Štítky článku: •  

Je této společnosti prospěšnější živnostník nebo soudruh Mládek?

Žijeme ve zvláštním světě. Žijeme ve světě, kde jeden produktivní člověk, tvořící reálné hodnoty, musí uživit na něm závislé tři až čtyři spoluobčany.

Žijeme ve světě, kde je tento člověk šikanován armádou státem placených drábů, urážen kdejakým bolševickým dobytkem čekajícím na jím vydělané peníze, nenáviděn připosranými čekateli na jistoty a létající pečené holuby či dehonestován „elitou” politické mafie, pro které se stal dojnou krávou bez nároku na jakákoliv práva, jasné mantinely nebo snad jen slova porozumění.

Pro začátek se podívejme na rozdělení společnosti dle údajů ČSÚ roku 2012:

Zaměstnanci placení státem (z toho například 458 000 úředníků!)2 261 000
Nezaměstnaní600 000
Důchodci2 350 000
Děti, studenti, ženy na MD ap.2 778 000
Celkem7 989 000
Občané produkující reálné hodnoty2 513 000

Nepoměr je vidět na první pohled a je naprosto katastrofální pro budoucí rozvoj společnosti, pro budoucí prosperitu a nakonec i pro ty socialisty stále omílané sociální jistoty. Tendence vývoje jsou totiž velmi neúprosné a velmi bolestné pro všechny. Zatímco čísla v prvních třech řádcích přehledu se neustále zvyšují, číslo na řádku posledním se zmenšuje.

necas.jpg (9,048 kiB)
Takhle mrňavýho mám…

Zásadní otázkou kvality našeho života a hlav­ně života našich dětí je pochopení vý­zna­mu tohoto sdělení a tím pádem roz­klí­čo­vá­ní populistických demagogických frází za­zní­va­jí­cích od řečnických pultíků představitelů permanentních politických partají.

Kdo vlastně přinese do státního rozpočtu reálné peníze? Je jasné, že to nejsou nezaměstnaní, důchodci či děti, studenti a maminky na mateřské. Jistě, platí DPH, daň z nemovitostí či další výpalné vymyšlené po­li­tic­ký­mi kmotry, ale to jsou jen již jednou zdaněné a přerozdělené peníze, před tím ukradené někomu, kdo je opravdu vydělal. Nejsou to peníze z reálně vyprodukovaných hodnot. Stát jen používá fintu jak dostat své peníze zpět a těmi DPH a podobně jen snižuje nicotné almužny, které sociálně potřebným posílá.

Potom je zde skupina státních zaměstnanců. Ti pobírají výplaty, náhrady či benefity. Některé požitky nedaní vůbec, z části „odvádějí” daně, zdravotní a sociální pojištění. Je to však opravdu reálný příjem do státního rozpočtu? Nikoliv, milé děti. Je to jen minusová položka v koloběhu přerozdělování, neboť i tyto peníze musel před tím někdo vydělat, byl o ně erárem obrán a teprve pak s nimi mohou finanční kouzelníci na papíře a ve statistikách čarovat.

Ten někdo se krčí na posledním řádku našeho přehledu. Jsou to živnostníci, majitelé firem a jejich zaměstnanci. Nikdo jiný. Samozřejmě s větším důrazem na zadavatele a obstaravatele práce, kteří riskují celou svoji existenci a majetky svých rodin, aby zajistili prostředky a podmínky pro tvorbu hodnot. Tyto lidi nazývá pravděpodobný budoucí ministr financí ČR parazity a celá jeho komunistická partaj mu za to tleská.

On to samozřejmě soudruh Mládek, člen KSČ do roku 1989 a celý svůj život přisátý na státním cecíku, řekl malinko oklikou. Věděl, že něco podobného chtějí jeho voliči slyšet, ale nedomyslel úplně jak. Vždyť i on sám má živnost. Takovou tu klasickou, která slouží politickým „podnikatelům”, zrovna odstaveným od hlavních koryt, na propírání dřívějších či na legalizování zbývajícími kamarády u lizu zadaných výdělků. Poradenskou činnost.

Ano, do těch 2 513 000 produkujících reálné hodnoty se, bohužel, ještě schovají i tito „podnikatelé”, kteří jen vyžírají státní krmelce nebo čistí špinavé, pardon, geniálně zainvestované peníze jako třeba Standa Gross a jemu podobní. Takže poměr živitelů a živených se ustaluje na 1 ku čtyřem až pěti.

Zdá se vám to normální? Zdá se vám to udržitelné? Máte za to, že se vše vyřeší tím, když těm tvůrcům reálných hodnot ještě více znepříjemníme život? Když je ještě více podusíme? Když jim znovu zvedneme daně, zpřísníme podmínky pro zaměstnávání lidí? Když je budeme ještě více šikanovat státní byrokracií? Když jim to znechutíme natolik, že to prostě položí? Pokud ano, můžete volit soudruha Mládka, jeho partaj a jejich ideové souputniky. Dokážete však v tomto případě domyslet konce?

Jasně, já vím, že současná vládní koalice je příšerná, jejich vládnutí nekoncepční, jejich vize nesmyslné. Není to však proto, že by to byli ti hnusní pravičáci, kteří zde zavádí ten „nechutný” kapitalismus s volným trhem, nízkým zdaněním, svobodami jednotlivce a nedotknutelným soukromým vlastnictvím.

