Štítky článku: •  

Migranti jsou čísla

A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

Migranti, dříve uprchlíci, pak běženci, prchají ze svých domovů prý kvůli válce, pak bídě, po novu kvůli klimatickým změnám. A my je musíme přijmout prý kvůli tomu, že stárneme a sami se neuživíme, dříve kvůli solidaritě, původně z humanitárních pohnutek.

Dopad klimatických změn se dá lehce porovnat výkonností ekonomik zmiňovaných států v rozmezí desítek let. Z něj plyne, že žádný klimatický kolaps se v daných krajích nekoná. A když vzal za své i mýtus o válečných uprchlících, kteří prý ve svém rozbombardovaném, válkou zmítaném a vylidněném městě prodali dům za statisíce a ve značkovém oblečení si to namířili do Berlína, zbylo nám jen ujištění, že nás vlastně přijeli zachránit.

V diskuzi pod mým minulým blogem jsem byl počastován ohromujícím argumentem, že jak průběžně my Evropané stárneme a klesá nám natalita, nebude se nám v brzku dostávat hasičů, policistů a zdravotníků. Ale nezoufejme. Přijedou hoši z Afriky, napnou síly a vezmou to za nás. A tím nás zachrání. A kolikže nás bude stát takové ubytování, stravování a přeškolení jednoho afrického úderníka? Sice dost, ale za ty světlé zítřky to prý rozhodně stojí.

Deset tisíc navíc za každý dokončený měsíc života vašeho dítěte. Okamžitě a na dřevo každého prvního v měsíci. A to až do dovršení jeho 20 let. Dovedete si takovou nabídku od ministerstva sociálních věcí vůbec představit? Kolik z vás by se po přečtení takové motivace s chutí vrhlo na svou manželku, družku, manžela, přítele, souseda, pošťáka? No já myslím, že nemálo. A že je to nereálné? Počítejme, je to 240 měsíců, tedy 2,4 milionů. Z 2,4 bilionů je to rovný milion nových dotovaných dušiček. A právě 2,4 bilionů už Němci narvali do integrace migrantů. A těch je taky zhruba milion.

Objektivně musím uznat, že Němci pobírají třikrát větší platy. Tedy abychom si takovou nabídku mohli relevantně představit, zvýším Němcům onen fiktivní příspěvek na 30 000 Kč. To potom vychází na 333 333 dotovaných dětiček. Natalita v Německu je zhruba 730 000 a každé procentíčko nahoru je oslavováno jako úspěch. A tady jim leží na zemi rovných 11 % navýšení porodnosti (4×730 000 za 4 roky). Žen je v Německu předpokládám 40 milionů, potenciálních rodiček vezmeme byť jen polovinu z nich, a pokud jen jedna ze sta z oněch 20 milionů na takovou luxusní motivaci přistoupí, je to 200 000 nových dětí navíc. A to ještě onen účet za migranty není konečný, nýbrž průběžný, takže i tato štědrá politika podpory porodnosti může být s úspěchem průběžně opakována a vyjde to Němce, co si budeme povídat, rozhodně levněji.

Úspěšnost zaměstnanosti migrantů v Německu a Rakousku je zatím okolo 25 %. A prý je to ohromný úspěch. Zatím proto, že němečtí sociální inženýři lidských duší předpokládají, že v příštím roce, po ukončení první várky integračních programů, si jejich hosté vykasají rukávy a vrhnou se do kolbenek k mašinám. Předpokládá se prý až 70% zaměstnanost. No nic proti, ale co těch zbývajících 30 %? Víme, že k uživení jednoho důchodce je třeba 3,1 stachanovce, kritická hranice je potom všechno pod, a čím méně, tím hůř. A tady bude 2,3 migrantů sanovat jednoho dalšího? Jaký tedy bude mít německá a rakouská společnost profit z jejich sociálních odvodů? Už teď vidíme, že nula. Ale bude hůř. Tím, že migranti vykonávají podřadnější práce, mají také nižší platy a tím i nepoměrně méně odvádějí státu. Ale sociální dávky jsou při tom vypočítány na průměrný plat. Malý plat = další sociální dávky, např. na bydlení, které se ovšem ve statistikách jejich zaměstnanosti a odvodů neobjeví. To že budou čistí příjemci ze státního je jasné už teď a to i při těch fantasticky vysněných 70 % zaměstnanosti.

A dále, pokud budou migranti jako skupina horko těžko svým výkonem sanovat tu nepracující část z nich, kdo bude potom Němcům přispívat na důchody, jak si to původně naplánovali? A kdo bude přispívat na důchody dnešnímu milionu migrantů, když víme, že migranti to rozhodně nebudou? Ani ti příští a ani ti přespříští. Fakt ne.

Od 1. 5. 2004 do 1. 5. 2011 nám Rakousko a Německo zablokovalo své pracovní trhy s tím, že bychom jim brali práci. Nám, kteří máme stejnou kulturu, vysoké pracovní nasazení v porovnání s Tramtáriemi kdesi v dáli, dobré vzdělání a morálku. Teď přemlouvají kdejakého Abdula, do kterého nacpali už miliony, jestli by po čtyřech letech nechtěl jít už konečně pracovat, protože práce je moc a plátců daní málo. A to se ještě chlubí tím, jací jsou dobří prognostici a dlouhodobí plánovači. Tak kde asi soudruzi z NDR udělali chybu, co myslíte?

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 311 × | Prestiž Q1: 13,63

+28 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top