Štítky článku: •  

Střípky (232)

⚜ Omračující proměna Německa od migrační krize (NN) ⚜ Společnost se radikalizuje (Zdeněk Chytra) ⚜ Gotická svoboda (Pavel Hasenkopf) ⚜ V Německu mají zmizet igelitky (Petr Robejšek) ⚜ Na záchranu planety mají 12 let (Luboš Zálom) ⚜

Omračující proměna Německa od migrační krize

Někdejší rakouský vicekancléř a bývalý dlouholetý předseda Svobodné strany Rakouska Heinz-Christian Strache se rozhodl lidem ukázat varovně vypadající čísla, která ukazují, že v Německu na federální úrovni zaznamenali v roce 2014 asi 122 vražd, zatímco v roce 2018 to bylo 430 vražd. První číslo pochází z časů před startem masivní migrační krize, druhé ukazuje stav pár let po vrcholu migrační krize.

Heinz-Christian Strache na sociální síti uveřejnil čísla z oficiálních statistik německého Spolkového úřadu pro vyšetřování, který monitoruje kriminalitu. Srovnání zločinnosti let 2014 a 2018 prý Stracheho omráčilo.

„Oficiální čísla Spolkového úřadu pro vyšetřování jsou omračující. Nezodpovědná a nerozlišující kultura vítačů ukazuje své dramatické účinky,“ napsal. Poté své spoluobčany ujistil, že rakouští Svobodní ještě jako členové vlády dělali vše pro to, aby se jejich vlast podobné neblahé situaci vyhnula.

Ona oficiální čísla ukazují, že zatímco v roce 2014 došlo v Německu ke 122 vraždám, v roce 2018 už to bylo 430 vražd. Pokud jde o počty sexuálních útoků, v roce 2014 úřad zaznamenal 848 případů, zatímco v roce 2018 to bylo 6 046 případů. Podobně dramatický nárůst případů je patrný také u pokusů o ublížení na zdraví. Zatímco v roce 2014 došlo k 18 512 případům, v roce 2018 už to bylo více než 73 tisíc.


Společnost se radikalizuje

Incident, který je popsán v příspěvku, jasně poukazuje na pár věcí. LGBT a Gender (ne)ziskovým organizacím se podařilo a stále více daří vyvolávat nenávist ve společnosti. Za posledních 30 let se naše společnost stala vůči jinak sexuálně orientovaným skupinám tolerantní. Nepořádaly se žádné „hony“ na homosexuály, nezaznamenal jsem třeba jedinou vraždu z důvodu sexuální orientace a pokud se případy diskriminace staly, tak jen ojediněle. Já sám jsem se NIKDY diskriminován necítil být.

Namísto citlivého sbližování lidí odlišujících se od většinové společnosti s většinovou společností se zmíněné neziskové organizace rozhodly útočit na hodnoty a názory části většinové společnosti bez možnosti veřejného dialogu. A to za pomocí lží, manipulací a nálepkování z pozice moci za podpory štědrých penězovodů jak ze soukromého, tak státního sektoru. A co víc, lidem je brána možnost nároku na vlastní názor a vlastní postoj — takoví lidé jsou kriminalizováni a zastrašováni.

Nesouhlasím s násilím kohokoliv na komkoliv. Situace bohužel došla tak daleko, že radikalizace společnosti se bude stupňovat tak, jak se budou stupňovat nesmyslné požadavky LGBT a Gender lobby. Je to bohužel již nevyhnutelné.

Já osobně si vážím společnosti za její toleranci, nežádám ovšem — jak to požadují (ne)ziskové organizace — akceptaci (to znamená, aby mě někdo povyšoval). Bohužel většině LGBT komunitě je to jedno a setkávám se u některých z nich i s pohrdáním vůči většinové společnosti.

Já na rozdíl od zástupců LGBT chápu, že se někomu může zvedat žaludek při pohledu na dva cumlajicí se muže a NIKDY bych si nedovolil kohokoliv NUTIT, aby takový akt akceptoval, tedy ho „měl rád“. A toho právě LGBT (ne)ziskové organizace chtějí dosáhnout. Zavřít lidem pusu a trestat je za něco, s čím nesouhlasí a co se jim nelíbí. S tím já nikdy souhlasit nebudu.

Společnost je rozmanitá, každý z nás je jiný, každý z nás se řadí do nějaké společenské skupiny. Tyto skupiny se něčím specifickým vyznačují. A proto jsou oddělené. To je to, co lidi dělá lidmi. Bohužel, dnes sledujeme represivní snahy o přeměnu společnosti rozmanité na společnost monogamní, což vede k sociálním prohlubním ve společnosti, k nenávisti, agresivitě a útlaku.

Každý má právo na svojí identitu a integritu (pokud je v mezích zákona) a nikdo, ani politici, ani LGBT a Gender lobby a ani jejich mecenáši nemají právo toto komukoliv upírat.

Gay Zdeněk Chytra


Pozn. red.: Doteď byli lidem homosexuálové víceméně ukradení. Ale s tím progresivistickým Prague Pride Parade a další okázalou propagandou a protežováním jejich jinakosti je teď začínají lidé nenávidět. Že by právě o to šlo? 


Gotická svoboda

„Pozorně se podívejte na průčelí staré katedrály a vzpomeňte, kolikrát jste se smáli až neuvěřitelné zaostalosti středověkých sochařů. Ještě jednou si prohlédněte všechny ty škaredé skřítky a beztvará monstra, strohé ztuhlé sochy popírající snad všechny známé anatomické zákony. Dívejte se, ale nesmějte se jim, neboť přináší svědectví o svobodném životě svých tvůrců, svědectví o svobodě uvažování, o pevném místě v řádu bytí, jež nezaručují zákony, úmluvy ani milodary. Obnovení takovéto míry svobody pro naše děti se musí stát prvořadým úkolem celé Evropy.

