Štítky článku: •  

Poslední kompro?

Potenciální průšvih na obzoru — naštěstí ne náš. Kompro, které soudruzi vymysleli na předáka a ministra rakouských Svobodných Stracheho, může být jedním z posledních úspěšných materiálů tohoto druhu.

Kauza je vcelku jasná

Soudruzi (není úplně jasné, kdo, zda rozvědka nacionalistického totalitního státu Izrael, nebo postnacistické síly v Německu, nebo postnacistické, = „pokrokové“, síly v Rakousku) natočili video, kterak Strache, lehce posilněn alkoholickým nápojem, komunikuje se ženou, vydávající se za dceru ruského oligarchy a probírá s ní, jaké benefity by mohla oplátkou dostat (či spíš její tatíček) za finanční pomoc v předvolební kampani Svobodných.

Prvním problémem zcela jistě je, že Strache v podstatě neslíbil nic, co by jako politik demokratického státu nemohl udělat, aniž by překročil platné zákony, a také neslíbil nic, co běžně nedělají politici „demokratických“ stran, včetně rakouských, pro svoje finanční sponzory.

Druhým problémem je, že video leželo v Německu dva roky (±), než bylo vhodně, před volbami do EUroparlamentu, vytaženo. Čímž by se pachatel videa, pokud by bylo pravé a zachytilo nějaké skutečné nezákonnosti, dopustil trestného činu neoznámení zločinu.

Další aspekt kauzy

Třetím problémem je, řečeno s trochou nadsázky, že za ty dva roky by video se Strachem a „ruskou oligarchyní“ dokázal obrázek po obrázku namalovat i sbor mírně vycvičených opiček v malování pro Windows, tedy v jednom z nejprimitivnějších volně dostupných grafických editorů.

Zcela jistě existují (a jsou více-méně, či zcela a naprosto oficiálně, volně dostupné) kvalitnější nástroje, které by podstatnou část práce ušetřily (byť jejich ovládání je již za horizontem možností mírně vycvičené opice).

A pak existují specializované nástroje (tajné služby zcela jistě mají možnost se k nim dostat, a to samé platí i pro velké žurnalistické firmy), které umožňují například dostat tvář konkrétní osoby na tvář figuranta, s nímž se video natočí.

Možnosti se přitom neustále rozšiřují.

Před pár lety, kdy „letěla“ série filmů o Harry Potterovi, byly servery s „choulostivými“ obrázky přímo zaplaveny montážemi hlavy/obličeje Emmy Watson na těla obnažených pornohvězd. Dnes není problém, a to i v amatérských podmínkách, vygenerovat nikoli pouhý obrázek, ale celé takové video. Třeba sexu Hermiony s lordem Voldemortem.

Důsledky

„Pokrokové síly“ se v podstatě samy, a svou vlastní blbostí, zbavily důvěryhodných médií (prostě nástrojů tzv. bílé propagandy, které přinášejí výlučně pravdivé informace, padni komu padni, a proto se těmto informacím dá opravdu silně důvěřovat) tím, že prakticky všechna média v jejich dosahu uveřejňují informace, spadající do ranku šedé nebo černé propagandy. Důsledkem toho stavu je, že v situaci, kdy kompro video bude automaticky podezřelé z toho, že bylo vytvořeno nějakým manipulačním software, bude věrohodnost takového videa silně (až výlučně) záviset na věrohodnosti zdroje, na němž bylo uveřejněno. I na schopnosti tohoto média včas, ne až statisíce lidí zaplavují web jízlivými poznámkami o „lžimédiích“, přiznat něco ve smyslu „naletěli jsme podvodníkům“.

Problém současné doby je, že se na straně „pravdy a lásky“ celosvětově nevyskytuje médium, splňující výše uvedené požadavky. Tedy takové, kterému by lidé, vzhledem k jeho dosavadní důvěryhodnosti i morálnímu kreditu personálu, věřili natolik, že by možnost výše uvedeného zmanipulování odmítli.

Kombinace krátkozraké politiky „lhaní za účelem bezprostředního efektu“, která vedla k totální diskreditaci tzv. mainstreamových či „veřejnoprávních“ médií, v kombinaci s nezastavitelným technickým pokrokem (včetně fenoménu volně/svobodně dostupného software pro manipulaci videa) vedla k tomu, že kompro akcí, jako byla ta proti Strachemu, bude ubývat. Kompromitovaný politik totiž bude s to takovýto materiál odmítnout jako zfalšovaný a pokud nebude úplně blbý a zaplatí si tým kvalitních „spindoktorů“, tak naopak nasadí psí hlavu protivníkům. A to i v případě, že komprovideo bude pravé.

Píše Pergill na upergilla.blogspot.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 173 × | Prestiž Q1: 5,31

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top