Štítky článku: •  

Střípky (221)

♣ Malé firmy sú na nič (Josef Lebduška) ♣ Muslimské království Velká Británie (Institut 2080) ♣ Svobodní (Luboš Zálom) ♣ Stranická inventura jedním vrzem (JUDr. Tomáš Tyl) ♣ ODS už není ODS (Petr Göndör) ♣ ODS je mrtvá, ať žije Trikolóra (Tomáš Břicháček) ♣

Malé firmy sú na nič

Takže Babiš není žádný podvodník přeci a zpráva EK o podvodech je vylhaná.

Protože například Babišova firma Synthesia — jeden z největších zaměstnavatelů na Pardubicku, požádala EU o dotaci ve výši 2 miliony na školení zaměstnanců, dotace, která je učena pro malé a střední firmy, které jsou — jak říká veliký Andrej, na prd. Proto o dotaci Synthesia zažádala společně s malou firmou, ve které pracují jen dva zaměstnanci, manželé, kteří ovšem o žádnou dotaci nežádali a nic o tom nevědí.

Ovšem mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka uvedl: rodinná firma by se do programu nemohla zapojit kvůli podmínce minimální výše celkových výdajů, naopak velký podnik díky malému partnerovi získá bodový bonus.

Takhle se to dělá, vy blbci.

Josef Lebduška · FCB


Muslimské království Velká Británie

Donaldu Trumpovi se při jeho nedávné státní návštěvě Británie dostalo od médií opět nenávistného přijetí a mimořádnou drzost projevil především labouristický starosta Londýna Sádiq Khan, který Trumpa přirovnal k „fašistům 20. století“. Americkému prezidentovi (na rozdíl od čínského) neumožnili vystoupit v britském parlamentu a je tak otázkou, zda USA zůstávají pro britskou vládu ještě hlavním spojencem.

Kdo pozorněji sleduje chování londýnského starosty, v jehož městě poslední roky strmě roste kriminalita, možná si vzpomene na jeho četné vazby na islámské extrémisty.

„Khan v rokoch 2004–13 vystúpil po boku Ganiho s prejavom pri najmenej deviatich príležitostiach. Gani má väzby na extrémistickú islamistickú skupinu Hizb-ut-Tahrir a zháňal podporu pre Shakera Aamera, teroristu al-Káidy, ktorý bol väznený v tábore Guantanamo.“


„Khan tiež viedol niekoľkoročnú kampaň na obranu Babara Ahmada pred vydaním do USA na základe obvinenia z poskytovania materiálnej podpory terorizmu. … V roku 2004 bol Khan hlavným právnym poradcom pri Moslimskej rade v Británii, čo je organizácia napojená na Moslimské bratstvo. Khan obhajoval Yusufa al-Qaradáwího, egyptského islamistu, ktorému bol zakázaný vstup do Veľkej Británie.“


„V roku 2008 Khan predniesol prejav na konferencii Globálny mier a jednota organizovanej televíziou Islam Channel, ktorú opakovane napomínajú britské úrady dozerajúce na extrémizmus. Počas Khanovho príhovoru boli členovia publika nakrútení, ako držia čiernu vlajku džihádu.“

Institut 2080 · FCB


Svobodní

Dostávám dneska v souvislosti se založením hnutí V. Klause ml. poměrně hodně dotazů, co teď budu dělat. Přidám se k Trikolóře? Slyšte tedy moje stanovisko: Pokud se nestane během příštích tří měsíců nic zásadního, HODLÁM KANDIDOVAT NA POZICI PŘEDSEDY SVOBODNÝCH a dám té straně poslední šanci očistit se před našimi bývalými voliči.

V tuto chvíli členové strany rozhodují, zda bude svolán mimořádný Republikový sněm. Na něm by bylo možné odvolat současné vedení a zvolit nové. Je poslední šance, aby členové strany, kteří nepatří k žádnému vyhraněnému křídlu, ale chtějí pracovat (např. pracují v komunální politice) a ne se zmítat v nějakých vnitrostranických bojích, řekli své rozhodné slovo a Svobodným umožnili dále fungovat. Nové fungování Svobodných nebude postaveno na vymezení libtard nebo konzerva. Jde jen o jediné: máme za to, že Svobodní jsou alespoň vnitřně stále kvalitní projekt, s dlouhodobým potenciálem; nejsme hnutí na dva tři roky, máme jasně definované cíle. Prošli jsme mnoha nezdary a lze říct, že jsme si vyzkoušeli všechny možné slepé uličky.

