Štítky článku: •  

Spásonosný mainstream

Výraz mainstream znamená hlavní proud. V hudbě, literatuře nebo novinařině pak nejde o nic jiného, než oslovit co největší masu odběratelů. Někteří diskutéři si však z něj ukuli plácačku svých tupých lží a vlastní neschopnosti.

Klasickým příkladem takového artiklu hlavního proudu jsou v literatuře třeba detektivky, v hudbě poprock a v novinařině zpravodajský servis. V praxi se tedy nejedná o nic nekalého, scestného, nebo dokonce lživého. Někteří radikální popletenci si však onen výraz vytrvale pletou se státní oficiální doktrínou, nejlépe ještě cezenou skrz husté síto cenzorského úřadu. A mají k tomu dobrý důvod. Bez této obezličky by totiž byli za veřejné kašpary ve světle jejich názorů zcela mimo realitu. Oni přeci moc dobře vědí, že bezcitný kapitalismus u nás zabíjí tisíce lidí na ulicích, že celé USA už dávno patří Číně, a že mírumilovné Rusko se celou dobu jen statečně brání proti takovým zrůdným agresorům, jako je například Moldávie, ve které ubránilo zuby nehty Podněstří a zachránilo tak světový mír.

A že kolem sebe čtou, slyší a vidí pravý opak? Protože mainstream. A když náhodou tato oficiální vládní doktrína zaútočí i na takové špičky morálky a lidskosti jakými jsou M. Zeman nebo A. Babiš, potom se jedná o kavárenský mainstream. To je centrála jakou svět neviděl, která sídlí hned vedle Židovského centra pro světovou nadvládu ve spletitých patrech podzemí Pentagonu. Nu a máme to odbyté, hotové, vyřízené a štempl.

Existence mainstreamu jim otevírá v mozku další komoru navíc, čímž převyšují ostatní jako kostelní věž stodolu. Jsou skálopevně přesvědčeni, že pokud je toto všechno, od zpravodajství, přes výklad historiků až po statistická čísla, hlavní vládní verze, potom musí být nutně lživá. Sami se totiž rekrutují ponejvíce z řad ultralevice, různých komunistických pohrobků a zastánců Moskvy až za hrob a nejlépe tedy vědí, že lež je hlavním dorozumívacím prostředkem. A samozřejmě automaticky předpokládají, že druhá strana nutně používá stejné praktiky. A tak tím, že odmítají to co je, ve prospěch toho jak by to mělo podle nich být, se sami ve svých vlastních očích stávají chytřejšími, inteligentnějšími a nenapálitelnějšími nad ostatní.

Nutno však přiznat, že teorii o státním oficiálním normonázoru plošně pro všechny si nevycucali tito sabotéři vlastní logiky z prstu. Většina z nich si ho moc dobře pamatuje z komunistické totality, kde opravdu existoval. Zeptali jste se, proč lidé utíkají na západ a jedinou správnou odpovědí bylo, že si myslí, že jim tam budou létat pečení holuby do pusy. Na kapitalistické zdravotnictví se odpovídalo, že si v něm pacient platí všechno na dřevo hotově, od příjezdu sanitky až po operaci. Tento blábol nás dokonce vytrvale učily i soužky čitelky ve škole. Hašišáci, máničky a jiní bigbíťáci se chovali tak jak se chovali, protože podlehli západnímu pozlátku štvavých stanic, jako byl Hlas Ameriky, či Svobodná Evropa. Takhle stejně a jenom tak vám odpověděli všichni pokrokoví lidé v Československu od Aše až po Čiernou nad Tisou. A takhle stejně a jenom tak funguje svět i dnes, myslí si oni myšlenkoví giganti, kteří si mainstream zuřivě pletou se státní propagandou, anebo dokonce s vymýváním mozků. A tak paradoxně to oni žijí v kleci vlastního mainstreamu, který si sami vytvořili a který je nutí odpovídat v debatách na 50 různých otázek a argumentů stále stejnými naučenými frázemi.

Jako třeba:

  • Pokud někdo potřebuje Zemanovy kroky stírat na základě toho, co předkládá mainstream — tak zde debata končí.
  • Doporučuji Vám, něco si o válce v Jugoslávii nastudovat a necitovat pouze propagandu z mainstreamu.
  • Zaslepená rusofobní nenávist západního i našeho mainstreamu nic nevypovídá o skutečnosti.
  • Díky, ale zastánci toho jediného správného mainstreamového názoru Vám odpoví, že čím nižší karma, tím kvalitnější blogy.
  • Že jejich autoři zastávají názory, které jsou v rozporu s oficiální mainstreamovou propagandou?

Vidíte, jak nejdou s davem? Mohli by, ale kdepak, na to jsou příliš inteligentní. Oni totiž už vědí. Vědí to, co my nevíme a vidí to, co nám zůstává skryto. Jsou o tři koňské parníky před námi, vědí, znají a umí to uplatnit. A tak používají proti všem vlastní hlavu nezatíženou tím, co si myslí většina. Jen bych je chtěl upozornit, že i Otík z vesničky střediskové šel proti proudu a na recepci u soudruha ředitele si místo kávy řekl lišácky o rohlík. A tak na mne v mnohých diskuzích působí i oni.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 142 × | Prestiž Q1: 1,06

+2 plus Známkuj článek minus –6

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top