Štítky článku: •  

Když politikům neziskovka přeroste přes hlavu

Deutsche Umwelthilfe (DUH), státem spolufinancovaná německá nezisková organizace, pečující o životní prostředí, požaduje, aby byli tři politici vzati do donucovací vazby.

Podle DUH mají být uvězněni premiér zemské vlády Bádenska-Württemberska Kretschmann, ministr vnitra Strobl a prezident správního okrsku města Stuttgartu Reimer protože neprosazují dost rychle zákazy provozu dieselových motorů. Cílem donucovací vazby je podle německé Wikipedie „zlomit vůli toho, kdo je uvězněn“.

Politici dosud nečinně přihlíželi, když velmi ofenzivně postupující DUH prosazovala zákaz provozu některých dieselových motorů. To ale šlo jen o občany, jejichž auto najednou ztratilo svou hodnotu. Tiše byli politici i tehdy, když DUH kontrolovala a pokutovala prodejce automobilů, protože její aktivisté zjistili, že v show rooms obchodníků nebyly na plakátech hodnoty CO2 vytištěny přesně v předepsané velikosti; říkali tomu ekologická kontrola trhu.

Ale teď je to vážné, protože jde o samotné politiky. A najednou jsou si všichni — bez ohledu na stranickou příslušnost — zajedno v tom, že aktivistům Deutsche Umwelthilfe je třeba přistřihnout křídla.

Hospodářsko-politický mluvčí poslaneckého klubu CDU v celoněmeckém parlamentu, Joachim Pfeiffer, požadoval, aby byly DUH „okamžitě škrtnuty státní prostředky“. Navíc by jí měl být ihned odebrán status dobročinné organizace a znemožněno obžalovávat a pokutovat. Členovi vládní strany CDU najednou vadí, že se „Deutsche Umwelthilfe chová jako stát ve státě“.

Mocichtivou neziskovku kritizoval dokonce i představitel Zelených. Jejich dopravní expert Stephan Kühn prohlásil, že sice podporuje prosazení mezních hodnot CO2, ale „požadavek vsadit politiky do donucovací vazby tomu nepomáhá.“ Není divu, že je Kühn proti. Předseda zemské vlády Bádenska-Württemberska Winfried Kretschmann je členem Zelených.

Všechno zlé je pro něco dobré. A tak se možná ekologické šílenství zastaví tam, kde mocichtiví aktivisté začnou ohrožovat mocichtivé politiky. Ty druhé lze aspoň volit a odvolit. Koniáše terorizující společnost ve jménu záchrany čehokoliv a rovnosti kohokoliv s kýmkoliv a kdekoliv nikdo nevolil a většinu by nikdy nezískali.

Píše pan Petr Robejšek na Aktuálně.cz


Pozn. red.: Jo, jo, politici sklízejí to, co zaseli.

Kdo z veřejnosti se jich prosil, aby rozhazovali peníze vybrané na daních na kdejakou neziskovku (a nejen neziskovku)? Stát má vybírat jenom tolik daní, kolik potřebuje na vlastní správu, a ne na nakupování si aktivistů (a voličů) všeho možného druhu a ražení.

Ostatně termín „neziskovky“ je jenom eufemismus. Když se lidí zeptáte, většinou pokývají hlavou, že by měl stát dotovat nějaké sociální organizace neziskového a nestátního typu. Ale proč, ptám se? Stát tímto způsobem jen blokuje osobní charitu, která pracuje selektivním a lépe kontrolovatelným způsobem, obvykle v místě, kde dobrovolný donátor, či mecenáš žije. Je zcela samozřejmé, že s použitím velkého okruhu, kdy se peníze odeberou plošně lidem v celém státě a pak se selektivně dají tu jednomu, nebo druhému (a na třetího nedojde, protože neměl dostatečně velkého strejčka, nebo jenom neumí vyplňovat žádosti) se kontrola využití prostředků limitně blíží k nule.

A jak je to vlastně s udělováním pravomocí takovým neziskovkám? Přece nezisková organizace nesmí mít prakticky žádnou pravomoc, než jen efektivně spravovat svěřené prostředky za deklarovaným účelem. Nic jiného! Žádné pokuty, žádné předběžné trestní kroky bez soudu a řádné právní procedury.

Ovšem při tomto zavedeném blahovolném nakládání s veřejnými prostředky nutně dojde ve finále k tomu, že aktivistické organizace se postaví nejprve proti lidem, kteří je bohužel musí nedobrovolně platit, a nakonec i proti tomu, kdo tyto ukořistěné prostředky přerozděluje. Dobře vám tak politici, kteří jste takovouto věc zavedli a povolili! Třikrát dobře vám tak!!! Za zpupné zneužívání moci!!!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 320 × | Prestiž Q1: 12,81

+25 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
maaartinus

Dog eat dog. Ale cekat ze se silenstvi zastavi mi prijde naivni. Vstanou novi bojovnici, a ti budou jeste silenejsi nez jejich predchudci.... protoze jen tak se muzou zviditelnit a dostat k lizu.

Neziskovky jsou prodlouzenou rukou statu. Tak kde by se urad musel ridit zakony (tedy aspon v ramci zbytku pravniho statu), nastoupi neziskovka. Kdyz je potreba pritvrdit, treba nekomu zapalit auto, pak nastoupi Antifa. Takhle to dopadlo s kdysi poradkumilovnymi sousedy.

PeTaX

Ano. Nedá se, než souhlasit.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top