Štítky článku: •  

Maďarsko zahajuje boj proti cenzuře sociálních sítí

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga oznámila, že zahájí vyšetřování cenzury politických názorů na sociálních médiích v Maďarsku a po celé Evropě.

Tato maďarská ministryně dané prohlášení učinila během víkendu na platformě sociálního média Facebook a říká v něm, že uvnitř ministerstva vytváří „pracovní skupinu k vyšetřování možností pro vznik právního prostředí, které by zajistilo transparentnost poskytovatelů sociálních médií jak na úrovni EU, tak na národní úrovni.“

„Jejich úkolem původně nebylo ovlivňovat sociální procesy a volby ideologicky založenou cenzurou komentářů, ale když už se do toho pustili, tak budou muset přijmout nutnost regulací a dodržovat demokratická pravidla,“ dodala.

Toto oznámení přišlo pouze měsíc poté, co vláda Emmanuela Macrona oznámila, že zaujme úplně opačný postoj a dohlédne na to, aby ve Francii donutila vyhledávací enginy a sítě sociálních médií k cenzuře „nenávistné mluvy“.

Toto opatření, které bylo schváleno počátkem července, bude usilovat o ohromné pokuty pro internetové společnosti, které nebudou do 24 hodin mazat urážlivé materiály.

Také Evropská unie v posledních letech tlačila na cenzuru „nenávistné mluvy“ na sociálních médiích včetně návrhů zákonů podobných francouzské legislativě už loni v září.

Rovněž vláda německé kancléřky Angely Merkel se od společností sociálních médií dožaduje, aby odstraňovaly „nenávistnou mluvu“, a zavedla pokuty až do 50 milionů euro pro společnosti, které tuto politiku porušují.

Cenzura sociálních médií se stala závažným problémem i ve Spojených státech, kdy prezident Donald J. Trump hledá, jak využít různých agentur včetně Federální komunikační komise (FCC) k potenciální regulaci cenzury na internetu prostřednictvím vládních vyhlášek.

Uniklý koncept z této vyhlášky nazvané „Ochrana Američanů před cenzurou internetu“ by měl FCC umožnit, aby se dosáhlo změny v zacházení se sociálními médii podle paragrafu 230 Zákona o komunikační slušnosti, který technickým společnostem umožňuje, aby cenzurovaly chlípný nebo sporný obsah.

Ishara S. Kodikara/AFP via Getty Images

Chris Tomlinson

13 Aug 2019

Zdroj: breitbart.com/…/hungary-announces-investigation-into-social-media-censorship-in-europe/

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 225 × | Prestiž Q1: 7,18

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top