Štítky článku: •  

Politici jako trubci II

A je to tady. Po waleském a skotském parlamentu, což ovšem téměř nikdo nezaznamenal, vyhlásil na návrh Jeremy Corbyna a labouristů britský parlament stav klimatické a enviromentální nouze.

To už zaznamenal každý. Corbyn je vůl, to je jisté, ale že až takový, to jsem ani nečekal. Podnětem k tomu byla nedávná návštěva enviromentální kotrmelíny Grety Thunbergové, která si za pomoci píáristů vybudovala sobě a členům své sekty skvělý byznys se strachem z oteplování.

Na samotném aktu parlamentu v Londýně by nebylo nic tak hrozného, pokud bychom brali v potaz dopad takového usnesení či jak to nazvat. Dopravu to nezastaví, výrobu také ne, tak co. Ale když to vezmu z druhé strany, je tento návrh Corbyna, potažmo labouristů klasickou ukázkou současného stavu evropských politiků. Najdou si téma dostatečně rozplizlé s velkým potenciálem mohutného nicneřešícího, leč dobře prodejného gesta, které se vtiskne do mozků davů a přinese nějaký ten chvilkový politický zisk, který je udrží u lizu. Prostě velcí kluci a velké holky v politice.

Problém ale je, že tím politici zcela zastírají nezbytné řešení opravdu zásadních problémů, v Británii například dokončení (či nedokončení) brexitu nebo řešení zásadních problémů z nezvládnuté imigrace včetně islámského násilí vůči celému zbytku společnosti, a přitom k řešení enviromentálních problémů to nepovede vůbec. A tak nastolují tam i jinde zástupná témata a řešení, která jsou alarmistická, panikářská a hlavně jdou mimo rámec fyzikálních či chemických zákonitostí složitého fungování tohoto světa. Labouristická výzva, aby vláda Velké Británie do roku 2050 přijala ambiciózní plán nulové emise skleníkových plynů, je toho virulentní ukázkou. Kriste Pane, vždyť to není možné. Je to hovadina, ale napsané to vypadá výborně.

Politici na celém světě i sám papež (čímž se dostatečně zařadil), kteří se vlísávají vyčůrané sektářce Grétě, tak dokazují zoufalost vlastních existencí a neschopnost dělat něco pořádně a systematicky. Vybíjejí svojí trubčí energii vyhlašováním boje za změnu klimatu, snižují svými rezolucemi oteplování o 1,5 °C, řeší idiotské genderové otázky, úplně hin jsou z práv zvířat na štěstí a mravenců na spokojené mraveniště a chtějí to dělat hned a revolučně. Bůh se dobře baví. Platí, že boj a revoluce nikdy k ničemu nevedou a nikdy ani nevedly, leda k ještě většímu zmatení, anarchii či chaosu.

Že je třeba snížit emise a všemožné poluce celosvětově a ne jen v Evropě, je mimo diskusi. Ale cesta nevede přes vypatlaná usnesení, direktivy a nařízení, která nelze realizovat, ale jen a jen postupnou, dobře argumentovanou a systematickou cestou uvážených stimulací vědy a výzkumu k vynalézání, vývoji a uvádění technologií vedoucích k postupné nápravě do života.

Zkuste to ale říci politikům, kteří milují nablblá gesta tady a teď, protože nemyslí dál než do příštích, ještě zoufalejších voleb.

Píše pan Zdeněk Holásek na NP

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 104 × | Prestiž Q1: 5,49

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top