Štítky článku: •  

Andrej Babiš, Matka Tereza české politiky

Čím víc se rozmáhá masový odpor proti trestně stíhanému premiérovi, tím více také přitvrzují jeho obhájci. Staré argumenty typu: odstřihl lobbisty od státních penězovodů, vzaly za své poté, co se prokázalo, že on sám je lobbistou no. 1.

A omšelé klišé, že přidal důchodcům, zlevnil jim vlaky a má rád motýle už je taky ohrané. Nezbývá tedy než přitvrdit. A to na obou frontách. Jak v urážkách jeho kritiků, tak v adoraci samotného vůdce. A v tom druhém jsou jeho věrní opravdu velmi vynalézaví a zahnáni do kouta pak i chladnokrevně prolhaní.

Tak například jeden kujón je toho názoru, že zatímco Stanislav Gross musel odstoupit kvůli nejasnostem, na Andreje Babiše dosud nikdo nic nenašel. No já nevím, jestli trestní stíhání, zjištěné neoprávněné čerpání dotací OLAFem, střet zájmů potvrzený EU komisí, lži o vlastních dětech a jejich úloze v ČH, razie a probíhající vyšetřování na čtyřech ministerstvech ohledně odklánění neodklonitelného (MMR, MO, MD,MZ), policejní obvinění špiček vlastní strany i rodiny, oficiálně prohlášená spolupráce s StB a řada jiných kousků je nic, ale rozhodně to dává významu slůvka „nejasnosti“ nový, netušený rozměr. Nejvíce asi tento kabaret připomíná nám už důvěrně známé: bodal náhodně do lidí s výkřikem allah akhbar. Motiv jeho činu je nejasný a je předmětem dalšího šetření.

Jiný fiškus, ještě s koblihovou marmeládou na bradě, dal odkaz na nález slovenského Ústavního soudu ve sporu A. Babiše s ÚPN ohledně zveřejnění jeho spolupráce s StB. Z jeho závěrů vyplynulo doslova toto:

38.1 Ústavný súd po vyslovení porušenia práv sťažovateľa postupom a napadnutým uznesením najvyššieho súdu a postupom a napadnutým rozsudkom krajského súdu zrušil obe napadnuté rozhodnutia v zmysle § 56 ods. 2 zákona o ústavnom súde.

A k tomu fešácky napsal: Ten slovenský ÚS výslovně potvrdil všechna zjištění předchozích soudů, potvrdil tedy i to, že svazek Bureš byl veden jen formálně… Když jsem ho podruhé upozornil, a dal mu do protikladu: zrušil obe napadnuté rozhodnutia odvětil mi, abych se naučil číst. Tak takhle otrle do očí uměla lhát jen moje bejvalka. A že byla v tomto sakra nějaká kapacita.

Jiní jeho příznivci bojují neméně udatně. A tak jeden například přepočetl výplaty jeho zaměstnanců na daně, a vážně pokyvujíc tvrdil, že Babiš odvádí nejvíc daní v celé ČR, druhý zase, že záznamy v registrech StB se dělaly automaticky každému, kdo vycestoval přes hranice ani o tom nevěděl a jiný, že Andrej Babiš šel do politiky, i když nemusel z charity a lásky k českému lidu. Už zbývá jen vytasit tvrzení, že mívá pravidelně stigmata, tajně po nocích přilévá do státního rozpočtu své vlastní peníze a že je panic.

Líbí se mi, jak jsou příznivci Babiše vzdělaní, objektivní a přemýšliví lidé. A takoví tvůrčí a hraví. Ale hlavně loajální a oddaní až za hrob (dokud nedojdou koblížky). Vůdce totiž zná své pappenheimské. Ví jak s nimi mluvit, co jim rozmluvit, co namluvit a koho pomluvit. A co zamluvit, co zapřít a co slíbit.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 191 × | Prestiž Q1: 8,10

+15 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top