Štítky článku: •  

Itálie bude pokutovat lodě s migranty až do výše 1 milionu EUR

V pondělí získal Matteo Salvini další vítězství poté, co parlament schválil bezpečnostní návrh týkající se záchranných plavidel migrantů, která bez povolení vstupují do italských přístavů.

Velitelé plavidel nevládních organizací, kteří zachraňují žadatele o azyl ve Středozemním moři a snaží se je dopravit do italského přístavu, budou čelit pokutám až do výše 1 milionu EUR.

Budou také zatčeni a jejich plavidla zabavena.

Schválení návrhu zákona dále posiluje silné postavení místopředsedy vlády, který udělal z boje proti migraci ze severní Afriky jednu ze svých hlavních priorit od svého příchodu k moci.

Rezoluce získala 160 hlasů, proti bylo 57.

Salvini by musel odstoupit, pokud by nevyhrál.

Vyhláška již byla schválena dolní komorou a stala se zákonem jen pár dní předtím, než se parlament ve středu uzavře kvůli letním prázdninám.

Někteří politici Hnutí pěti hvězd (M5S) vyjádřili obavy ohledně tohoto nařízení a někteří jeho senátoři to v pondělním hlasování nepodpořili.

Salvini se opakovaně střetával s humanitárními organizacemi, které vyzvedávají migranty u libyjského pobřeží s cílem přivézt je do Itálie a bránil jim v přistávání, pokud se ostatní země EU nedohodly na přijetí většiny z nich.

V červnu bylo německé plavidlo Sea Watch 3, kterému velela kapitánka Carola Rackete, zabaveno, když bez povolení vplulo do přístavu Lampedusa.

Rackete byl zatčena a později osvobozena z domácího vězení, proti čemuž Salvini protestoval.

„Vyhláška o bezpečnosti, s většími pravomocemi pro policejní síly, více hraničních kontrol a více mužů k zatčení mafiánů, se stala právě zákonem“, Salivini tweetoval v pondělí.

„Děkuji vám, Italové a blahoslavená buď Panna Marie.“

Zdroj: Voice of Europe

Uvádí Mike na EpShark.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 169 × | Prestiž Q2: 11,83

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top