Štítky článku: •  

Trikolora představila svůj program

Václav Klaus mladší dnes představil program svého hnutí. Prostřednictvím hnutí Trikolora se chce zaměřit zejména na snížení daní a přerozdělování.

Podporu vyjádřil i rodinám prostřednictvím osvobození daně z příjmu u páru se třemi dětmi. Trikolora se také chce postavit „ekoteroristům“, „ekologickým aktivistům“, podpořit potravinovou soběstačnost a zvýšit podíl tuzemských potravin ve velkých řetězcích. Mezi další priority hnutí řadí výdaje na důchodce a slučování státních podniků.

Směr národně-konzervativní strany rozhodně neuráží

Podle Klause ml. je jeho program něčím zcela jiným, než mají ostatní strany: „Náš program je stručný, jasný. Nepsali jsme to pro vědce ani pro lobbisty.“ Předseda nového hnutí také uvedl, že každou kapitolu jeho programu garantují odborníci, v případě zahraniční politiky je například garantem jeho otec a bývalý prezident Václav Klaus. Hnutí svůj program opírá o tři pilíře:

  • obrana normálního světa
  • poctivá práce, která je zdrojem bohatství této země
  • ČR, kterou musíme hájit, chránit a prosazovat její suverenitu

Konkrétně hnutí přichází s ideou snížení daňové zátěže a spolu s tím i snížení výdajů. Toho by chtěla dosáhnout pomocí snížení majetkové daně, daně bohatším občanům pomocí zrušení Kalouskovy daně (7 % příplatek solidární daně), zrušení EET a daně z úroků obyvatelstva a firem. Peníze občanům chce v kapsách nechat prostřednictvím snížení DPH na potraviny z 15 procent na 10 procent. Přestože chce Klaus omezit velikost státu, privatizaci státních společností neplánuje. „V programu nemáme nic o privatizaci Českých drah, naší prioritou je rychlá a plynulá doprava a uchránění českých řidičů, kteří jsou podle nás štvanou zvěří. Také bychom chtěli zvýšit rychlost na dálnici na 150 km/h,“ uvedl Václav Klaus ml.

V oblasti mezinárodních vztahů se hnutí vyhranilo proti EU v hospodářské i zahraničně politické oblasti. Kromě „zastavení zásahů EU do hospodářství“ chce Klaus ml. omezit počet operačních programů financovaných z fondů EU, a to optimálně na dva — sociální a zabezpečující výstavbu a rekonstrukci. V oblasti legislativních pravomocí si přeje návrat vztahu ČR k EU před Lisabonskou dohodu. Zcela „nepřijatelná“ je pro hnutí iniciativa Francie a Německa na vytvoření společné evropské armády. Trikolora zároveň hlásá „rozvíjení vztahů se všemi zeměmi včetně Ruska a Číny.“ V souvislosti s tím Klaus ml. odmítl „vnucovat jiným zemím hodnoty či politické instituce, které jim jsou cizí“.

Kromě zrušení ministerstva pro místní rozvoj, které podle hnutí „zbytečně šikanuje občany“, chce Trikolora i sloučit Czechinvest a CzechTrade, nebo Českou exportní banku a Exportní garanční a pojišťovací společnost. Od slučování státních společností si představitelé nového hnutí slibují „optimalizaci vztahů“. Trikolora také plánuje podpoření výstavby, a to i díky „snížení vlivu negativních skupin“, mezi které počítá „zelené ekoteroristy“ i „památkáře“. Prioritou v oblasti výdajů budou pro hnutí zejména starobní důchody. Důchodcům chce pomoci i osvobozením od daně z příjmů pro zaměstnance od dosažení věku 60 let, pokud měli účast na zdravotním pojištění alespoň 35 let. (zdroj)

Z komentářů na zveřejněný program Trikolory na sociálních sítích:

Obecně jsem příjemně překvapenej. Nebudu řešit detaily, něco mě vyloženě potěšilo, nad něčím se musím pousmát a něco je kravina, ale tenhle směr národně-konzervativní strany mě rozhodně neuráží. Po letech, kdy nově vznikaly buď levoty jak z VUMLu (Piráti), nebo slepě proevropský patolízalové (TOP 09) je to celkem nenasírající čtení.

Jsem v politice už dost dlouho na to, abych věděl, že cesta od hezky napsanýho programu k hezky vykonávaný veřejný službě je zatraceně trnitá. A že sakra záleží na tom, co za lidi ten hezky napsanej program v praxi vykonává. Tohle se z mýho pohledu celkem povedlo (vzhledem k elektorátu, na kterej Triko míří).


Exprezident Klaus, Markéta Šichtařová, proděkan Ševčík, Václav Krása, elitní bojovník Němec… Trikolóra představila program a svůj hvězdný tým

Hnutí Trikolóra poslance Václava Klause mladšího v úterý představilo svůj program i jména těch, kteří budou jednotlivá témata řešit. Mimo jiného by hnutí rádo zrušilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Negativně se Trikolóra staví k účasti našich vojáků v misích. „Armáda je tu primárně pro obranu celistvosti naší země, jinak nemá smysl,“ řekl Klaus. Ten odmítl i „válečnickou“ zahraniční politiku některých stran.

