Štítky článku: •  

Otevřená náruč a zavřené oči

Samozvaní bojovníci za humanismus a morálku si opět vynutili vylodění ekonomických migrantů v Itálii.

Proactiva Open Arms je organizace, která podle svých webových stránek „zachraňuje lidi, kteří se snaží dostat do Evropy na útěku před válkou, perzekucí a chudobou“. To znamená, že se cítí odpovědná za kohokoliv, kdo opouští Afriku, protože se tam se válčí, dochází k perzekucím a vládne tam chudoba. Zkrátka a dobře: Proactiva Open Arms pomůže každému, kdo chce z Afriky do Evropy.

Organizace s „otevřenou náručí“ pro Afričany má ale pevně zavřené oči před tím, co tomu říkají Evropané. To jsou ti, kteří musí hospodářské migranty z Afriky ze svých daní a na svůj úkor (někdy i celoživotně) financovat. Proto velká část italského obyvatelstva s „otevřenou náručí“ vůbec nesouhlasí a zvolila si vládu, která odmítá samotnou myšlenku přesidlování Afričanů do Evropy.

To je sice všeobecně známo, ale přesto poslala (ve Španělsku registrovaná) Proactiva Open Arms svou loď právě k italským břehům a vydírala tamější vládu, aby jí nechala přistát. Někde za obzorem již čekaly „Ocean Viking“ a „SOS Méditerranée“, aby postupovaly podle stejného argumentačního vzorce: „Okamžitě nás nechte přistát, je to vaše morální povinnost, protože lidé na palubě jsou vyčerpáni a jsou již tři týdny na moři.“

Organizace „otevřená náruč“ a jí podobné se chovají jako trucovité děti. Chtějí si vydupat okamžité splnění svých přání bez ohledu na to, k čemu to povede a co si o tom myslí ti, kteří následky jejich svévole ponesou.

Podle stejné infantilní logiky se chovají „klimatici“, zachraňující zeměkouli, přestože zdaleka největší emitent, Čína vesele pokračuje v zamořování ovzduší. Chtějí si se stejně dětinskou trucovitostí jako „otevřená náruč“ vydupat okamžité zničení automobilového průmyslu, odvětví, které poskytuje živobytí statisícům lidí. I oni zavírají oči, v jejich případě předtím, že se Evropa s velkou pravděpodobností nachází v předvečer bankovního crashe a rozpadu eurozóny.

Píše pan Petr Robejšek na Aktuálně.cz


Pozn. red.: Na FCB měl pan Robejšek ještě jeden trefný komentář. Zde je, protože docela souvisí:

Koho baví Fridays for Forest?

V německém Durynsku udělal Dirk Meisgeier, ředitel jedné lesácké firmy školákům, studentům a všem klimatickým aktivistům zajímavou nabídku. Ti, kterým klimatická změna připravuje bezesné noci, by prý mohli každý pátek místo na náměstí vyrazit do lesa. Pod vedením lesníků a učitelů tam mohou sázet stromky a dokonce o ně i trvale pečovat.

V Německu mají stejné problémy s kůrovcem jako u nás, takže by se páteční sázení stromků hodilo nejenom v Durynsku. Lesní stromy se vysazují buď v dubnu anebo od října do listopadu. Tenhle termín by se dal stihnout a klimatičtí školáci tak nepochybně dostali nabídku, která se neodmítá.

Ale spíše ano. Lesáci totiž aktivistům zákeřně vpadli do zad; a to doslova. Sázení stromků je pro zádové svalstvo podstatně namáhavější než skandování požadavků, co všechno mají ti ostatní OKAMŽITĚ udělat.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 241 × | Prestiž Q1: 10,07

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top