Štítky článku: •  

Střípky (220)

♣ Další střet kromaňonců s neandrtálci (Petr Štěpánek) ♣ O mém strachu (Irena Válová) ♣ Demošky (David Forby Forbelský) ♣ Zní to jako povzdech (Vlastimil Tlustý) ♣

Další střet kromaňonců s neandrtálci

Čím dál víc nabývám dojmu, že všichni ti sluníčkáři, multikulturalisté, genderisté, klimatičtí alarmisté a jiní političtí úchylové jsou nejspíš nějaký jiný živočišný druh než my lidé. Tolik tuposti přece člověk v hlavě nemůže mít. Svět nejspíš dospěl na další historickou křižovatku. Jako kdysi, když o budoucnost soupeřili kromaňonci s neandrtálci.

Sledoval jsem tuhle po očku televizní debatu „spitzenkandidátů“ do Evropského parlamentu, tedy lídrů jednotlivých europarlamentních frakcí, kteří mají ambici a potenciálně skutečně mohou stanout v čele Evropské komise. Proč jenom po očku? Protože spojitě bych to nedal. Tak strašné to bylo. Tolik koncentrované tuposti se fakt hned tak nevidí. Pokud by teze, které zde tyhle mluvící ploskolebé hlavy vypouštěly z úst, měly snad být naší budoucností, pak Evropa nemá šanci.

Nejkomičtější na celé věci ovšem je, že jediný, kdo tu vyčníval jak jednooký mezi slepými, leč zároveň mezi ostatními působil — jak kdosi velmi vtipně a přiléhavě okomentoval — jak Dubček zavlečený do Moskvy, byl lídr evropských reformistů a zároveň lídr kandidátky ODS Jan Zahradil. Věty, jimiž zde argumentoval, měly aspoň hlavu a patu.

Problém je v tom, že je to ten samý Zahradil, který svojí zadnicí přilepenou na sem a tam putující bruselsko-štrasburskou parlamentní dvojsesli reformuje Evropskou unii už nádherných 15 (slovy patnáct) let, rozuměj tři funkční období. A nyní proklamuje, že to, s čím nikdo ani o píď nepohnul za 15 let (naopak evropský sešup dál a dál nabírá vyšší a vyšší rychlost), uskuteční ve svém čtvrtém funkčním období, tedy v šestnáctém až dvacátém roce své eurounijní parlamentní mise.

No, a teď třeba tu O perníkové chaloupce.

Otočme raději list. Svatá Greta zavelela, pročež školáci v pátek chodí za školu zachraňovat matičku Zemi. A političtí, ekonomičtí i náboženští neandrtálci se předhánějí, kdo pubertální eko-chiliastické věrozvěstce dopřeje více sluchu. Ploskolebci na Praze 7 již v Holešovicích a okolí dokonce vyhlásili klimatickou nouzi. Tohle fakt nevymyslíš! Gretenismus na pochodu! Přitom je to tak jednoduché. I s Gretou. Stačí sledovat stopu peněz.

Ano, dělám si z toho všeho trochu legraci a moje neandrtálsko-kromaňonská přirovnání jsou dozajista za hranou, neb naprosto politicky nekorektní. Ale co jiného mi zbývá, pokud si to z čirého zoufalství nechci rovnou hodit? Směr, jejž pod vedením tupých politických ploskolebců nabral starý kontinent, je zničující, doslova sebevražedný. Humor, nadsázka a vtip jsou to jediné, s čím se tahle koncentrovaná idiocie agresivních minorit snad dá přežít.

Obávám se ale, že čas nadsázky, legrace a sarkasmu dříve či později skončí. A nebude to nejspíš nic hezkého, co nás čeká. Blíží se totiž chvíle, kdy se bude znovu rozhodovat, zdali budoucnost patří kromaňoncům, anebo tupým neandrtálcům. Takhle už to totiž dál opravdu nejde.

