Štítky článku: •  

Seznamte se: Jared Taylor

Čas na malou relaxaci s člověkem, který má co říci. Jared Taylor je významným americkým reprezentantem pravicového vidění světa. Pravicovým aktivistou, chcete-li. Svůj čas, mentální kapacitu i energii věnuje tomu, aby si jeho vlast, kultura, civilizace a rasa zachovali svou jedinečnost.

jared-taylor.jpg (77,904 kiB)
Jared Taylor

Čímž se snaží alespoň trochu vyvážit destruktivní dopady v současnosti děsivě dominujícího aktivismu neoliberálního, který usiluje o přesný opak. Pokud bych měl uvést příklad, tak Jared Taylor: vysoce inteligentní, vzdělaný a vždy klidně a věcně argumentující, je antipodem Jakuba Jandy — tragicky průměrného, hysterického nedouka nahrazujícího argumentační nouzi ideologickým zápalem. A také jde o připomínku záslužné práce, kterou na poli „šíření nenávisti“, tedy zámořských konzervativních postojů ignorovaných médii hlavního proudu, prováděl svými překlady Pan Šibenička.

Jako stěžejní ukázku jsem vybral návštěvu poměrně nepokrokového konzervativce Taylora v pořadu pokrokového rádia ABC, moderovaném velice pokrokovou demokratkou Amnou Nawaz. Soudružka Nawaz se v originálu a původně i s překladem Pana Šibeničky marně snažila Taylora grilovat téměř hodinu a pak to vzdala. Po jednom z mnoha honů západně liberálního jůtubu na pravicově laděná videa, jehož obětí se Pan Šibenička stal, se originál kupodivu zachoval, ale jeho otitulkovaná česká verze zmizela spolu s účtem Pana Šibeničky. Zbyl z ní pouze výše zmíněný desetiminutový fragment na platformě nejmenované východní despocie. Ale i ten stojí za zhlédnutí. Pochopitelně doporučuji i další záznamy dosud nezcenzurovaných Taylorových přednášek a rozhovorů. S titulky také třeba na Moje video.

O pravicově smýšlejících západních intelektuálech se u nás mnoho nedozvíte. Bráno četností výskytu v českých médiích, tak v podstatě neexistují. Vzniká tak žádoucí a falešný dojem, že všichni západní intelektuálové jásají nad tím, kam západní civilizace směřuje. Není tomu tak. I dnes mnoho z nich zastává opačný názor, ovšem faktem je, že jsou ve výrazné menšině. Ani ne tak proto, že by většina měla pravdu, ale proto, že projevit na Západě veřejně tyto kacířské názory se rovná profesní a společenské sebevraždě. Přesně podle leninského hesla: Kdo nejde s námi, jde proti nám!

A z těchto důvodů neočekávám, že bych někdy amerického pravičáka Taylora uviděl a uslyšel v České televizi, jako jsem v ní měl třeba možnost vidět a slyšet amerického levičáka Noama Chomského. Ačkoliv jde o myslitele minimálně stejného významu a ačkoliv se Taylor, na rozdíl od mimoně Chomského, velice dobře orientuje i v evropských reáliích. A ačkoliv by prezentace jeho názorů na palčivé problémy dneška, které se vymykají z očekávaných vzorců, byla nepochybně osvěžujícím zpestřením té ubíjející myšlenkové jednoty, kterou nám prostřednictvím Chomského a jeho klonů servírují stále dokola.

Místo toho si musíme názory těchto do klatby uvržených a prakticky disidentských intelektuálů neplujících s hlavním proudem pracně shánět jinde, špendlíčkem šťourat a navzájem si je přeposílat jako digitální samizdat. A šířit tak ony slavné „dezinformace“.

V čem se to liší od stavu před rokem 1989? Už snad jedině v tom, že nás za to zatím nezavírají.

Jared Taylor zkrátka má co říct, umí to říct a nad tím, co říká, vás přinutí přemýšlet. Jste-li toho schopni. Pokud ne, neztrácejte s tím znepokojujícím rasistou čas a pusťte si v neděli zase Moravce.

Píše Lu Lina na nonserviam.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 245 × | Prestiž Q1: 7,27

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top