Štítky článku: •  

Střípky (226)

♣ Ztracená varta (Hynek Blaško) ♣ Případ Fajt hýbe českou politikou (Ladislav Jakl) ♣ Kult ekologismu (Luboš Zálom) ♣ Minimální mzda (Menej štátu) ♣ Dánský profesor historie říká, že je čas postavit zeď kolem Evropy (Mike) ♣

Ztracená varta

Vážení přátelé, včera jsme se s p. Davidem vrátili ze Štrasburku. Odvezl jsem si pocit, že EU je za současného stavu rozložení politických sil nereformovatelná a nedemokratická instituce mající sice plná ústa demokracie, rovnoprávnosti atd., ale praxe je zcela jiná.

Dokladem toho je, že Katalánsko si zvolilo 3 poslance a ti nesmí být v EP, naše frakce ID je zcela vytěsněna z rozhodujících orgánů na které má nárok. Otevřeně se mluvilo ještě před tímto zasedáním o vyhloubení „sanitárního koridoru“ proti této frakci a je vyhlouben.

O tom hovořil ve svém inauguračním projevu i nový předseda. Tento projev socialisty byl pro tento akt zcela zásadní. Hovořil celkem normálně až do chvíle, kdy začal o jednotné Evropě, o jejích občanech které je nutno chránit před nacionalisty a dalšími nezdravými projevy těch, kteří nesouhlasí a že musíme být solidární…. Bla, bla a další socanské žvásty, které jsou už mantrou. Jenže to už nemluvil, on přímo řval do mikrofonu. V tu chvíli jsem vypnul a vytanul mi na mysli obrázek „Duceho“ řvoucího z balkonu.

Jednotná Evropa? To nám neustále perou do hlav a tady u nás se přizvukuje. Najednou je Masaryk spíše škůdce než tvůrce národní samostatnosti, a co ty tisíce mrtvých občanů ČSR jako daň boje za vlast ve 2. SV?

Evropa musí být jednotná, vyzdobená těmi správnými principy spravedlnosti, práva, solidarity a do této Evropy se nehodí, aby v ČR existovalo něco jako Benešovy dekrety, co hyzdí tu idylickou tvář nové Evropy. Proč to píšu? Ve středu a čtvrtek jsem viděl Berndta Posselta, předsedu Sudetoněmeckého landsmanchaftu, vždy obklopeného lidmi. Kladu si otázku, jak dlouho ještě bude trvat, než dostaneme příkaz ZRUŠIT Benešovy dekrety a vrátit co bylo „ukradeno“.

Hynek BlaškoFCB


Případ Fajt hýbe českou politikou

Noviny jsou denně narvané obřími titulky.

 • „Aféra kolem financování Národní galerie dolehla až na vládu.“
 • „Ředitel Fajt si nechává hradit svůj plat od Komerční banky.“
 • „Kauza Fajtova honoráře způsobila konflikt ve vládní koalici.“
 • „Kauza Fajt: vyšetřování pokračuje.“
 • „Fajt platil sám sobě: skandál štěpí sociální demokracii.“
 • „Případ ředitele Fajta: další jednání v Lánech.“
 • „Vývoj kauzy Fajt: premiér se sešel s prezidentem.“
 • „Kauza Fajt graduje: budou předčasné volby?“
 • „Padne vláda kvůli Fajtově aféře?“

Není možné otevřít jediné noviny, kouknout na titulní stránku časopisu, zalistovat bulvárem nebo se podívat na zpravodajství nějakého serveru. Všude samý Fajt a důsledky jeho defraudační aféry. Že to není pravda? Že jste žádné takové titulky nikde neviděli? No právě.

Přesně takhle by ty titulky totiž zcela jistě vypadaly pouze v případě, pokud by ředitel Fajt nepatřil do oné chráněné kulturně mediální partičky. Média nesypou denní přívaly podrobností o hospodaření s veřejnými prostředky v Národní galerii pod Fajtovým vedením, nehrnou na nás další díly seriálu o jeho finančních kontroverzích v jiných jeho dřívějších funcích, detaily o jeho majetku či soukromí, o politických či lobbistických vazbách. Nic, jedno velké nic.

Sledujeme horečná jednání o budoucnosti vlády, jedno ostré prohlášení střídá druhé, ale už se nějak nikdo neptá, proč to všechno vzniklo. Vzniklo to odvoláním ředitele Fajta kvůli závažným zjištěním ministra kultury o čachrech v Národní galerii. Ale Fajt má krytí, patří do té správné party, a tak se média tváří, že vládní krize je tu nějak sama od sebe, podstatné jsou na ní jen denní tanečky politiků kolem mikrofonů, ale sama příčina toho všeho, ta nikoho nezajímá, na tu si nikdo nevzpomene. Natož aby nazval současné politické turbulence jediným možným titulkem: Případ Fajt.

