaci s Evropským parlamentem“, musí se sejít europarlament, který spolu s Radou Evropské Unie schválí opatření na kontrolu azylantů. K tomuto však nedošlo, Evropská komise pouze vydala „doporučující stanovisko
    V tomto případě je nutné vyjít do ulic a začít organizovat demonstrace PROTI této vládě. Průzkumy veřejné mínění hovoří jednoznačně — národ je proti. Je třeba využít toho, že jádrem v západní politice je propaganda. Připravte Ficovi těžké chvíle. Z tohoto nemůže vykličkovat ani takový demagog, jako je Fico.
  2. Pokud je naopak již o všem rozhodnuto, je třeba myslet na budoucnost a pamatovat si, která strana nadále podporuje tyto procesy a kteří novináři o tom píší kladně. Evidentně půjde o proces, který má-li být proveden jak je připraven, musí v první řadě vytvořit nějaký systém, který zabrání lidem utíkat do zahraničí v rámci Schengenu. Jeho podrobnosti zatím neznáme.

Proč vlastně píšu o rozpadu. I v jednom i druhém případě půjde o životy lidí. Druhý scénář je nasměrování k otevřenému fašismu a popření svobody volného pohybu v Unii. V obou variantách však režim bude muset uplatňovat stále drakoničtější opatření na prosazení této politiky. K moci se budou dostávat strany, které budou vyjadřovat ostrý nesouhlas s takovou politikou Bruselu, jdoucí proti zájmům vlastních zemí a způsobující likvidaci jejich kultury. Půjde doslova o přežití, kde jediným řešením nebude reforma Unie — ta je dnes už nereformovatelná, ale jen o její opuštění; někdo nakonec z Unie odejde.

Tipuji, že první budou Němci a pak budeme moci říci totéž…

Ještě poznámka, proč je důležité si pamatovat, kdo dnes jak píše, nebo co podporuje:

Ve skutečnosti u nás vládne informační totalita, kde je veřejný prostor vyhrazen jen jednomu názoru. Je zcela jedno, zda ti, kteří tyto procesy podporují, jsou jen přesvědčení, užiteční idioti, nebo placené totalitní svině, které za správný peníz i vlastní matku prodají. To nevím. Co vím je, že tito lidé způsobují nasměrování Evropy k vlastnímu zničení a nedovolí žádnou oponenturu, žádnou veřejnou diskusi. Nakonec, to je přece vlastnost totality — žádná oponentura není dovolena a kritici jsou potlačování všemi prostředky. Je to prostě vlastizrada. Po rozpadu Unie bude muset společnost projít očistou a lidé, kteří veřejně podporovali tyto šílené věci, budou muset z veřejných pozic odejít.

eurozone-3023810b.jpg (113,244 kiB)
Evropská centrální banka, vpravo, se symbolem eura a Dresdner Bank, vlevo, ve Frankfurtu nad Mohanem, Hesensko, Německo, Evropa

Zdroje:


RNDr. Juraj Poláček je absolventem MFF UK obor Biofyzika a chemická fyzika. Má vlastní firmu G & G Computers, spol. s r. o., ve které se zabývá prodejem počítačů. Oblastí jeho zájmu je politika, ekonomika, filosofie. Je vášnivým čtenářem.

Autorem textu je pan Juraj Poláček, překlad ze slovenštiny: Redakce.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 410 × | Prestiž Q1: 10,67

+16 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Olda Knížek

Ano, to je evidentní. Celou řadu let Evropská unie zkoušela, co porobené státy snesou. Multikulturalismus je tím, co jim definitivně zlomí vaz. Měli bychom velmi rychle začít pracovat na vystoupení z EU.
To, že nám sem vnucují dotace (které jsme si ze značného procenta sami zaplatili), musí lidé prokouknout. Za jidášský stříbrný prodáváme své životy i budoucnost.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top