Trikolóra poslance Václava Klause veřejnosti představila svůj program. Předseda hnutí Václav Klaus mladší všem svým spoluobčanům sdělil, že je to program zcela unikátní, který nemá žádná jiná politická strana. Poznamenal navíc, že Trikolóra stojí na straně dobra.

„Řekl bych k tomu asi toto, je to naprosto něco jiného, než mají ostatní politické strany. Spoustu lidí to možná naštve, spoustě lidem se to možná nemusí líbit, ale my budeme náš program hájit,“ zdůraznil Klaus s tím, že týden co týden bude jednotlivé kapitoly představovat veřejnosti. „My jsme na straně dobra, budeme hájit správné věci a to nám dělá radost,“ uzavřel úvodní slovo předseda hnutí.

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková pak odmítla vstup České republiky do eurozóny. „Žijeme u nás, a proto nás zajímá, jak se našim lidem daří. Nepřipustíme další předávání pravomocí do EU,“ řekla.

Důraz je podle Trikolóry potřeba klást i na české zemědělství, které v současné době není zdaleka soběstačné. Prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek, který je odborným garantem zemědělské komise Trikolóry, na tiskové konferenci zdůraznil, že do podoby zemědělství by měli mluvit jen ti, kteří mu rozumí. „Jsme na třetině stavu od roku 1990 u skotu, prasat a dalších,“ jmenoval Jandejsek další z problémů.

Trikolóra podle svého programu spíše odmítá účast našich vojáků v zahraničních misích. „Hlavním úkolem armády je obrana územní celistvosti, svrchovanosti a demokracie v naší republice. To je primární úkol, bez toho nemá armáda žádný smysl. Ideální samozřejmě vlastními silami, protože jenom silní dokážou získávat i mezinárodní podporu,“ reagoval Václav Klaus mladší na otázku médií.

„Různé mise a akce jsou sekundární a vždy to vyžaduje velkou celospolečenskou diskusi, jestli to je v zájmu České republiky nebo není. Žádný rozpor v tom není,“ odmítl Klaus novinářský dotaz, zda se podpora členství v NATO s odmítáním misí nevylučuje.

K dotazům na možnou podporu vlády Andreje Babiše, kdyby z ní časem odešla sociální demokracie, Klaus zdůraznil, že zatím při všech hlasováních o důvěře či nedůvěře byl jak on, tak poslankyně Majerová Zahradníková proti vládě. „ČSSD bude do bezvědomí vládnout s Andrejem Babišem, takže my se připravujeme na to, aby po příštích volbách vznikla vláda lepší,“ konstatoval lídr Trikolóry.

Nové politické hnutí bude dle svého programu proti nezávislosti státního zastupitelství, což Václav Klaus po novinářské otázce také osvětlil. „Zcela jasně hájíme tezi, že státní zastupitelství je součástí moci výkonné. Na tom stojí demokracie. Rozhodně si nepřejeme nějaký policejně-prokurátorský stát, který si žije svým životem a lobbisté se snaží zajistit, koho by měli nebo neměli stíhat,“ řekl Klaus s tím, že jejich postoj nijak nesouvisí s aktuálním případem premiéra kolem Čapího hnízda.

Pokud jde o zahraniční politiku, kterou bude v Trikolóře mít na starosti exprezident Klaus, prioritou bude pěstování dobrých vztahů s našimi sousedy, ale obecně se všemi státy světa včetně Ruska nebo Číny. „Odmítáme vnucovat jiným zemím hodnoty, které jim jsou cizí. Nepatříme k válečnické straně českého parlamentu, která by ráda naše syny poslala někam na východní Ukrajinu do zákopů. Preferujeme přátelské vztahy se všemi zeměmi,“ řekl Václav Klaus ml.

Média zajímalo, zda Trikolóra ve sněmovně „ulovila“ i další poslance. Konkrétní jména ale Klaus říci odmítl. „Je asi deset poslanců, kterým jsou naše hodnoty velice blízké, ale jména říkat nebudu. Není to naše priorita, nesbíráme každého odpadlíka ze všech politických stran. Pro nás je hlavní hájit program. Dva poslance už máme, abychom mohli dávat návrhy zákonů,“ reagoval lídr hnutí. Potvrdil však, že v komisi zahraniční politiky bude i bývalý ministr zahraničí Jan Kohout.

Hnutí Trikolóra zároveň s kompletním programem zveřejnilo i jména takzvaných odborných garantů jednotlivých oblastí programu. Jak bylo známo od počátku, garantem zahraniční politiky je bývalý prezident a otec lídra Trikolóry Václav Klaus starší. Garantem sociálních věcí je šéf Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, zemědělství má na starosti prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek, finance proděkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík, ekonomiku a podnikatelské prostředí Markéta Šichtařová. Garantem programu v oblasti obrany České republiky je bývalý elitní voják Lumír Němec.

V rychlosti informují PListy

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 318 × | Prestiž Q1: 8,63

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top