Štítky článku: •  

Tak tohle je koblihokracie

Babokracie se opět předvedla v pravém světle. Živnostnice Fenclová, která kri­ti­zo­va­la elektronickou evidenci tržeb v televizi, byla poctěna fízlovskou návštěvou ze správy sociálního zabezpečení v Domažlicích.

kobliha-ne.jpg (13,064 kiB)
Ýés… We Can Do It!

Do jejího obchodu se krátce po otevření do­sta­vi­la úřednice domažlické sociálky Bay­er­ová. Předstírala zájem o zboží a fízlovala v krámě. Nakonec si opisovala nějaké věci. Její cho­vá­ní bylo podnikatelce podezřelé, vydala se tedy za ní a po čase došla až do sídla Správy sociálního za­bez­pe­če­ní v Domažlicích. Úřednice nepopírala sou­vi­slost s  vy­sto­upe­ním podnikatelky v televizi a ne­po­pí­ral ho ani je­jí nadřízený jménem Kohout.

Zpráva na serveru echo24.cz.

„Depolitizaci“ státní správy nešlo v tomto případě demonstrovat lépe. Snad i úplný idiot pochopí, k čemu tady úřady doopravdy jsou. Především se zde nabízí otázka, jaký právní předpis opravňuje Správu so­ci­ál­ní­ho zabezpečení provádět takový typ kontrol. Při nejlepší vůli si nemohu vzpomenout, že by nějaký právní předpis opravňoval pracovníky sociálky pracovat v utajení a jejich vedoucí posílat někam agenty provokatéry. Uniklo mi něco? Někdo zrušil zásadu, že státní orgány smějí dělat pouze to, co jim zákony dovolují a nic víc?

Ačkoli involvovaní úředníci souvislost nezákonné kontroly s televizním vystoupením podnikatelky Fenclové přiznali, popírá jej agent Bureš, který pravil: „Snad i malé dítě pochopí, že je úplně šílené si myslet, že bych v noci po skončení pořadu kontaktoval ministryni Marksovou z ČSSD, která má ten úřad v gesci, aby v Domažlicích hned druhý den ráno její úřad někoho kontroloval,”

To je přece tak směšné. Vůbec není třeba někam telefonovat. Stačí vytvořit systém, který zareaguje sám, protože si jeho jednotlivé články vzájemně lezou do prdele a svinstva dělají i bez pokynu shora.

Myslíte si, že Eichmann volal výpravčímu na nádraží do Varšavy, když se ukázalo, že vlak do Osvětimi nabral zpoždění a pece jely dvě hodiny naprázdno? Existuje přece něco jako řídící úrovně. Snad i malé dítě pochopí, že je úplně šílené si myslet, že by Eichmann osobně kontaktoval ministra Dorpmüllera, který měl vlaky v gesci, aby hned druhý den ráno zjednal nápravu a další vlaky přivezly svůj náklad včas. Od toho měl lidi, snaživé loajální pomocníčky, kteří sami zareagovali na takovou odchylku a učinili i bez výslovných pokynů příslušná opatření, aby vlaky jezdily včas a pece neměly prostoje. Jejich nadřízení a jejich nadřízení atd. především oceňují pro-aktivitu a oddanost, což se samozřejmě náležitě projeví na postupu v kariérním řádu.

Pochybuju, že by to Babiš, vlastník a spoluvlastník několika desítek totálně prozmrděných firem nevěděl. Pokud je státní systém něco jako velká převodovka a úředníci jsou jen malá kolečka v ní, pak olejem v té převodovce je vlezdoprdelnictví.

kobliha-se-zuby.jpg (57,905 kiB)
Zmrdí koblih

Úředník musí být veden k tomu, aby sám a pro-aktivně utahoval občanům šrouby, zejména pak těm odbojným jedincům, kteří projevují nesouhlas.

Správný oddaný úředník tiše doufá, že jednou zazvoní telefon a z něj se ozve otázka: „Co budete dělat s tou podnikatelkou, co si na nás otevírala hubu v bedně?“

A on bude moci odpovědět: „My už jsme s tím něco dělali, pane řediteli. My jsme jednali preventivně a pro-aktivně, proto jsme tam poslali naši úředníci, která zjistila základní údaje. Nyní stanovujeme strategii dalšího postupu tak, aby se problémy s touto osobou již neopakovaly.“

Myslel jsem, že úplně to nejhorší, co je v této zemi, jsou zloději ze semikriminální strany TOP-09. Babiš a jeho suita frustrovaných příznivců dokázali zdánlivě nemožné — tyhle svině přezmrdili. Atmosféra v posledních dnech mi poněkud připomíná vyprávění o padesátých letech a hony na „šmelináře“. Za „šmelináře“ jsou tentokrát prohlašování všichni živnostníci, protože se rozhodli být nezávislí na státu a vydělávat si peníze sami. Také mi neušla zajímavá vlastnost zamýšleného systému evidence tržeb, totiž online udavačství.

Co ale Babišovi upřít nelze, je naprosto precizní práce s českou většinovou mentalitou. Nekritický postoj k institucím, udávání, paušalizování, podlézání, závist, zlovolnost, paradigma sousedovy kozy, to všechno dokázal ten zmrd skvěle semlít a zužitkovat pro vlastní politicko-podnikatelskou kariéru. Nejspíš se mu praxe ve výrobě uzenin z kůží, kostí a jiného odpadu hodila.

Převzato z D-FENS

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 196 × | Prestiž Q1: 5,50

+2 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top