Psáno pro IVK

Píše pan Ladislav Jakl na blog.idnes.cz


Kult ekologismu

Jakýsi Petr Doubravský, mluvčí studentů, kteří stávkují za „ochranu klimatu“, tvrdí: „Je zbytečné vzdělávat se pro svou budoucnost, když ji ohrožují změny klimatu. Tím pádem nemám absolutní jistotu, že nějaká budoucnost vůbec bude.“

Jestli se nepletu, očekávají konec lidstva v důsledku kolapsu klimatu do dvanácti let. Myslím, že tímto je dovršen vývoj globálně oteplovacího náboženství do skutečného apokalyptického kultu. Pokud ti lidé opravdu věří tomu, že za dvanáct let přijde konec světa, můžeme, vidíme-li fanatismus stávkujících studentů, očekávat i hromadné sebevraždy? A pokud ano, bude za to někdo hnán k odpovědnosti?

Zajímavé je však to, že zatímco tito různé studenti Petrové Doubravští stávkují za záchranu klimatu, situaci nakonec nejspíše zachrání ti, kteří nestávkují, nýbrž studují a přemýšlejí. Tu a tam, když zrovna novináři nemají co nového napsat o švédské klimatické ikoně Grétě, pronikne do médií zpráva o mladém vědci nebo studentovi, který přišel na lepší způsob recyklace plastů nebo na jejich efektivnější rozkládání, nebo si doma sestavil na základě vlastního studia fungující reaktor. Tito lidé podle mě odhalují nesmyslnost klimatického kultu naprosto dokonale.

Tak dokonale, že studentům Petrům Doubravským nakonec nejspíše nezbude, než tyto mozky, inovátory a vizionáře násilím umlčet a zabránit jim myslet. Koneckonců, mediální i politickou sílu na to už mají.

Luboš Zálom · FCB


Minimální mzda

Je jedna otázka, kterou mi ještě zatím žádný etatista socialista nezodpověděl:

Když je minimální mzda taková úžasná věc, proč ji nenastaví stát na 1000 €, nebo rovnou 5000 €?

Mluví se o nějakém evropském průměru, a hledá se optimální procento. Ale pokud hledáme procento, při němž firmy ještě masivně nepropouštějí, neznamená to tedy potvrzení toho, že minimální mzda jako taková je v ekonomice negativní institut?

Takže pokud máme mluvit o správnosti či nesprávnosti něčeho, měli bychom otestovat princip, a to se nejlépe testuje přes extrémy. Dejme tedy minimálku na 5000 € a sledujme růst ekonomiky.

Všichni budou mega bohatí, ekonomika se roztočí a všechno bude fajn, nebo ne? No, jedině že by ne…

Menej štátu · FCB k článku: „Fico: Keby to bolo na mne, minimálna mzda je aj 600 eur“ na serveru Týždeň.sk


 Dánský profesor historie říká, že je čas postavit zeď kolem Evropy

Dánský profesor historie Uffe Østergaard říká, že je čas vybudovat zeď kolem Evropy, protože integrace migrantů selhala a „Ochrana hranic je nezbytná, jinak se obyvatelstvo vzbouří proti vládě“.

 • stergaard je profesorem evropské civilizace a integrace na univerzitě v Aarhusu a profesorem evropské a dánské historie na Kodaňské obchodní škole. Specializuje se na historii evropské identity a studoval multikulturní a multietnické státy jako Rakousko-Uhersko a Osmanskou říši a jejich nástupnické státy.
 • stergaard napsal své stanovisko pro noviny Politiken, připouští, že býval silně pro multikulturalismus, ale změnil svůj postoj.

„Nastal čas vybudovat zeď s drátěnými ploty, reflektory a strážními věžemi,“ říká titulek jeho článku, který tvrdí, že pokud se tak nestane, dojde k rozdělení mezi západní a východní Evropou na základě představy o řízení přistěhovalectví.

„Ochrana hranic je nezbytná, jinak se obyvatelstvo vzbouří proti vládě,“ píše Østergaard a tvrdí, že vzestup no-go zón v Evropě je jasným znamením, že integrace selhala.

„Ghetta jsou dobrým příkladem paralelních společností, které vznikají. Integrace neselhala pro všechny, ale pro relativně mnoho lidí,“ píše profesor a požaduje, aby cílem byla „asimilace“ a ne „integrace“.

Podle Østergaarda prostě není možné absorbovat takové množství lidí do západních sociálních států.

Tón profesora je poněkud podobný připomínkám ruského prezidenta Vladimíra Putina minulý měsíc.

„Vládnoucí elity se odtrhly od lidí,“ řekl Putin Financial Times a dodal, že „takzvaná liberální myšlenka se přežila“ a i někteří západní vůdci uznali, že „multikulturalismus“ už není „udržitelný“.

Zdroj: Paul Joseph Watson

Uvádí Mike na EpShark.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 174 × | Prestiž Q1: 8,00

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top