Štítky článku: •  

Parodie na volby, parodie na demokracii, parodie na soud

O víkendu proběhnou další z mnoha voleb na našem území. Provozovatelé billboardů si mnou ruce, pár čímanů se těší na diety v eurech, ale všem je jasné, že hlas odevzdaný v České republice toho moc nerozhodne.

Volby se rozhodnou ve velkých zemích: Německu, Francii, Itálii a Británii (kde vyhraje strana Brexit) a je jistá naděje, že posílí síly, co si přejí Evropu národů. U našich dvaceti jedna nebo kolika europoslanců bude zajímavé jen to, zda se podaří snížit počet unijních přisluhovačů (minule tak tři čtvrtiny z nich), nebo bude tento kontingent naopak rozšířen, zejména díky počtu pirátských nováčků.

Občané tento stav dobře cítí, proto účast bude (jako vždy) naprosto mizerná. Málo naplat, normální je: občan–rodina–obec–stát. Nic nad tím, nic mezi tím. To jsou struktury, se kterými se každý identifikuje. Se Středočeským krajem či s Unií nikoli.

Nicméně moje doporučení zní — volit běžte a někomu to hoďte. Třeba se podaří některé profláknuté protičeské vyžírky odehnat od žlabu.

O nic moc jiného nejde. Evropský parlament je parodií na demokracii, nemá žádné velké pravomoci — rozhoduje stejně komise nebo spíš (stejně jako pamatujeme od bolševika) aparát v Bruselu a Berlín.

V českém parlamentu, když chcete pro nebo proti nějakému zákonu zabojovat, tak to můžete říct. Můžete mluvit dlouho a opakovaně — rozhádat Sněmovnu a udělat nějakou emoci. V Bruselu můžete jako řadový poslanec vystoupit jednou na dvě nebo tři minuty a ještě si to nějak dlouho dopředu zařizovat u šéfa své obrovské frakce, což je třeba Němec nebo nějaký Laponec.

Každý mele jinou řečí, takže se to překládá. Například mluví žena, ale do sluchátek vám mluví česky muž. Sál pro stovky poslanců je tak velký, že toho mluvícího ani nevidíte.

Český parlament taky instaluje nebo odvolává vládu. Evropský parlament nic takového nedělá — evropský projekt totiž „musí pokračovat“ a volby a demokratická kontrola jsou tomuto procesu na překážku.

Češi neznají jediného finského poslance, ani portugalského, ani lotyšského nebo rumunského. Mají tam taky úplně jiné politické strany, které vedou dosti odlišné politické boje (třeba rumunské) — tak se nějak ideově družit napříč moc nejde.

Ještě by to šlo podle národních zájmů — kde to občas zafunguje, když jde o něco v nějaké konkrétní zemi důležité nebo typické —, ale to je pak ovšem pravý opak „evropského principu“. Evropský princip by byl, že bych volil jednotné kandidátky napříč kontinentem — buď evropské zelené nebo socialisty nebo nějaké konzervativní strany atd. a lidi ve všech zemích taky. Sice by se do Bruselu dostalo ještě méně Čechů — ale byla by to o něco menší parodie na parlament než tohle.

Soudní evropská moc příliš nezaostává za tou zákonodárnou.

V tomto týdnu začal „evropský soud“ s Českou republikou, Maďarskem a Polskem za to, že jsme nechtěli hlásit, kolik migrantů jsme schopni přijmout. Tj. chtěli jsme hájit naprosto přirozené právo rozhodovat, kdo v naší zemi bude žít a kdo v ní žít nebude.

Existuje jediný čtenář Novinek, který si myslí, že naše země v tomto sporu vyhraje? Tedy ne, že bychom neměli pravdu a právo na své straně, ale že to vyhrajeme u evropského soudu? Čtenář, který věří tomu, že jde o skutečný soud s mandátem lidí žijících v Evropě? Tedy například s mandátem od občanů České republiky a jejich vírou, že soud zastupuje jejich práva a chrání je?

Já tomu nevěřím a myslím, že takovýto soud nemá existovat, že máme být suverénní zemí, kterou nikdo nebude peskovat a trestat. Která bude případně po zralé úvaze sama uzavírat mezinárodní smlouvy a dohody.

