Štítky článku: •  

Jak to vidím já…

To tedy nikoho nemusí zajímat, a taky můžu být úplně vedle jako jedle. Ale když ještě mám tu svobodu slova a vyjadřování, tak si mohu počínat podle toho. A tak tedy píšu toto:

Je takový bonmot, že pesimista je dobře informovaný optimista. Jsem pesimista, informovanost, z níž vycházím, nemohu dokázat jako neomylnou. Ale nejsem snad úplný blb, mám celkem dost času a sleduji světová dění, a to ne jen z jediného zdroje, jak je, myslím, zvykem mnoha spoluobčanů, ze stanice CNN. Také nejsem z těch, kdo říkají: „Proč se vůbec, byť jen trochu, starat o politiku, to je volovina!“ Kdo se ale o ty věci nestará, ať není překvapený, až shledá, že je malér, z něhož není úniku. Sledováním politického dění ovšem našinec nic nezachrání, ale ignorace není žádné vítězství, ba ani obrana…

Tedy… můj laický odhad je, že bída světových levotočů a liberálů, jejich zločinnost, ubohost a idiocie vykvetla už tak mocně, že žádný postřik nic nezachrání. Protože lid, který politiky volí, je většinou neinformovaný posluchač CNN a milovník hezkých a dokonale nanicovatých frází, je to první krok k nepříjemnostem.

Je už v Evropě nechtěných islamistů příliš a Orbánů a Trumpů katastrofální nedostatek. Orbánův návrh řešit vše v Africe se mi zdá neuskutečnitelnou teorií, vždyť tamní většina obyvatel chystá do Evropy, a kdo tam tu pomoc bude zařizovat?

Stačí snad jen připomenout jen ty nejpodstatnější události několika posledních let v Evropě, stejně jako v USA.

Pokud jde o Evropu, dovolím si ponechat stranou dohady o skutečné, prokazatelné příčině toho exodu z Asie a Afriky. Problém kolem jižní hranice Spojených států a karavan ilegálů z jihu nemá, alespoň zatím, jako hnací sílu víru, ale jen dobré bydlo.

Na počátku té evropské kalamity bylo slovo Angely Merkelové. Uplynuly čtyři roky a toto je velmi stručně dnešní situace: Migrace nadále pokračuje, v Evropě muslimů přibývá. A přibývat bude, dle zcela prostých demografických zákonů a ukazatelů. Evropě vládne bruselská elita zesilující (marně se snažím přijít na důvod proč) změnit unii k nepoznání. Sílí cenzura tisku a medií, zločiny migrantů neustávají, jen se o nich veřejnost dozvídá stále méně. Dochází k neuvěřitelným ústupkům těmto nezvaným davům, a to stále častěji až s ohledem na místní občany a nevinné oběti násilností k neuvěřitelným postojům hodnostářů. Díky internetu se lze ještě dozvědět nejenom dost oněch fake news, ale i pravdivých informací. Ty napovídají velmi výrazně, kam vývoj v blízké i vzdálené budoucnosti nevyhnutelně povede.

Socialismus je neuskutečnitelný, neboť člověk není dokonalý a ideální. Podivné milosrdenství prokazované těm jiného vyznání a vnímání života, navíc se netajícím nepřátelstvím k občanům zemí, do nichž se v milionech valí, to je jen jiná podoba stejného omylu. Místo poděkování za vlídné přijetí teroristické akce, jejichž počet neklesá, ale naopak vzrůstá (jsou ještě cesty, jak se dozvědět pravdivý počet, ne ale pro posluchače CNN). Útěchou nemůže být, že četnost tragických teroristických akcí muslimů v takovém rozsahu jako byl 9/11, Londýn, Madrid, Boston či Nice, poklesla, čehož je důkazem nejposlednější tragedie na Srí Lance.

V evropských městech, a to nejen německých a francouzských, dochází k narůstání vandalizaci křesťanských kostelů a to převážně z řad muslimů. Dovoluji si sdělit velice silný dojem a pocit, že vrcholem je požár Notre Dame. Vždyť už v první den vypuknutí požáru media sdělovala, že jde o industriální nehodu, ač se takové věcí vyšetřují až po možném přístupu odborníku do rozvalin!

Neutuchá ani ona ošidná hra se slovy, s nálepkami znamenající zločin, jejichž užití se děje s trestuhodnou volností a bez důkazů. O jaká slova jde, nemusím psát, ale připomínám: islamofob, rasista, xenofob.

Jedním z takových cejchů je populista (v pravé podstatě člověk normální, zákony země respektující, přání obyčejného lidu, občanstva respektující). Na závěr této evropské části mého mudrování: Možná trochu optimismu může přinést výsledek blížících se voleb zástupců zemí do europarlamentu v Bruselu, neboť mezi kandidáty přibývá právě zmíněných populistů, tedy odpůrců levicového liberalismu a nebezpečné, elitami prosazované migrační politiky.

Ale mnoho radosti nepřinese pozorovateli situace v USA, kde dvouleté snažení demokratů vystrnadit Trumpa se v těchto dnech proměňuje v neuvěřitelné a velmi nebezpečné fiasko! Robert Mueller dva roky pracoval a s ním stovky právníků a svědků v nespočtu vyšetřování a za minimálně 25 milionů dolarů, na reportáži, které měla vydat dvoje hlavní provinění Donalda Trumpa: o spolupráci s Ruskem a o protivení se právu (americkému). Zpráva konečně vydána, a to i do rukou generálního prokurátora Barra, s konečným závěrem: Trump nevinen v obou případech. A co se stalo? Demokrati v čele s Pelosi, Schumerem, Schiffem, Brumenthalem a dalšími nepřáteli prezidenta jako krtci se jali převracet snad každou větu a dokonce zpochybňovat věrohodnost generálního prokurátora! Je to vskutku neuvěřitelné divadlo. Z Muellerovy zprávy jasně plyne, že k oněm dvěma proviněním nedošlo! Dát těch 25 milionů dolarů ilegálům na drogy, byly by to lépe vyhozené peníze!

Ta obludná taškařice nepochybně bude pokračovat, je to vidět v tvářích těch několika výše jmenovaných, pochoutka pro znalce fyziognomie.

Jak to tedy vidím já? Ptám se a také si odpovídám: Ne moc dobře, vlastně špatně. Rozběhl se proces, který snad už zastavit nejde, nejde to při potlačování svobody slova a názoru, což je dnes součástí ideologie politické korektnosti a multikultu. A kdo tomu nevěří, je to jeho věc. Mohu jen doporučit pozornější sledování dění z nejednoho informačního zdroje. Valem se propadají základy svobody a demokracie, smutné je, že je podkopávají ti, kteří by je měli denně upevňovat!

Obludná neuvěřitelnost některých sdělení politiků i hodnostářů na různých úrovních a novinářů jen potvrzuje prostou moudrost, že všechno je možné pod sluncem!

Píše pan Vladimír Cícha na NP

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 182 × | Prestiž Q1: 7,32

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top