Štítky článku: •  

Itálie migranty nepotřebuje

Itálie migranty potřebuje, hlásá zpráva idnes.cz. Článek je pak prošpikován čísly a několika odkazy na zdroje. Poslední co mu chybí k dokonalosti je jediný argument, k čemu by měla Itálie ty migranty fakticky potřebovat.

idnes.cz/…/italie-vymirajici-populace-migranti

V článku se to jen hemží odkazy na Italský statistický úřad ISTAT, agenturu Bloomberg, Reuters, Eurostat a The Local. A čísly. Hodně čísel. Celkově to vyvolává dojem, že všechny tyto renomované instituce a agentury bijí na poplach a volají po ještě větším počtu migrantů pro Itálii. Ve skutečnosti však toto netvrdí ani jedna z nich. Takový závěr si dosadila autorka článku (are) sama.

Prvně ta čísla:

Itálie vymírá, její natalita klesá a populace stárne. V současnosti má 60,6 milionů obyvatel, počet narození 440 tisíc na 633 tisíc úmrtí a na 100 dětí do 15 let připadá 169 seniorů. Do konce století má podle propočtů klesnout počet obyvatel na 30 milionů, při podporované otevřené migraci jen na 44 milionů. Dospělí migranti tvoří 9 % populace, ovšem jejich děti už 13 % populace do 18 let. A to je prý dobře, protože jinak nebude na důchody. Bomba!

Už z předešlého vyplývá, že tady něco nehraje. Tak předně žádný národ, a už ausgerechnet ne šedesátimilionový, sám o sobě nevymře jen tak. To už v dějinách zkoušeli jiní fíci na menší národy řízenými genocidami a nepodařilo se jim to. A k tomu má každá lidská populace jistou samoregulační schopnost. A to nemluvím o řízené podpoře porodnosti v době potenciálního ouvej skrze státní nástroje.

A potom. Kolik má mít takový správný stát vůbec obyvatel, aby to bylo akorát? Tak schválně, 8, 25, nebo 90 milionů? A je nás Čechů tedy málo, nebo moc? Když se vás optám, věděl by někdo z hlavy, kolik obyvatel má Austrálie? A když vám řeknu, že 56 milionů, je to moc, nebo málo? No má jich polovinu. Je to tedy poloviční stát?

Tak v čem je problém té duhové mýdlové bubliny zvané vymírání? Je pouze a jen v průběžném důchodovém systému. Protože selskou logikou víme, že 10 milionů lidí uživí 10 milionů stejně tak dobře, jako miliarda miliardu, zbývá nám tady jen ta převaha důchodců nad těmi, kdo je živí. Článek vlastně hlásá, že migranti budou Italy živit. Protože je jasné, že nějaký Senegalec nezvyšuje populaci Italů, ale zase jen populaci Senegalců v Itálii. Chce-li stát tedy v budoucnu získat, řekněme, 2 miliardy navíc do důchodového systému je podivné, že kvůli tomu vynaloží miliardy tři na migranty a to ještě s nejistým výsledkem. Vlastně to ponejvíce připomíná gamblera, který si chce vyhrát na auto tak dlouho, až prohraje barák. A ono by zatím stačilo jen začít měnit parametry průběžného pilíře pozvolna na privátní účty. To spočítat na třicet let dopředu lze a nemusíme se tady bavit o konci století.

Takže je budou živit. Tohle mě rozbilo. Pojďme se na to podívat zase tou naší starou dobrou selskou logikou. Migrant dorazí do země povětšinou s rodinou v závěsu. Začíná běžet 5letá integrační doba, kterou doporučují neziskovky přes migranty, ke kvalitnímu začlenění. Ta obnáší jazykové a pracovní kursy, různé výukové programy pro celou rodinu, a samozřejmě právní pomoc, zdravotní péči, bydlení, vybavení a sociální dávky. A to po dobu, kdy ani hlava rodiny neplatí žádné daně a sociální a zdravotní odvody. Podívejte se všichni na své výplatní pásky a těch několik tisíc odvodů si vynásobte 60 měsíci. K tomu si připočítejte hodnotu toho, v čem bydlíte, přihoďte poplatky za energie za pět let, stravu a ošacení, a začínáte někde na třech milionech. Tři miliony splácí lidé na hypotéku 30 let. Pokud je našemu migrantovi přes třicet let, do konce života nemůže splatit ani to, co do něj společnost nastrkala do začátku a to ani kdyby se rozkrájel a dobrou vůli měl.

Ach ano, ona dobrá vůle. Pokud by migranti měli být čistými plátci do státního rozpočtu, museli by odvádět víc, než spotřebují, a pokud by měli Italům vytrhnout trn z paty, tak ještě o ždibec víc. V zemích, které jakž takž šlapou, aktivně pracuje 50–60 % populace. Tedy migranti, jako skupina, by se do toho museli stachanovsky opřít tak v 70 %, pokud chtějí někoho extra živit. A to včetně žen. A to prosím ještě v tak technicky vyspělých zemích, kde má VŠ přes 20 % populace, maturitu přes 50 % a téměř celý zbytek alespoň kvalitní vyučení. Jen takové vyučení technického směru a evropské úrovně by neznalému migrantovi v cizí zemi zabralo nejméně 8 let. Protože čím horší kvalifikace, tím podřadnější práce a tím nižší mzda a větší sociální doplatky a tím je to zase v nedobře. Tady už vidíme, že onen cedník má víc děr než pes chlupů.

Ovšem realita je ještě horší než špatná. Německo i Rakousko radostně hlásají (podle oficiálních statistik typu růžové brýle), že se jim podařilo zaměstnat už 25 % migrantů. Bohužel se už neříká, že nejméně polovinu z nich zase jen jako pomocnou obsluhu jiných migrantů, tedy přínos pro hospodářství nula. Itálie, si myslím, na tom nebude o nic líp.

Takže shrnuto podtrženo, článek zase až tak moc nelhal. Ano, Itálii klesá natalita, migranti v dané zemi opravdu zvedají populaci a ano, opravdu je budou živit.

hlidacipes.org/nemecko-to-zatim-zvlada-po-trech-letech-od-migracni-vlny-ma-praci-ctvrtina-uprchliku/

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 326 × | Prestiž Q1: 13,39

+27 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top