Štítky článku: •  

Maďarsko zahajuje boj proti cenzuře sociálních sítí

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga oznámila, že zahájí vyšetřování cenzury politických názorů na sociálních médiích v Maďarsku a po celé Evropě.

Tato maďarská ministryně dané prohlášení učinila během víkendu na platformě sociálního média Facebook a říká v něm, že uvnitř ministerstva vytváří „pracovní skupinu k vyšetřování možností pro vznik právního prostředí, které by zajistilo transparentnost poskytovatelů sociálních médií jak na úrovni EU, tak na národní úrovni.“

„Jejich úkolem původně nebylo ovlivňovat sociální procesy a volby ideologicky založenou cenzurou komentářů, ale když už se do toho pustili, tak budou muset přijmout nutnost regulací a dodržovat demokratická pravidla,“ dodala.

Toto oznámení přišlo pouze měsíc poté, co vláda Emmanuela Macrona oznámila, že zaujme úplně opačný postoj a dohlédne na to, aby ve Francii donutila vyhledávací enginy a sítě sociálních médií k cenzuře „nenávistné mluvy“.

Toto opatření, které bylo schváleno počátkem července, bude usilovat o ohromné pokuty pro internetové společnosti, které nebudou do 24 hodin mazat urážlivé materiály.

Také Evropská unie v posledních letech tlačila na cenzuru „nenávistné mluvy“ na sociálních médiích včetně návrhů zákonů podobných francouzské legislativě už loni v září.

Rovněž vláda německé kancléřky Angely Merkel se od společností sociálních médií dožaduje, aby odstraňovaly „nenávistnou mluvu“, a zavedla pokuty až do 50 milionů euro pro společnosti, které tuto politiku porušují.

Cenzura sociálních médií se stala závažným problémem i ve Spojených státech, kdy prezident Donald J. Trump hledá, jak využít různých agentur včetně Federální komunikační komise (FCC) k potenciální regulaci cenzury na internetu prostřednictvím vládních vyhlášek.

Uniklý koncept z této vyhlášky nazvané „Ochrana Američanů před cenzurou internetu“ by měl FCC umožnit, aby se dosáhlo změny v zacházení se sociálními médii podle paragrafu 230 Zákona o komunikační slušnosti, který technickým společnostem umožňuje, aby cenzurovaly chlípný nebo sporný obsah.

Ishara S. Kodikara/AFP via Getty Images

Chris Tomlinson

13 Aug 2019

Zdroj: breitbart.com/…/hungary-announces-investigation-into-social-media-censorship-in-europe/

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 200 × | Prestiž Q1: 7,05

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top