Štítky článku: •  

Spam

Nechtěný, ale nutný přívěsek ke všemu podstatnému, co si chcete přečíst. Takový ten vlezlý a barevně blikající fujtajbl, který se tváří veledůležitě po otevření jakékoliv internetové stránky. To je Spam. A to je i dnešní ČSSD.

A možná by se na SPAM mohli i oficiálně přejmenovat. Změna názvu potápějící se straně vždycky pomůže. Anebo alespoň neuškodí. Jako kořalka umírajícímu. A koneckonců Sociální Parta Absolutních Matlalů nezní v situaci, ve které se ČSSD zrovna nachází, zase až tak zle.

Celý ten socdemácký Titanik vyplul po palácovém puči na ODS. Česani se tehdy mylně domnívali, že po čtvrtstoletí soupeření s konečnou platností nad ODS zvítězili. Ke štěstí jim chybělo jen maličko. Vybrat si k sobě nějakou stafáž, nějakého moulu na zalévání kytek o víkendu, aby iluze demokracie byla dokonalá. A tak dali klíče od vily bytovému zloději. To se už tak stává, že na vrcholu ejakulace vypne pud sebezáchovy. Kdesi v dálce se Babiš tiše zasmál.

A nastala doba nezřízených regulací, omezení a zákazů. Kdysi jsem jich v jednom článku o ČSSD napočítal tuším tucet zásadních za pouhé tři roky. Kolik si česánci myslí, že bylo (ano minulý čas) mezi jejími příznivci rodičů, jejichž děti si nemůžou koupit ve škole svačinu podle chuti, matek, které s miminem na zádech vlečou své předškolní dítě ráno v šest přes celé město na povinnou předškolní docházku, zaměstnanců v supermarketech, kteří přišli o svůj 100% příplatek a volno za svátek, živnostníků a kuřáků, kterým zakázali otevření si vlastních kuřáckých pajzlů? A to bylo jen namátkou. A tu se Babiš zasmál podruhé a polohlasně.

Špičky ČSSD si to zdůvodnily tak, že její geniální nadčasové myšlenky prostý lid nepochopil. Já bych řekl, že naopak pochopil a proto jsou v … tam kde jsou. A tak to socdemáci vzali z opačného extrému. Začali servilně panáčkovat v naději, že si toho jejich páníček všimne a pochválí je za to. A tak prvně pomohli oligarchovi uzurpovat si neomezenou moc a až poté vyžadovali dodržování nějakých pravidel, které on beztak porušoval už celá léta. Podpořili ve volbách mstivého a zákeřného starce a odměnou jim byl plivanec z okna Hradu. Naposledy podrželi falešného kejklíře na pódiu svou loajalitou k vládě a on jim druhý den vzkázal, že jsou pro něho jen vši. Psům tahle taktika vychází, srabům nikdy. Kobru totiž nepodlezeš. A Babiš se už řehní veřejně a ještě se u toho plácá po stehnech.

A tak se z dříve mocné strany se statisícovou základnou příznivců stal jen SPAM. Tři gramy tiskařské černě na třetí straně novin. Neoblíbený a zbytečný přívěšek naší dříve politiky. Takový oprýskaný dekl na tuhle současnou žumpu. Něco jako kvasnicová polívka ve školce předtím, než vám dají jahodové knedlíky. Jako chleba k jitrnici. Jako manželská milostná předehra.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 152 × | Prestiž Q2: 11,18

+14 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top