Nyní je načase dělat věci správně. Přestat se orientovat na bezobsažný marketing, a vrátit se do dob, kdy jsme sice dělali volební i průběžné kampaně bez pomoci věhlasných marketérů, ale dělali jsme je správně a náš potenciál rostl. Chci Svobodným pomoct a budu na tom rád spolupracovat s kýmkoliv, kdo se značky Svobodní nechce vzdát, včetně rozumnějších a nedogmatických libertariánů. Každý takový rozumný libertarián je mi milejší, než samozvaný konzervativec, který se sice tímto pojmem ohání, aniž by však byl ochoten nastudovat si jeho skutečný význam. Je velmi snadné po vzoru těchto takykonzervativců vítězoslavně Svobodným zamávat zpoza zad velmi známé politické osobnosti a doufat, že tato záda budou dostatečně široká k tomu, aby se po nich dalo někam vyšplhat. O to více si vážím těch, kteří mi dávají najevo, že se Svobodnými ještě zdaleka nekončí a že tomu projektu dávají ještě šanci. Na tom lze něco stavět. A zvládneme to sami.

Zvu k tomuto, možná poslednímu, vzepětí sil všechny Svobodné, kteří chtějí naši stranu očistit od nenávisti ultralibertariánských dogmatiků, i od marného spoléhání se na prázdný marketing, stejně jako od antiintelektuální bezobsažnosti pseudokonzervatismu. Jsme v tom společně.

Trikolóře a Václavu Klausovi ml. přeji nicméně hodně štěstí a budu je pozorně sledovat. Přeji též hodně štěstí asi jediné kvalitní akvizici od exSvobodných, které Trikolóra získala, tedy Tomáši Grygarovi a Lence Brčkové.

Luboš Zálom · FCB


Stranická inventura jedním vrzem

Tak prosimvás, ať si to jako barevně ujasníme, jo? Zelení vlevo, akorát teda ve skutečnosti jsou rudí (to víte, melounci… na povrchu zelení, uvnitř rudí), a s rudo-černou vlajkou Antify. Vedle nich Pyjáti — stejná vlajka, akorát teda místo 62 pohlaví chtějí v gulagu wifi. Bezva, Andrej jim ji dá, coby nedal?! (když ji zaplatíme). Pak komunisti, co jsou rudí a kdyby byli mladší, mají tam i tu černou — ale smolík. Pak sosani, kde ovšem spektrálně za nimi stejně koloruje TOPka a STAN, i když nevimproč pořád propagují brand „my pravičáci“ (jasně, tzv. levá pravice, chápu… eee a není to spíš pravá levice? Ve smyslu OPRAVDOVÁ levice? Co je na TOPce pravicového?!), vedle toho KDU, která ale mizí spíš v pozadí, protože KDU je všude, kde se ve spektru ocitne místečko aneb „budu vším, čím si budeš přát“. Tady v levém středu je hodně husto, protože ANO to pobírá od STANu po ODS. Jízdné zadarmo, aj kolotoč Vám kúpim… (3× ho v daních zaplatíte a já s Tomanem Vám dovezeme kuřata z Polska). Hlavně, když to žlutý svinstvo bují a dotace tečou. Hle, Fiala, ale jako hodně na těsno, bo byla ODS, co bojovala za ČR, dnes je to genossenpartei s Bruselí, nic víc. A kanovník Fiala praví „Takových už bylo“ — no ano, to máte pravdu, pane profesore, takových jako Vy už bylo… kromě Vás Zlatuška, Bek, Drahoš…. No a pak tady máme Trikolóru a za ní dlouho nic. A za tím dlouhým nic je SPD. Tak je to prostě narýsovaný. Doufám, že to dá někdo do grafu, ať si to ujasníme. Jestli chcete vědět, kde je opravdu střed, tak je to mezi ANO a Trikolórou.

A řeknu Vám to asi tak — od Fialy vlevo jsou jen dotačníci, řepka, žárovky, vysavače a tupé přikyvování každé blbině, co zplodí Brusel. Rusák je fuj a Čína je — jak říkal v MASH Frank Burns (parafráze) „zákeřný asiat“. Ne, že by nebyl, ale to není důvod s ním nejednat, zejména když ovládá světovou ekonomiku, britská královna ho veze Londýnem ve zlatém kočáře a Merkel ho vítá víc než Adolfovo zmrtvýchvstání.

U KDU tedy včetně Mezinárodního dne kravat pana Tomáš Zdechovský a jeho 100+1 cesty kolem zeměkoule (zcela bez výsledku), aby se pak při hlasování statečně — zdržel. Od Trikolóry vpravo je mezera, velká mezera, kterou nemá nikdo odvahu vyplnit a pak Tomio. A já už mám dost toho, aby pořád někdo říkal, že jsme „hnědí“ a podobné plky. Člověk přece může mít rád svoji zemi, cítit se jako patriot a je hnusné, když Vás někdo nálepkuje jako nacistu apod. Nacismus je „Nationalsozialismus“, to si laskavě uvědomte!

Ano, je to snadné, říct „ty jsi nácek, tak drž hubu“. Nebo „Takových už bylo“. Ale byl to Karel Havlíček Borovský, kdo napsal „Přislibujte si mně, poroučejte si mně, vyhrožujte si mně, přece zrádcem nebudu.“. Vivat Trikolóra, vivat Václav Klaus, vivat Zuzana Majerova, vivat Tomáš Grygar a mnoho dalších! Jdeme do toho ;-).