Jinými slovy — je třeba vrátit Evropskou unii před Lisabon a před Lisabonskou smlouvu. Jedinou šancí na demokracii a prosperitu je Evropa národů.

Mějte to, prosím, u voleb na paměti.

Píše pan Václav Klaus ml. na Novinky.cz


Pozn. red.: A (již tradičně) výběr z negativních komentářů (bez jazykové korektury):

Přemysl Dědic, Kladno

Standardni snuska polopravd od zapsklouna s horizontem hned v polich za Prahou, pardon, Ceskou republikou (nerozlisuje). Breci po necem, co je jako by Los Angeles nebo Chicago chtelo delat vse nezavisle na USA. Aneb pubertalni decko trucuje.

Milan Kasl, Plzeň

Parodie na politika: V.K.ml.

Ratibor Toufar, Vratimov

Co by jsme chtěli o nepřátel. Znevážit EU a přesvědčit o naší bezvýznamnosti a malosti. To je politika Klausů.

Petr Trunek, Golčův Jeníkov

Parodie na Klause …..

Jaroslav Lehký, Chomutov

On Vašík ml. by taky rád diety v eurech, ale když holt nestihl ty evropské volby on sám s novou stranou, tak na ně musí alespoň plivnout..! Zkus to příště, Venouši..!

David Zděnek, Tábor

„Každý mele jinou řečí, takže se to překládá. Například mluví žena, ale do sluchátek vám mluví česky muž. Sál pro stovky poslanců je tak velký, že toho mluvícího ani nevidíte.“

Přidejte si k tomu juniorův včerejší hysterický výkřik na FB: „Přijde den“, usvědčující Klause ml., že k idejím nacismu nemá zase tak daleko a uděláte si poměrně konkrétní obrázek o tom, na jaké voliče nový monkey business Institutu Václava Klause cílí.

Nahnědlí slušnočeši se konečně dočkají svého Vůdce.

Václav Říha, Praha

Tak jsme si přečetli mnoho polopravd a nesmyslů.

1) Šéfa EK volí parlament.

2) Nad EK jsou ještě rady jednotlivých ministrů unijních států.

3) EP schvaluje zákony pokud je tedy strana součástí silné frakce má velkou možnost na prosazení svých myšlenek.

A teď kde vznikla nesmyslná zášť VKJ. Pokud si ANO SPD či ODS myslí, že v malých frakcích dokáží prosadit své myšlenky pak jsou na omylu.

I když vítězové v regionu tak ve finále skončí jako poražení v EU a tedy ve věčné opozici. Problém? Pouze jejich, že v rámci EU nedokázala jejich frakce více bojovat za jednotný program nedokázala více motivovat voliče EU. I když jak se mohou domlouvat ti co se domlouvat nechtějí a hrají si na nacionalistické fráze.

Oproti tomu zde máme Lidovce a Zuzanu Roithovou. Ač u nás nikdy volby do EP nevyhráli jsou součástí nejsilnější frakce díky, které Právě Roithová prosadila před několika lety mnoho z regionálních značek pro svůj region. Jak se jí to povedlo stála za ní silná frakce.

Jaroslav Rojšl, Chomutov

„Parodie na volby, parodie na demokracii, parodie na soud — Václav Klaus ml. „

A ty Vašíku si zase jedna velká parodie na člověka …

Milan Harmáček, Praha 2

Svět patří uniím, i ten (sovětský) Svaz je v překladu Unie.

Rusko není schopno nyní žádnou unii vytvořit, VKjr kope do naší Unie, přesně podle zadání z Lubjanky.

Hanba

Milan Harmáček, Praha 2

A pan VKjr je parodie na politika.

Jablko nepadá daleko od stromu.

Tomáš Hlošek, Hradec Králové

Vážený pane, ta vaše povedená rodinka zde již vykonala mnoho. Ovšem nedá se říct, že k užitku občanů této země. Prosím, věnujte se učení a ostatní nechte lidem, co to s touto zemí myslí vážně. Pokud se Vám něco nelíbí na vlbách do EU, zeptejte se tatínka, proč nás tam vlastně zatáhl.

(Pozn. red.: To je až do nebe volající sprostá lež. Pan Hlošek už si nepamatuje, že do EU nás „nezatáh“ Klaus st., ale že si vstup lidé odhlasovali v referendu???)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 240 × | Prestiž Q1: 9,06

+14 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top