Štítky článku: •  

Blekota a Mekota

Tak na mě v jedné osobě působí Andrej Babiš, když ho nakopnete do slabin nějakou jeho kauzou a on musí začít bez přípravy lhát. Vykřikuje nesourodé věty, nikoho nenechává domluvit, snaží se oponenta překřičet, neovládá se.

Takhle primitivně se nevyjadřuje ani poslední cestář po svačině osmi piv. V jazyce, odvaru směsice maďarštiny a polštiny, začne opakovat stále dokola Kalousek, ODS, kampaň, účelovka a podívejte se, co dělají ti druzí. Nejvíce to připomíná razii na ubytovně ze sociálního úřadu ohledně neoprávněných sociálních dávek. Babylon nesourodých výkřiků, prudké gestikulace, řev, přeřvávání se a lži. Jedna za druhou. Vždyť v té chvíli na tom vůbec nezáleží, protože smyslem celé té šarády je přeřvat mluvčího, nenechat ho dokončit větu, vyvolat zmatek a demontovat smysl celé té inspekce.

Zde: Kalousek ožrala, mě StBáci terorizovali a podobné perly od 2:10, zhruba 15 lží v řadě

Je zase vožralej, zloděj!

Ale to je ještě slabý čajíček proti tomuto kabaretu, který předvedl u Witovské. Máte Stbácké praktiky, Kalousek, komplot, kampaň ČT, a reportérku, kterou nenechal dokončit jedinou větu, dokonce označil za policajtku. Od 7:00, přes 20 lží za sebou. Úctyhodný výkon, všechna čest.

Odposlechy

Opravdu si příznivci Andreje Babiše myslí, že takto se vyjadřuje kultivovaný člověk, intelektuál, premiér země? Fakt vám připadne normální, že takovýto hysterák chytne nevinný člověk hned na první našlápnutí? A opravdu nerozeznáte, když někdo křečovitě lže, uhýbá od tématu a nesourodě osočuje druhé?

V úterý se ve zprávách probírala auditní zpráva EU a na přetřes samozřejmě přišlo i vracení dotací za Agrofert. Naživo odpovídali předseda ODS Fiala a premiér Babiš. Celé to zhruba vypadalo takto:

„Pane Fialo, myslíte si, že nám hrozí vracení dotací?“

„Tak samozřejmě. Už i v minulosti se kvůli pochybením vracely.“

„Co vy na to, pane premiére?“

„Pan předseda Fiala lže. Jen se ho optejte na to, kolik jsme museli vracet dotací za vlády ODS!“

Není vám na tom něco podivného? Ale jistě. A sice to, že Andrej Babiš vůbec netuší o čem je řeč a na co se kdo ptá, a popravdě ho to ani nezajímá, ale rovnou primárně lže a útočí. A tady dokonce komicky do písmene potvrzuje slova Petra Fialy a u toho vykřikuje něco o lži. A k těm vraceným dotacím za vlády ODS. Andrej Babiš několikrát vykřikoval dvě věci. Tou první bylo, že za vlád ODS se vracelo 35 mld. dotací (jednou dokonce použil i přesný rok 2012) a tou druhou, že v roce 2018 se vracelo 18 mld. dotací ještě po vládě ODS a proto byl rozpočet takový, jaký byl. Jeho voličům to stačí. Jsou příliš jednodušší na to, aby o tom vůbec přemýšleli, nebo si to dokonce byli schopni dohledat (a to nemluvím o tom, že by tomu i rozuměli). Oni to prostě budou takto po něm opakovat až do bezvědomí.

Já si to dohledal a výsledek je tento:

Od r. 2007 do r. 2013 pobrala ČR celkem dotace ve výši 646 093 121 750 Kč (použil jsem obligátní kurz 1 euro = 25 Kč), a z toho bylo pochybných (ne nutně vrácených) dotací podvodného charakteru ve výši 5 709 736 125 Kč. [Pozn. red.: 0,884 %] A to se prosím pěkně za podvodný charakter bere i nesprávné využití dotací, či porušení termínů jejich jinak správného využití a následná fabulace v dokumentech s daty. Tedy tady se Babiš nesnažil ani onu částku lživě okecat a rovnou tam střihl hausnumero, které ho první napadlo. A padlo to na úrodnou půdu, protože tímhle číslem už jeho příznivci hojně mávají jako mávátky na Letné o 1. máje.

irozhlas.cz/…/cesko-ve-spicce-mezi-dotacnimi-hrisniky-drtiva-vetsina-nesrovnalosti-se-k-soudu

U toho druhého čísla je pozoruhodné to, že v něm Babiš až toliko nelhal, jen ho použil tak, aby to hlupák nepochopil. A opět trefa do černého, co se týká jeho voličů. On Babiš moc dobře ví, kdo ho volí, a jak s ním má mluvit. Řeklo by se, že správně přečetl jazyk svých příznivců. Tak potom vězte, že opravdu ANO, že v 2018 se vracelo 23,9 mld. dotací, a že to opravdu mělo nezanedbatelný dopad na státní rozpočet. Jenže ty dotace z let 2007–2013 se vracely z EU směrem do ČR!

Poslední odstavec sekce Příjmy státního rozpočtu:

mfcr.cz/…/tiskove-zpravy/2019/pokladni-plneni

Tak čau lidi, zase na Andělu. A nesnídejte, budou koblížky.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 273 × | Prestiž Q1: 11,16

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top