Je to proto, že v podstatě sociálním demokratům vykradli jejich volební program a uvádějí jej v život. Poté musí socani v panice blábolit stejně jako Mládek. Musí jít až do extrémů levicové politiky, aby nepřišli o své věrné voliče.

Až sem jsme dospěli. Až sem jsme dospěli po 23 letech od pádu socialismu dle sovětského vzoru. Napuštění jeho spermatem, těhotní sociálními jistotami, rovnostářstvím a závistí jsme vlastně, jako společnost, nikdy nechtěli nic jiného. Kolik lidí zde na diskusích Mládkovi tleská a ukazuje prstem na ta hovada živnostenská, na ty vydřidušské majitele firem, kteří dřou svoje zaměstnance z kůže?

Kolik lidí poukazuje na paušály, odpočty DPH, na obálkové metody výplat či Švarc systém? Kolika lidem vadí to, že je tito lidé živí a nechtějí sami za to chcípnout hlady?

Samozřejmě, vy chytráci. Podnikatel bude vždy svoje daně optimalizovat. Obzvláště takové daně, které jsou zločinecké a ve své výši likvidační! Stejně jako odvody z mezd. Víte co to stojí úsilí, aby se na takovou mzdu zaměstnance ve firmě vydělalo? Víte, kolik to stojí soubojů s úředním šimlem, s obchodními partnery, s dodavateli? Kolik je to stresu, bezesných nocí, kolik je to dnů, kdy se s tím vším chce skončit? To není ráno píchnout, ve tři skončit a pohoda, klídek, tabáček, pivínko. To je celoživotní boj jen za tu „odměnu”, že je člověk „svým pánem”.

Tyto lidi však současná politická garnitura likviduje. Jsou totiž neovladatelnou volební masou, nečekají a nechtějí přijímat drobky z panských stolů a tak jsou nebezpeční svým životním postojem, na míle vzdáleným poslušné, dávkami, dotacemi či korupčními odklony zaplacené ovci. Jenže to má jeden háček. Mládek a jeho parta společnost svými poradenskými firmami, řečnickými cvičeními ani šílenými daňovými experimenty neuživí.

Můžou to stokrát, tisíckrát omílat, ale vždy s vědomím, že si kálí do huby. Oni to dobře vědí, proto se i den po sjezdu pokusili o omluvu ne-omluvu. Nicméně, podstata sdělení zůstala stejná. Jako celá jejich politika.

Pokud někdo na společnosti parazituje, určitě to tedy nejsou na státu nezávislí živnostníci ani majitelé firem. Jsou to lidé jako právě Jan Mládek, Bohuslav Sobotka, Michal Hašek, ale i jejich sociálně demokratický předvoj reprezentovaný Kalouskem a jemu podobnými. Tito lidé, tito paraziti, nastavili v naší společnosti pravidla, dle kterých jsme okrádáni o tři čtvrtiny svých příjmů, aby oni z nich, „samozřejmě” dle platných zákonů, mohli pomocí svých akciovek na doručitele, poradenských firem či podobných „eurosocialistických podnikatelských aktivit” blaženě chrochtat u svých koryt.

A ještě zřejmě chvíli budou. Jen si příští rok vymění dozorčí pozice. Čechy totiž asi probere už jen totální dno této žumpy. Hlad a exekutory zabavený majetek. Po likvidaci produktivních to přijde brzo. Bankovní oligarchie a politická mafie si nás dole vychutná do posledního sousta. Pak možná konečně někteří pochopí, o co tady vlastně jde. Pak možná zamrzne konečně na tvářích samolibý úsměv i takovým Mládkům, neboť rozběsněné davy budou hledat provazy a lucerny. Jenže on i jeho banda bude dávno někde daleko. Jak se vám to líbí oranžoví přátelé a přítelkyně, soudruzi a soudružky?


Pozn. redakce: ten článek bych sem ani nedával, nebýt toho, že kolega Kříž jej napsal v době, kdy byl premiérem ještě nešťastník, pan „Čistý“ Nečas. Ten padl až v červenci 2013 a až do 29. 1. 2014 vládla vláda Jiřího Rusnoka, dosazená Hradem, bez důvěry Parlamentu.

Sociální demokracie, „Áno, bude horšie – 2011“ a „sjednocená liga socialistických černokabátníků“ si teprve dělaly laskominy na moc a pekly teprve své vypečené koblihy. A využívaly čas poskytnutý Hradem k frontálnímu útoku.

Z článku jasně vyplývá, že celá ta slavná ODS nebyla vůbec pravicová, jen si tak od opozice nechala říkat. Byla to stejná sebranka socialistů, jako každá jiná. No a teď tu máme koaliční směsku ultrasocialistů, fašizoidního ANO-2011 a oportunistické KDU-ČSL, která se chová jako ta pověstná děvka – jde s každým, jen když to něco hodí. A frontální útok proti malým podnikatelům a živnostníkům nabral teprve ty pravé grády.

Autorem tohoto pamfletu je pan Karel Kříž, březen 2013

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 927 × | Prestiž Q1: 5,82

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top