Štítky článku: •  

Když jste si mě upekli…

…tak si mě i snězte, řekl prý Jánošík a sám skočil na hák. Tak to alespoň o tomto slovenském národním vrahovi a lupiči praví legenda. Oni vůbec ti loupežníci často rádi přitahují národní mýty a sympatie. A Babiš není výjimkou.

I naše kotlina má své vlastní legendární lupiče a vrahy. Jiřímu Graselovi vděčí čeština za krásné slovo „grázl“, Lecián se zase specializoval na zabíjení policajtů a Babinský, se kterým má Andrej Babiš nejpodobnější příjmení, prý okrádal erár pro krásné oči vnadných žen. To by byla další shoda, nebýt toho, že Babinských okrádal spíše živnostníky. Takže i tady opět trefa.

Jak už bylo řečeno, lid obecný si různé grázlíky rád idealizuje, aby mu to protivenství života alespoň nějak zapadlo do soukolí chodu světa. Když jsou páni zlí, tak ten který je okrádá, musí být logicky hodný. Protože dvakrát zlo odshora i odspoda je prostě pruda. A tak je Andrej Babiš v lidovém podání vehementně vykreslován jako ten hodný Jánošík, kterému jde výhradně jen o blaho chudých, za které by dal hlavu na špalek.

Pravda je ovšem taková, že Jánošík měl pracovní dobu od poloviny dubna do konce září, přes zimu se ukrýval na statcích v dolině, kde si u sedláků za uloupené peníze kupoval ubytování, stravu a falešnou identitu. Takže se dá říct, že bohatým bral a chudým taky. A pokud vám Babiš tvrdí, že za jeho vlády se mají lidé dobře, tak ano, to je pravda. Ale ty seznamy oněch lidí, kteří se mají dobře, jsou k nahlédnutí pouze v ústředí jeho firmy pod názvem „řídící a politická struktura ANO-Agrofert“.

Když jste si mě upekli. Jsou dva druhy Babišových příznivců. Pro ty zaslepenější je posvátné každé jeho vysmrkání do kapesníku. Ti střízlivější potom přiznávají, že sice nebude až takový košer spasitel, ale zároveň jedním dechem tvrdí, že to původní tradiční strany ho samy svými nekalými rejdy stvořily. A že je to tedy důsledek jejich lumpáren. Je to sice kravinec jako kolo od traktoru, asi jako tvrzení light komunistů, že za rudý teror a hladomory může tehdejší kapitalismus, protože lidé už toho měli všeho dost, ale pojďme na to.

Aby tato pochybná klička vyšla, musí se Babišovy úspěchy uměle nafouknout a zlotřilosti let minulých nekriticky zveličit. A nejlépe je připsat ODS, protože ta je sama o sobě zkratka pro peklo. A tak tu máme vytrvalé lži o solárním tunelu z dílny této strany. Ne, opravdu ne. Fotovoltaický zákon prosadila ČSSD, lidovci a komunisté. ODS byla zuřivě proti. Podobně je to i s nechvalně pověstným exekučním zákonem.

Ďábel Kalousek. To je taková osvědčená morová protiváha proti Babišovi. Těm méně přemýšlivým ho stačí posměšně nazvat kraďouskem a mají vyargumentováno. Ti, co dají dohromady vlastní souvětí, k tomu ještě řeknou, že doma po nocích šil ze zbytků hadrů padáky a ty pak vnucoval armádě, až se z toho zabilo moc lidí. Všechno špatně. Prakticky neexistuje jediný důkaz, že by tento politik cokoliv ukradl, na něčem se obohacoval, či z něčeho křivě profitoval. A fakticky se spolu s Nečasem jedná asi o nejčistšího politika vlád minulých. Oproti Babišovi a jeho megazlodějinám v podobě neoprávněných dotací, korunových dluhopisů, soustavného lhaní a pár miliard malá domů působí jako svěcená voda versus kořalka tuplovaná metylalkoholem.