Nemyslete si, že přeháním nebo mluvím do větru. Právě degradace dělníků na stroje, spíše než jakýkoli jiný nešvar naší doby, žene masy napříč národy do marného, nepromyšleného a ničivého zápasu za svobodu, jehož pravou podstatu si sami nedokážou uvědomit. Masy nepudí k odporu proti bohatství a šlechtě důsledky hladomoru nebo zraněná pýcha. Tyto příčiny jistě sehrály a sehrávají svou historickou roli. Základy společnosti však ještě nikdy nebyly otřeseny tak, jako dnes. Nejde o to, že by lidé neměli co jíst, ale přestala je těšit práce, kterou si vydělávají na živobytí, a proto se upnuli k bohatství jako jedinému zdroji potěšení, Nejde ani o to, že by jim nějak zvlášť vadilo opovržení vyšších tříd — především opovrhují sami sebou. Cítí, že práce, k níž jsou odsouzeni, je vpravdě ponižující a dělá z nich něco méně než lidi. Ještě nikdy necítily vyšší třídy vůči nižším takovou lítost a nebyly k nim tak štědré jako dnes a ještě nikdy vůči nim nižší třídy nehořely tak silnou nenávistí.“

(John Ruskin, Podstata gotiky, cca 1851, překlad Martin Šefl, Academia 2019)

Pavel HasenkopfFCB


V Německu mají zmizet igelitky

Ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová chce zakázat igelitky. Ještě v květnu prohlásil mluvčí jejího ministerstva, že igelitové tašky jsou jen „okrajový jev, protože představují pouze 1 procento z celkového množství plastiku používaného k balení“.

Ale eko-hysterie napadá skoro všechny německé politiky a ti se předhání v tom, kdo bude nejzelenější v celé zemi. Schulzeová dokazuje to, co víme: Politici ztrácejí kontakt se skutečností a v případě ekologie to platí na druhou.

Jednak si myslí, že média skutečně popisují náladu v zemi. Ale to již dávno není pravda. Skrz naskrz zelená média popisují svět, jaký by si přála, aby byl. A proto ministryni uniklo, že rostoucímu počtu Němců leze ekologie na nervy a zejména v té chudší a proto rozumnější východní části Německa. Právě tam se bude na podzim volit.

Petr Robejšek · FCB


Na záchranu planety mají 12 let

Z těchto dvou darebáků je mi fyzicky špatně. Jejich nenávist vůči lidem, vůči svobodě, vůči technologickému pokroku je šílená. A v konečném důsledku, pokud jejich ideály budou uskutečněny, bude tento klimatický komunismus stát na celém světě miliony lidských životů. Jsem si stoprocentně jistý, že příští generace v takovém případě, zařadí tyto Petry Doubravské a Marky Jankovské mezi stejné zločince, jako byl Mao nebo Stalin.

Zaštiťují se vědou, ale ve skutečnosti o ní vůbec nic nevědí; jejich zbraní není rozum a věda, ale dojmologie.

Jejich tvrzení, že nějakých 96 % vědců je pro tzv. skleníkovou hypotézu, tedy že za oteplování mohou lidé emisemi CO2, je naprosto bezcenné. Za prvé, nejsem si jistý, kde se vůbec takové číslo vzalo (proč ne 99 %?, proč ne 90 %?, podle mě prostě proto, že to číslo vypadá vizuálně hezky).

Za druhé, hypotéza, dokud není prokázána, nelze z ní činit žádné závěry. Za třetí, pozorováním bylo prokázáno, že skleníková hypotéza není platná, protože nevysvětluje středověké ani římské teplé optimum; naopak, současné oteplování lze vysvětlit pomocí jiných jevů, např. Bondových cyklů. Za čtvrté, tvrdit nestále něco o konsenzu nemá z hlediska poznávání reality vůbec žádný smysl; pravdy se nedobíráme konsenzem a z geologického hlediska ještě nedávno panoval konsenzus, že Země je středem vesmíru.

A tak dále a tak dále.

Snad jen jeden příklad. Doubravský, to je ta rachitcká entita napravo, tvrdí, že CO2 z atmosféry nemizí, ale zůstává v ní. Jak na to přišel? Kdo to tvrdí? Takže už neplatí, že CO2 absorbuje vegetace a oceány i půda???

Jsou to stále stejné lži a stejná odporná propaganda, kterou nás tito nechutné bytosti krmí, resp. oni papouškují propagandu, kterou jim do hlav nalily ještě o něco odpornější bytosti.

Tohle je jednoznačně nejnebezpečnější inkarnace totalitářství, s kterou jsme se potkali od pádu komunismu, resp. od chvíle, kdy se komunismus jednou provždy zprofanoval (což bylo daleko dříve, než po roce 1989). Lidstvu skutečně zbývá jen pár let. Možná méně než 12. Protože za pár let budou tito a další klimatičtí záškoláci mít volební právo a budou se aktivně podílet na tom, jak bude vypadat politika nejen v této zemi. A budou ničit lidské životy.

Jak se proti tomu bránit? Jediná, a vlastně nejsnazší zbraň je: začít přemýšlet.

Sledujte moji sérii blogů a videí Fridays For Reason.

Luboš Zálom · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 218 × | Prestiž Q1: 10,61

+19 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top