Píše 27. 5. 2019 pan Petr Štěpánek na eportal.cz


O mém strachu

Bez Svazu nebude v masně maso.

Myslím na to čím dál tím častěji. Na masny mezi Vinohrady a Žižkovem. Jedna byla na Vinohradské, jedna ve Vinohradské tržnici, což bývala zeleninová, masná a vaječná tržnice a jedna ve Slavíkově ulici.

Úplně všechny masny měly za výlohou nápis: Se Sovětským svazem na věčné časy!

A já měla vážný strach. Soustavné obavy přecházející do tiché dosud nikomu nesvěřené hrůzy: Když nebude Sovětský svaz, nebude v té masně maso.

Číst denně nápis „Se Sovětským svazem na věčné časy“ nad bůčky, plecky a vepřovými nožičkami mně přinášelo trauma a vyvolávalo moje otázky: Co by se stalo, kdyby někdo rozvrátil Sovětský svaz? Napadl Sovětský svaz?

Kdyby se našli lidé, kteří by nechtěli být se Sovětským svazem na věčné časy, a tudíž bychom — ani já — už se Sovětským svazem nebyli?

Nebylo by v masně maso. A možná by maso nebylo vůbec, protože by zmizelo jako Sovětský svaz. Ta představa mně málem dohnala k pláči.

Se zmizením Sovětského svazu zmizí celý můj svět, kde je zelenina, květinářství, papírnictví, hospoda U Bohouše, Riegrovy sady a maso v masně, všechny obchody zmizí, protože i tam visí ta jediná jistota vší naší normální existence — nápisy Se Sovětským svazem na věčné časy!

Bylo mi sedm a táhlo na osm.

Irena Válová · FCB


Demošky

Držím facebookovy detox, ale to, co někteří lidé, a to i ti, které jsem až dosud považoval za rozumné, píší ohledně těch demonstraci, mě prostě nutí reagovat. Babiš vyhrál volby a tak si může 4 roky dělat, co chce, co mu do toho mají nějaký umělci a študáci mluvit!

Ostatně jeho bývalí soudruzi si s takovými uměli poradit! Co měli ti študáci co pochodovat na hrad, když to Kléma vyhrál ne?

Už jsem psal, a i na náměstí přednesl, že si organizátoři vybrali špatný cíl, snaží se odstraněním důsledku naivně odstranit příčinu. Ale volání po odstoupení politika, byť řádně zvoleného, je prostě nezadatelným právem každého občana.

Ozývají se i hlasy, že demonstrace jsou ohrožením demokracie a dokonce výzvy k policejní infiltraci spolků, které demonstrace organizují. To mě doslova šokovalo!

Nejvíc mě to mrzí od lidí, kteří jsou verbálně pravicoví a často „bojují“ za svobodu slova.

Můžete s demonstrací nesouhlasit, dělat si z ní legraci, ale zpochybňovat jejich konání a legitimitu požadavku na demisi komouše a estébáka to je na mě moc. Pokud by Babiš odstoupil, prezident jmenoval premiérem někoho jiného z ANO, kdo zrovna není trestně stíhaný a nebyl kádrovou rezervou KSČ, taky by se remcalo, ale náměstí by to nenaplnilo.

K výměně premiéra ze stejné strany už několikrát došlo a až dosud se nenašel blb, který by to označil za nerespektování demokratických voleb.

Ale zase se celkem dobře ukazuje, co jsou někteří lidé politicky zač.