Dělali zákony jen pro bohaté. Už z logiky samotného tvrzení vidíme, že je to kravina jak vrata od hangáru. Zákon začínající slovy: kdo má na to ze startu říznout půl mega korun na stůl nemusí od zítřka platit daně… by sice znělo epesně, ale fakt ne. Pravicové vlády spíše ty snaživější lidičky chránily ať už zavedením II. důchodového pilíře, zrušením progresivního zdanění a zavedením rovné daně, anebo vypsáním různých daňových odpočtů včetně slevy na poplatníka. Manažerům potom správně zastropovaly odvody do sociálního hrnce a vyměřily solidární daň. Kecy o tom, že vícepříjmoví potom daní v daňových rájích, anebo že podnikatelé vyvádějí někam dividendy, jsou opravdu jen kecy. Vyvádět můžete tak maximálně koně ze stáje. Ale i tyhle chlísty se hodí a to tak moc, že si to ANO vetknulo přímo do předvolební brožurky. A husičky slastně zakejhaly.

Bylo to samé rozkrádání, kauza. Ani bych neřekl. Na vládních úřednických postech se kradlo stejně jako dnes, jen kauzy chodily postupně a ne všechny naráz jako za Babiše. On vůbec Andrej kopíruje silvestrovskou veselici ČSSD zvanou tehdy „akce čisté ruce“. V ní nakonec uvízli jen jejich vlastní ministr financí Ivo Svoboda a ministr zdravotnictví David Rath. Stíhaní sympatizanti ODS Šrejber a Ježek byli oba soudně očištění a jejich nařčení označeno za falešné.

To za Babiše je to jinčí kafe. Ten za to umí vzít. Podvody a zlodějiny se v současnosti vyšetřují na ministerstvu pro místní rozvoj, dopravy, obrany i zemědělství. Pochybení v řádech miliard běžně vykazuje i ministerstvo zdravotnictví, a dokonce i závěrečná zpráva o hospodaření samotné vlády, kterou nejvyšší kontrolní úřad označil za fabulaci. Ve výslechové místnosti policie si podávají dveře špičky ANO, Agrofertu a dokonce i jeho vlastní děti, manželka a její bratr. O tom že náš premiér krade, nepíší nesměle jen hlídači demokracie, novináři, ale je to dokonce hlavní téma vyšetřovacích zpráv Evropské unie a nejmírnějším slovem v nich je „podvod“.

Ach ano, onen prokletý Čapák zvaný Stračí hnízdo. To se vám tak zčistajasna objeví 50 milionů, které nejsou ničí a vůbec nikomu prý nechybí. A spadnou zrovínka na Babiše. Na někoho, kdo nechápe, neví, nerozumí tomu a popravdě je ani nepotřebuje. Ale jak na potvoru je chytne jako neštovice. Asik účelovka, či co. A nejen to. Na průmyslovou výrobu toustového chleba, který umí upéct v Anglii každá bába pernikářka, si Babiš shodou okolností vyplatil sám sobě 100 milionů z košíku nás všech. O jeho miliardě dluhopisných papírků, ze kterých neplatí ani grošík odvodů, o tom že Agrofert pobírá třikrát více dotací, než odvádí na daních, jeho lhaní v přímém přenosu a hitovce všech hitparád o zaklekávání, netřeba ani psát. A tak se nám akce: zatočím s rozkrádáním a utnu veřejné penězovody smrskla jen do: zatočím s těmi, kteří mě kvůli rozkrádání kritizují a penězovody napojím na Agrofert. Hezká taškařice. Taková masopustně rozpustilá.

Z výše uvedeného je jasné, že Babiše nestvořila jen nějaká nahodilá doba (oblíbený to argument komunistů na jejich vlastní prasárny: víš, to byla taková doba), ani nutnost založená na chování jiných, ale výlučně jen pomatenost a absence objektivního, kritického a střízlivého uvažování jeho příznivců. To všelijaké zveličování negativ dob minulých, padákové lži, všechny ty kecy o vykořisťování, vyvádění miliard do jinam, neplacení daní, německého otroctví a amerického lokajství, montovnách, úpadku a všeobecné bídě. Všechna ta připodělanost, chronická lživost, závist, malost a defétismus spojené s třídní nenávistí prostého lidu.

A tak si mě i snězte. Ne, nebudu to jíst. Musel bych se z toho pozvracet.

Psal pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 183 × | Prestiž Q1: 9,10

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top