Štítky článku: •  

Bulvár na druhou

Na hlavní stránce idnes.cz vyšel dnes odpoledne článek o Petru Nečasovi a jeho ženě. A článek je to vskutku ohromující. Vždyť považte, koupili si spolu byt! Tak z toho by sletěl ze židle i pokerový hráč.

idnes.cz/…/expremier-necas-si-koupil-byt-nagyova-financni-transakce-spekulace

Pod článkem je podepsána Eva Pospíšilová a budete-li se chtít o ni dozvědět něco víc, strejda googl vás neomylně vždy nasměruje na Blesk. Nevím, zda se jedná o stejnou osobu, ale styl psaní by ocenili stoprocentně i v AHA, takže to vodítko tam jistě nějaké je.

blesk.cz/writerprofile/133/eva-pospisilova

Článek začíná nekompromisním výčtem umístění a rozlohou bytu, přičemž nechybí ani patro a velikost terasy. A samozřejmě cenou. U té se dále zjistilo, že ji bývalý premiér financoval z 80 % z hypotéky a zbytek dodal z vlastních zdrojů, což byl prodej jiného bytu jeho ženy. A následuje ujištění, že kupní smlouvu má redakce samozřejmě k dispozici a neptejte se odkud, páč tady jedete na vlně profesionálních investigativců. A taky šokující sdělení, že bývalý premiér další podrobnosti nevysvětlil. Zřejmě i investigativnost má své meze, když narazí na dobře promazanou mafii.

A šoků bude přibývat. Tak například se zjistilo, že se Nagyová, dnes Nečasová, o byt zajímala už dříve. A zarážející na tom je především také to, že si ho tenkrát kvůli tomu i prohlédla. Nakonec se, v době rozvodu, Petr Nečas rozhodl a onen byt si pouze pronajal. To vše správně považuje paní novinářka za zajímavé a zvláštní, takřka prapodivné.

Onen zmiňovaný byt totiž předtím koupil v rámci svého podnikání developer, jakýsi Samii. A teď pozor, teprve teď se začnou dít věci: Samii prohlásil, že se s Petrem Nečasem předtím nikdy nesetkal! Tak co, bomba, že? Nečas ve Strakovce, Samii kdesi v tramtárii a že by se nikdy nepotkali? No to se nechce ani věřit!

Paní novinářka to správně zakončuje skandálním odhalením:

Nynější Nečasův nákup bytu, jakkoli se jeví jako finančně v pořádku, vzbuzuje řadu otázek: Proč si byt nekoupil hned, když si teď na něj stejně vzal hypotéku? Kvůli tomu utratil dost nepochopitelně jen za nájemné za více než pět let kolem 1,5 milionu.

Ale paní novinářka jde v odkrývání politické špíny ještě dál. Tak například zjistila, že jakási paní Bílková, která byla kdysi šéfkou generálního ředitelství Úřadu práce ČR, potvrdila, že Petra Nečase a Janu Nagyovou zná z té doby, kdy oni pracovali na ministerstvu práce a sociálních věcí. Ohromující. A dále na otázku, zda se tam prováděly nějaké nekalé neplechy, odpověděla Bílková skandálně… že o tom nic neví!

Tak jako chápete to? Saminii Nečase v době jeho premiérování nepotkal, ředitelka Bílková ano! A přesto si Nečas kupuje byt za své vlastní peníze! Čert aby se v tom vyznal.

Ale aby to nebylo zase až tak moc investigativní pro nás, neznalce, zkrátila zřejmě kvůli přehlednosti paní novinářka odpověď Petra Nečase na její všetečné dotazy na minimum. V článku píše doslova:

Na dotazy MF DNES po pěti letech nulové komunikace jen ublíženě napsal: „Co si to dovolujete?!? Jsem soukromá osoba.“

Forum24 s tím ovšem nesouhlasí, a tvrdí, že celá odpověď zněla takto:

„Co si to dovolujete? Jsem soukromá osoba a do mých záležitostí Agrofertu nic není. To jste v Agrofertu všichni padlí na hlavu a myslíte si, že Česká republika, její občané a jejich soukromí jsou váš majetek? Pokud vás zajímají nemovitosti a obchody, myslím si, že váš majitel je dostatečně výživné téma a máte opravdu o čem psát osm tištěných stran denně, šest dní v týdnu + nedělní příloha, a to po celý rok,“ vzkázal novinářce z Mf DNES.

forum24.cz/mf-dnes-se-pustila-do-necase-a-manipulovala-jeho-slova-prinasime-celou-reakci-expremiera/

Nu jak říkám, i investigativní novinařina má své meze. Ovšem kdo je nastavuje, to si rozhodněte sami. Protože jediná opravdu free novinařina se zde jeví fakt už jen ten bulvár.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 240 × | Prestiž Q1: 8,35

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top