Štítky článku: •  

Otevřená náruč a zavřené oči

Samozvaní bojovníci za humanismus a morálku si opět vynutili vylodění ekonomických migrantů v Itálii.

Proactiva Open Arms je organizace, která podle svých webových stránek „zachraňuje lidi, kteří se snaží dostat do Evropy na útěku před válkou, perzekucí a chudobou“. To znamená, že se cítí odpovědná za kohokoliv, kdo opouští Afriku, protože se tam se válčí, dochází k perzekucím a vládne tam chudoba. Zkrátka a dobře: Proactiva Open Arms pomůže každému, kdo chce z Afriky do Evropy.

Organizace s „otevřenou náručí“ pro Afričany má ale pevně zavřené oči před tím, co tomu říkají Evropané. To jsou ti, kteří musí hospodářské migranty z Afriky ze svých daní a na svůj úkor (někdy i celoživotně) financovat. Proto velká část italského obyvatelstva s „otevřenou náručí“ vůbec nesouhlasí a zvolila si vládu, která odmítá samotnou myšlenku přesidlování Afričanů do Evropy.

To je sice všeobecně známo, ale přesto poslala (ve Španělsku registrovaná) Proactiva Open Arms svou loď právě k italským břehům a vydírala tamější vládu, aby jí nechala přistát. Někde za obzorem již čekaly „Ocean Viking“ a „SOS Méditerranée“, aby postupovaly podle stejného argumentačního vzorce: „Okamžitě nás nechte přistát, je to vaše morální povinnost, protože lidé na palubě jsou vyčerpáni a jsou již tři týdny na moři.“

Organizace „otevřená náruč“ a jí podobné se chovají jako trucovité děti. Chtějí si vydupat okamžité splnění svých přání bez ohledu na to, k čemu to povede a co si o tom myslí ti, kteří následky jejich svévole ponesou.

Podle stejné infantilní logiky se chovají „klimatici“, zachraňující zeměkouli, přestože zdaleka největší emitent, Čína vesele pokračuje v zamořování ovzduší. Chtějí si se stejně dětinskou trucovitostí jako „otevřená náruč“ vydupat okamžité zničení automobilového průmyslu, odvětví, které poskytuje živobytí statisícům lidí. I oni zavírají oči, v jejich případě předtím, že se Evropa s velkou pravděpodobností nachází v předvečer bankovního crashe a rozpadu eurozóny.

Píše pan Petr Robejšek na Aktuálně.cz


Pozn. red.: Na FCB měl pan Robejšek ještě jeden trefný komentář. Zde je, protože docela souvisí:

Koho baví Fridays for Forest?

V německém Durynsku udělal Dirk Meisgeier, ředitel jedné lesácké firmy školákům, studentům a všem klimatickým aktivistům zajímavou nabídku. Ti, kterým klimatická změna připravuje bezesné noci, by prý mohli každý pátek místo na náměstí vyrazit do lesa. Pod vedením lesníků a učitelů tam mohou sázet stromky a dokonce o ně i trvale pečovat.

V Německu mají stejné problémy s kůrovcem jako u nás, takže by se páteční sázení stromků hodilo nejenom v Durynsku. Lesní stromy se vysazují buď v dubnu anebo od října do listopadu. Tenhle termín by se dal stihnout a klimatičtí školáci tak nepochybně dostali nabídku, která se neodmítá.

Ale spíše ano. Lesáci totiž aktivistům zákeřně vpadli do zad; a to doslova. Sázení stromků je pro zádové svalstvo podstatně namáhavější než skandování požadavků, co všechno mají ti ostatní OKAMŽITĚ udělat.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 236 × | Prestiž Q1: 10,05

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top