Štítky článku: •  

Zákaz kouření, konečně jsme v té civilizované Evropě!

Tak k nám za potlesku některých nesvéprávných spoluobčanů, kteří si nedokážou vybrat, zda jít do kuřácké či nekuřácké provozovny, pomalu míří plošný zákaz kouření. Nechci se zabývat finančními dopady na provozovatele barů, hospod a diskoték, protože předem se něco takového jen velmi těžko odhaduje, to umí snad jen odborníci typu Ministra Němečka, který neváhá do vyčíslení škod způsobených kouřením zahrnout i spotřebitele heroinu.

fajcenie-fajciar-cigareta.jpg (7,199 kiB)
Fajčenie

Na kouření kromě státu a tabákových firem nevydělává výrazně asi téměř nikdo, provozovatel gastro-zařízení (i trafiky) má z prodané krabičky v průměru 5 Kč a jeho zisky na prodeji cigaret rozhodně nestojí, cigára třeba já osobně ve svém podniku prodávám proto, aby mě prostě lidi neprudili. To, čeho se lze reálně obávat, je další úbytek již dnes nasraných zákazníků, kteří si místo postávání na chodníku v mrazu raději koupí lahváče domů a k tomu si dají nerušeně cígo. Na to ale sere pes, koneckonců provozovatelé gastro-zařízení jsou zloději, šmelináři a paraziti a stát je přece k ničemu nepotřebuje.

Budoucí problém vidím někde jinde. Stát vyžene z vaší provozovny kuřáky na chodník, ten často nemá ani metr padesát a tak se přes ně budou přes den proplétat maminky s kočárky a důchodci s berlemi. To asi ještě půjde ze začátku ustát, horší to bude v noci, zvlášť když bude před diskotékou kouřit třeba 50 lidí naráz. Už dnes má spousta měst tzv. večerku jako za komunismu. Aby Městapo mohlo nerušeně v práci koukat na DVD a leštit si bambus a nebylo rušeno nějakými výjezdy, přijde občas nějaký chytrák s tím, že se nakáže plošná zavírací doba všech podniků. A kupodivu to bez výrazného odporu funguje. Podobné omezení je přece pro ochranu nás všech obyčejných lidí před nočními gaunery co se po třech zelených vrací v noci z hospody.

stary-popelnik.jpg (22,409 kiB)
Outdoor fashion

Začne to tedy nejdřív tím, že je majitel provozovny pochopitelně povinen dát před provozovnu popelník, jsou to přece jeho zákazníci. No jo, jenže chodník je veřejný majetek, takže bude potřeba udělat veřejný zábor. Ještě si pamatuju, jak jsem v centru Prahy platil před několika lety deset tisíc korun měsíčně za reklamní áčko, kolik to asi hodí za popelník? Taky je nutnost po těch zvířatech posbírat odpadky, rozbité sklenice a vajgly. Je úplně jedno, že to třeba ani nejsou tví zákazníci, ale někdo kdo šel kolem a zastavil se s kumpánama na kus řeči. Ty přece za chodník odpovídáš, je to tvoje provozovna. Stát přece nebude uklízet tvůj bordel, pouze tě řádně ohodnotí pokutou, pokud před provozovnou najde něco, co se mu nebude líbit. Ty zvířata si ale taky budeš muset ukáznit. Jak k tomu přijdou ti obyčejní lidé, co vyspávají, aby mohli následující den splnit plán na 120 % a zvýšit HDP naší socialistické vlasti, že někdo na ulici ve 22:05 mluví, nebo nedej bože řve? Je třeba, milý parazite, aby sis na to dohlédnul. Teď to ještě vyřešíme pokutou a příště zase, jen o trochu větší. Sám ale uznáš, že to takhle dál nejde.

Co tedy uděláme s tím živnostníkem, díky němuž se na chodníku srocují podivné živly, dokonce hulí a vyřvávají do pozdních nočních hodin? Předně je třeba, soudruzi zastupitelé, omezit jeho pracovní dobu. Slušný člověk již leží v deset hodin v posteli a z toho je třeba vycházet, je třeba okamžitě přijmout vyhlášku, která plošně provozní dobu upraví a ty co nemáme rádi, zakážeme úplně, protože lidi na chodníku koneckonců ostatní obtěžují i v denní dobu. Je to přece v zájmu slušných lidí, omezíme tím kouření a spotřebu alkoholu, což do státního rozpočtu přinese na ušlých ziscích miliardy miliard. A když se kouření náhodou vážně omezí, tak zvedneme daně, aby se zalátala díra v rozpočtu.

Věřte, že přesně takhle to bude probíhat.

Chesus  na portálu D-FENS

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 807 × | Prestiž Q1: 5,76

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top