Štítky článku: •  

Střípky (222)

♣ Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitra (Petr Štěpánek) ♣ Kiska představil stranu (Tomáš Tyl) ♣ Pojmy nesmí sloužit jen jako obušek (Andrej Ruščák) ♣

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitra

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček pro Českou televizi uvedl, že zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie Michala Semína do Rady ČTK by byl obrovský koaliční problém. Pokud by ke zvolení došlo, nemá podle něj smysl pokračovat v koalici.

Co k tomu říct? Je to naprosto neuvěřitelné vyjádření totalitního politika. Hamáček navazuje na ty nejpříšernější tradice druhé republiky, kdy nepohodlní lidé byli vylučováni z národa.

Michal Semín nic neprovedl, je to zcela bezúhonný člověk, nestraník, občanský aktivista. Co na něm eurobolševickému politikovi, který je bohužel toho času ministrem vnitra, vadí? Pouze to, že má svoje názory, jež se odlišují od těch „jedině správných“, které vyznává totalitní ministr vnitra a předseda skomírající ČSSD.

Předseda vlády Andrej Babiš by měl dobře zvážit, zda se podobnému vydírání opět podvolí. Už jednou, co se týče mediálních rad, prokázal slabost, když ustoupil tlaku zpovykané ulice a demagogii a lžím nátlakové skupiny, co si říká Milion chvilek pro demokracii, jež spolu s Českou televizí organizovala denunciační kampaň proti mě a mé nominaci do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Výsledek? Své protivníky jen povzbudil. Takže nyní má plná náměstí, jež stejně podpásově demonstrují proti bezúhonné ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Sečteno, podtrženo: Babiš se střelil do vlastní nohy.

A propos. Já některé věci vidím také trochu jinak než Michal Semín, ale to je přece úplně normální, že lidé mají různé názory. Neexistuje jediný důvod, proč by naši spoluobčané, vyznávající ryze konzervativní hodnoty jako Michal Semín, měli být vylučování z veřejného života. To už jsme tu zažili. Za druhé republiky, za protektorátu i za komunistické totality.

Pokud tohle není ministr vnitra s to pochopit, nemá ve své funkci co pohledávat. Už toho máme opravdu dost, aby každý, kdo slepě a tupě nevyznává pochybné „unijní“ hodnoty, jež různí hamáčkové vydávají za „evropské“, byl dehonestován, skandalizován a urážen. Právo být slyšeni a zastoupeni v nejrůznějších orgánech mají občané všech názorů, jež nejsou v rozporu se zákony České republiky.

Pane Hamáčku, odejděte! Jste ostudou české politiky.

Petr Štěpánek · FCB


Kiska představil stranu

Hleďme, Záľudáci. Myslel jsem, že rodinná komedie „Kiska II“ bude mít v hlavní roli rychlostátnici Čaputovou, ale teď koukám, že humanitární velkolichvář z Popradu si tu úlohu nechce nechat vzít. wink

~

Pro ČT zpráva dne. Soudně usvědčený podvodník představil svoji stranu — v jiném státě. Když byla před týdnem představena Trikolóra, v hlavních zprávách ČT tomu bylo věnováno NULA, slovy NULA vteřin. Máte pořád dojem např. Petr Jan Vins (a promiňte, ale Vy jste u mne na zdi hájil ČT, když došlo k útokům na Srí Lance), že žijeme ve státě, kde ČT vykonává objektivní žurnalistiku? Veřejnou službu? Nestrannou?! A nemusíte mi říkat, že pak se tím zabývali extra atd. — ne, to mne nezajímá, protože LID této země kouká na hlavní zprávy ČT (a pak s úlevou rádi přepnou), že se pak sejdou levicoví pseudopolitologové a plivou na vše pravicové, to opravdu není vyvážené zpravodajství. Už dva roky tvrdím, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je názorově předpojatá a osobně jsem to poznal, když jsem k ní podal stížnost s X body a na každý z nich mi bylo odpovězeno ve smyslu „to nic není“. Jistě, 100x nic umořilo osla! RRTV zcela ztratila smysl své existence. Obhajuje názor určité skupiny společnosti a jako taková je zcela zbytečná. Když se do ní dostal odpůrce levice Jakl, byl 2× zbit.