Tomáš Tyl · FCB


ODS už není ODS

Vidím dost eg nakopaných do zadku podle toho kvičení kvůli Trikolóře.

☝️ Řeknu to asi takto, prostě se s tím SMIŘTE.

A proč je podle mě dobře, že to hnutí vzniklo?

1) ODS — kvůli vnitřně úplně jiné ODS, se kterou to šlo od předsednictví Topolánka od 10 k 5, která nemá nic společného s konzervativní stranou hájící národní zájmy. Díky popletologu Fialovi se z ní stala jen eurounijni sterilní „pravice“, která na oko kritizuje EU a přitom těm, co to tam vedou, současná situace vyhovuje. Přistoupili na pravidla systému. Kdysi euroskeptická strana se stala prounijní. Zařadila se tak do Nové „národní“ Fronty stran, které o sobě tvrdí že jsou konzervativní a pravicové a přitom s tím nemají nic společného. ODS prostě zklamala konzervativního pravicového voliče. Jediné, co je konzervativně pravicového na ODS, je pořád ta vrstva laku z 90' let, jinak nic. A plno lidí to nevidí, připomínají mi ty Němce, co věřili v konečné vítězství Říše někdy okolo 28. 4. 1945…

2) SPD — hnutí, které cíli na nižší střední vrstvu potřebuje konkurenci, po volbách se SPD uspokojila sama se sebou a slíbila věci, které prostě není reálné splnit. Potenciál 10 — 12 %, vyčerpala na maximum. Bohužel po volební fungování SPD je takové nijaké, bez chutě a bez zápachu…

3) ANO — To že Babiš dělá to, co dělá, štve hodně lidí a já se nedivím. Všichni už vidí, že primární důvod proč do toho Babiš šel, je ten, aby si to pošéfoval sám a nemusel si řešit lobbisty a nespolehlivé politiky.

Další věcí je jak mluví směrem k obyvatelům ČR a jak k EU, slíbí všechno všem a nesplní nic. Nejhorší na tom všem je že se Babiš obklopil neshopnejma nýmandama kteří ani neumí počítat a dělá tu nehorší socanskou politiku, pro ČR do budoucna velmi špatnou…

Tohle jsou 3 hlavní důvody, proč je dobře, že tu Trikolóra je.

A prostě se s tím SMIŘTE.

Všiml jsem si, že na Trikoloru dští síru dva druhy lidí.

Ti co umí velký hovno a nedokážou se prosadit a nikdy se jim to nepovede, protože ego jim nedovolí vidět si na špičku vlastního nosu a pak ti, kteří si pořád myslí že ODS je konzervativní euroskeptická pravice a jejich ego nedovolí přiznat, že ODS již není ODS…

Petr Göndör · FCB


ODS je mrtvá, ať žije Trikolóra

ODS se už nevzpamatovala. Trpěliví jsme byli dlouho. Teď je načase otevřít novou kapitolu. Trikolóra je projekt, který vzbuzuje naději. Má to, co ODS chybí: charismatického šéfa, dobrý program a životní elán.

V sérii textů zahájených v březnu 2018 článkem ODS, vzpamatuj se! jsem na tomto blogu komentoval dění v bývalé nejsilnější pravicové straně. Začalo to ještě na poměrně pozitivní notě v rovině kritiky a doporučení, úpadek strany však nabral nečekaně rychlý spád a spolu s ním se měnilo i vyznění jednotlivých dílů.

Dnes už je zřejmé, že ODS se nevzpamatovala a nevzpamatuje. V bahně středu možná v klidu dožívá, ale jako pravicová strana skončila a nemá smysl na ni dále spoléhat. (Nějak mi to připomíná Dykovy verše: Ne živí, mrtví ne. Tak něco uprostřed.) Pár rozumných hlasů, které ze strany jako ozvěna dávných časů zaznívají, by nás nemělo mást.

Po včerejšku to vidím tak, že prapor pravice zvedla Trikolóra. Z prvního představení mám jednoznačně pozitivní dojem. Jako by se tady zhmotňovala všechna doporučení pro pravici z mého úvodního článku. Na prvním místě pak můj apel č. 1: Zaměřte se na podstatné: na obhajobu normálního světa, národního státu a svobody. Rád vidím jako první programový pilíř nového hnutí Braňme normální svět. Ostatní dva pilíře, Bohatství vzniká z práce a Žijeme v České republice, zase v podstatě vyjadřují to, co jsem měl mysli obhajobou svobody a národního státu.

Vedle dobrého programu zaměřeného na to nejpodstatnější vidím jako velký klad charismatického šéfa a životní elán (neboli slovy VKml „ajfr“). Nic z tohoto trojlístku ODS dnes nemá. To vše dává naději, že restart pravice by se u nás konečně mohl podařit.

Píše pan Tomáš Břicháček na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 203 × | Prestiž Q1: 9,89

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top