David Forby Forbelský · FCB


Zní to jako povzdech

Někdo všímavý nedávno napsal: „Je téměř nemožné vysvětlit občanovi, že problém není v tom, že čerpá dotace, ale v tom, že při tom podvádí.“ Je-li to pravda a já tomuto zjištění věřím, dává to naší společnosti velkou naději. Vychází mi z toho, že občan si myslí, že čerpat dotace bez podvádění není možné. Myslí si to asi proto, že sám žádné dotace nezískává a také proto, že ničím jiným než známostmi, korupcí a podvody přece nelze vysvětlit proč některé výrobní linky, hotely, lyžařské vleky, stroje do dílen a mnoho dalšího si někteří platí ze svého a jiným to platíme my všichni prostřednictvím dotací. Současná politická vřava kolem dotací Agrofertu má tedy velice silnou pozitivní osvětovou roli. Mnoho občanů na ní pochopí, že dotace nejen vytváří nekalou konkurenci, že jsou z podstaty prolezlé korupcí a podvody, ale zejména, že kvůli tomu stát občanům sahá do kapes a dokonce, že většinou chudí nedobrovolně posílají peníze bohatým. Až toto zjištění získá ve společnosti většinu, přinutí parlamentní strany zrušit individuální dotace všem podnikatelským subjektům a to je jediné skutečné řešení. Jsme sice na začátku, ale i tak se mi to moc líbí.

P.S. Pokud by Andrej Babišem chtěl prokázat, že mu jde více o Českou Republiku než o Agrofert a sebe, navrhnul a prosadil by to sám.

Vlastimil Tlusty · FCB


+ Komentáře

Dušan Srbecký Ano, bylo by super oficiálně oznámit Bruselu: „Česká republika se s okamžitou platností vzdává možností čerpat unijní dotace a současně s tím, žádá o snížení povinných odvodů do unijních rozpočtů…“ Já vím, je to scince fiction, ale krásné… konečně být EU nevydíratelní.

Vlastimil Tlusty Dotační programy si navrhují členské země.

Dušan Srbecký Vlastimil Tlusty Samozřejmě pominu to, že některá odvětví jsou bez dotací neschopná konkurence. Ale znamená to, že pokud bychom si žádný dotační program nenavrhli, že budeme platit do evropských rozpočtů méně? Tuším správně, že asi ne?

Vlastimil Tlusty Můžeme si navrhnout programy kde „čerpat“ mohou jenom silnice, nemocnice, domovy důchodců, sociální zařízení, divadla atd. (Tedy žádné linky na pečivo.) S množstvím peněz to nesouvisí.

Dušan Srbecký A kdo prosím určuje objem peněz, které mohou do ČR z fondů EU proudit? Vím, že je to zřejmě dost složitá agenda na to abych jí byl schopen pochopit po Vašem výkladu v pár větách, ale myslím, že tak jako v běžném životě platí, že se člověk nerad nechá využívat, tak by i v rámci členství v nějakém spolku mělo platit má dáti-dal a na tomto základu vážit, zda je pro nás členství v takovém spolku přínosné nebo ne, či zda se členství dá vyjádřit 1=1?

Vlastimil Tlusty To, co posíláme do rozpočtu EU, jsou pevná procenta. To co Brusel posílá nám je jejich rozhodnutí.

Dušan Srbecký Vlastimil Tlusty Aha, tak trochu jsem to tušil a jen mě to utvrzuje v přesvědčení, že jsme po RVHP opět vlezli někam, kde není naše postavení rovnocenné a pokud budeme mít v čele státu lidi čerpající evropské dotace, bude se naše postavení vůči EU jen zhoršovat. Jinak děkuji za vysvětlení. :-)

Vladimír Kovářík Dotace jsou zvěrstvo! Ale při dotační politice EU by se spousta našich zemědělců mohlo jít klouzat.

Vlastimil Tlusty Zemědělci přijímají jak plošné tak individuálně přidělované dotace. V příspěvku je uvedeno „individuální“ a ne plošné.

Petr Kopecký Ještě je třeba odlišit dva právní pojmy a to porušení zákona a obcházení zákona, přičemž jen to první je trestné, to druhé je amorální avšak peníze od druhých se legálně přesouvají k vychcánkům, již tento rakovinný systém jménem dotace pro ekonomiku jako správní paraziti nasávají svými sosáky.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 164 × | Prestiž Q1: 6,44

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top