Něco o tom vím — moje první zaměstnání po škole bylo na Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Tenkrát jsme řešili sprosťárny v Big Brother a VyVolení. A co řeší RRTV dnes?! „Jde o názor redaktora… nejsou podklady… výtka je neopodstatněná“ — no a tak mi RRTV odpovědělo na 168hodin a Newsroom ČT: „Podání hovoří také o používání výrazů „extrémistická“, „populistická“, „pravicová“, „protievropská“ atd. Neuvádí však žádné konkrétní časy vysílání a pořady, které by bylo možné podrobit analýze. Táže se i na to, zda do veřejnoprávního média patří pořady, jako je Newsroom ČT24 a 168 hodin, které jsou údajně založeny na subjektivních pocitech redaktorů. Nelze než odpovědět, že toto tvrzení je nepodloženou domněnkou a že je pouze na rozhodnutí provozovatele, zda podobné pořady do vysílání zařadí. Publicistika zahrnující autorské komentáře je nicméně v médiích zcela běžná.“.

Jaký další důkaz k podjatosti potřebujete?!

Ovšem dle mého názoru je jen otázkou času, kdy lidem dojde, že každý měsíc platí propagandu a vzbouří se proti tomu. Fandím všem, kdo si myslí, že platit protičeskou propagandu je chyba.

Tomáš Tyl · FCB


Pojmy nesmí sloužit jen jako obušek

Asi je načase, abychom si prosvištěli nějaká slovíčka.

Fašista je někdo, kdo chce:

 • Korporativismus
 • Exekutivní roli tripartity ve státě
 • Kolektivismus
 • Silnou roli státu v řízení společnosti
 • Jednotnou kolektivní ideu, okolo níž se národ (nějakým způsobem definovaný) semkne.

Nacista je někdo, kdo věří v:

 • Rasovou teorii
 • Rasový darwinismus (tzn. věří, že různé rasy jsou různě rozvinuté a ty „lépe“ rozvinuté jsou předurčené k tomu, aby vládly světu, protože cílem by mělo být urychlení evoluce vytvořením „dalšího vývojového stadia člověka“, tedy „nadčlověka“, který může povstat pouze tehdy, bude-li současná „nejvyšší“ rasa vládnout, pro což je nutné „nižší“ rasy zotročit nebo zlikvidovat)
 • Antisemitismus, protože nacista vidí Židy jako původce empatie (to je podle nich špatně), jako narušitele přírodního zákona, protože podle nacistů Žid může za to, že slabí vládnou silným, čímž omezují jejich potenciál, proto nacista věří, že jediný způsob, jak dát „vyšším rasám“ jejich dějinnou roli je vyvraždění Židů.
 • Nutnost vytvoření a udržení „životního prostoru“, který je schopen živit a udržet „vyšší rasu“ a tím tak napomoci její dějinné úloze, tedy stvoření „nadčlověka“. Všechno ostatní už je aplikací výše uvedeného.

Neomarxista je někdo, kdo se hlásí k:

 • Kritické teorii, tedy filosofické teorii Frankfurtské školy, a zejména její druhé vlně reprezentované zejména Jürgenem Habermasem
 • Teorii závislosti a vykořisťování periferie centrem
 • Teorii, že kapitalismus je systém, který vytváří monopoly spíš, než konkurenci
 • Teorii, že sám způsob, kterým uvažujeme, je výsledkem útlaku ze strany privilegovaných vrstev/skupin
 • Výše uvedené slouží pak jako teoretický základ pro celou řadu moderních levicových a postmoderních myšlenek, jako že neexistuje jednoznačná pravda a lež, ale že jev je vždy interpretován na základě něčí životní zkušenosti, případně, že je potřeba narovnat „spravedlnost“ tím, že se budou více akcentovat životní zkušenosti „utlačovaných“ tak, aby i jejich pohled se počítal do mainstreamu (zrovna tomu se pak říká právě „mainstreaming“), atd. Těch myšlenek z neomarxismu vycházejících je hodně, sám neomarxismus pak víc, než z Marxe vychází z Hegela a tradice německého idealismu.

Takže než tady budeme lidem nadávat do fašistů, nacistů nebo neomarxistů, zkontrolujte si tenhle checklist, jestli dotyční opravdu odpovídají těmto charakteristikám.

Andrej Ruščák‎ ∙ FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 168 × | Prestiž Q1: 5,68

+6 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top