Štítky článku: •  

Extrémista Tomský a Klaus ml.

AT a VKml. jsou prý extremisté a majitel Seznamu by jim měl zakázat psát na Novinky.cz. Požaduje to od něj český místopředseda Evropských zelených pod hrozbou klatby.

Ve skutečnosti však tito jediní dva pravicoví komentátoři na Novinky.cz sklízejí řádově vyšší čtenost (podle AT samotného), než všichni ti Pehe a podobní, co tam píší násobně častěji, zatímco AT a VKml. to mají (zřejmě právě proto) dovoleno jen jedenkrát týdně.

michal-berg.jpg (67,691 kiB)
Michal Berg

Bergovi konkrétně vadí, že prostor pro šíření lží dává server Novinky.cz, jež dle jeho slov spadají právě pod Lukačoviče (Berg píše, že Lukačovič Novinky.cz z jedné třetiny vlastní a jeho Seznam zde prodává reklamu).

parlamentnilisty.cz/…/Jak-si-pan-miliardar-muze…

„…Novinky ve své názorové sekci dávají prominentní prostor extremistům, jako jsou Václav Klaus ml. nebo Alexander Tomský, kteří zde mohou psát naprosto cokoli,“ dodal Berg.

„Je dobře, že lidé jako Andrej Babiš se svou Mafrou, Daniel Křetínský se svým CNC nebo Ivo Valenta se svými Parlamentními listy jsou terčem opovržení za mediální manipulace, které jejich média provádějí pro prosazení jejích politických a ekonomických zájmů. Jaké jsou zájmy Ivo Lukačoviče, nevím, a samozřejmě ze zmíněného nevyplývá, že on sám jakkoli obsah webu Novinky.cz má možnost ovlivnit, ale komu směřují takto vydělané peníze, je jasné. Je tedy na čase, aby i on byl terčem stejného opovržení za to, jakým odporným způsobem na Novinkách vydělává,“ uzavřel.

Michal Berg označil AT za extrémistu také v Lidových novinách 11. 6. 2018 (článek hned převzali Zelení, kde byl Berg místopředsedou 2016-2018, načež se od 5/2018 stal místopředsedou tzv. Evropské strany zelených):

Podráždění konzervativního, nacionalistického a protievropského tábora je pochopitelné. Změny v tom, co je obsahem evropského mainstreamu, je dostávají do stále větší izolace. Ve skutečnosti to nejsou zelení, ale lidé jako Zahradil, Babiš či Tomský, kdo představují se svými názory stále větší extrém. Je možné vysledovat, že strašení migrací už těmto lidem přestalo do velké míry jako náplň kritiky Evropské unie fungovat, a je tedy třeba najít novou válečnou frontu.

Co vyšlo s uprchlíky ale s klimatickými změnami nevyjde. Strach vůči uprchlíkům a z něj pramenící odmítání mohl mít nějaký reálný základ, protože integrovat velké množství lidí je opravdu komplikované. Odmítání přiznat si klimatickou změnu a nutnost na ni reagovat žádný reálný základ nemá a tato nově otevřená fronta boje mezi západní (údajně „naivní“) a východní (údajně „rozumnou“) Evropou nemůže přinést úspěch. Jednak proto, že se jedná o generační záležitost — zelené myšlenky jsou u dorůstajících generací samozřejmostí i na východě Evropy. A jednak proto, že strašení „koncem průmyslu“ nebude dobře znít samotnému průmyslu.

Zajímavé je, že před rokem Berg neodmítl videorozhovor pro Parlamentky, kterými tak opovrhuje. Tehdy řekl:

„Zelení jsou strana, která je proevropská, ale taky k Evropě kritická. Pokud chceme, aby EU lépe fungovala, je potřeba spolupracovat se všemi, kdo v evropské spolupráci vidí budoucnost, jinak zvítězí nacionalisté a populisté.“

parlamentnilisty.cz/…/Zeleni-Do-predsednictva-E…

Výše zmiňované texty Michala Berga zde:

denikreferendum.cz/…/29768-ivo-lukacovic-vydelava-na…

zeleni.cz/cesky-prumysl-neohrozuji-uspechy-zel…/

Alexander Tomský v médiích · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 301 × | Prestiž Q1: 12,17

+23 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top