Štítky článku: •  

Střípky (234)

⚜ Neziskové organizace? Jde o nájemné politické ziskovky! (Stanislav Novotný) ⚜ O greténismu (Martin Marx) ⚜ Královna zachrání brexit (Karel Zvára) ⚜ Zážitková pedagogika? To už ten svět úplně zešílel? (Hana Lipovská) ⚜ Plodíte „nenávistné“ projevy na internetu? Nadace s vámi zatočí! (Nadace Varietas) ⚜

Neziskové organizace? Jde o nájemné politické ziskovky!

Vymývají mozky našich potomků, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, cenzurují. Polykají miliardy a pracovní síly, jež chybí jinde.

Dnes a denně lamentují sociální manipulátoři, že nedostatek pracovních sil musíme vykrýt masivním přijímáním migrantů. Dnes a denně jsme svědky handrkování ministrů, kteří „hledají“ peníze do svých rezortů. A přitom jsme dnes a denně konfrontováni s aktivisty z celé řady náramně ziskových organizací, jež jsou napojeny na státní rozpočet a v zemi prosazují cizí politickou agendu, útočí na národní svébytnost a státní suverenitu.

Vymývají mozky našich dětí, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, atomizují společnost. Usilují o omezení svobody slova, cenzurují a ostrakizují jinak smýšlející. Posluhují nadnárodním zájmům, přepisují dějiny a nabádají k lokajství a malosti. Za státní peníze suplují politické strany, aniž by získaly řádný mandát ve volbách. Tam jsou potřebné miliardy i špatně využité pracovní síly!

Nájemné politické ziskovky narušují náš politický systém a ústavní pořádek. Jsou často financovány ze zahraničních zdrojů a podle toho se také chovají. Je tedy naprosto nepřijatelné, aby byly navíc dotovány z veřejných rozpočtů. Jak dlouho ještě budeme poslouchat ohlušující parlamentní mlčení? Kdo už konečně odstřihne zemské škůdce?

Autorem textu je pan Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií a bývalý policejní prezident (PListy)


O greténismu

Lidi, kteří kladou otázku, co vám tak vadí na malé holce, už odtud dílem sami vysublimovali, dílem byli vyhozeni pro agresivní nudnost, ale třeba se jim moje odpověď nějak donese.

Greta je pro mě typický představitel periodicky se opakujících opravných hnutí, která v různých převlecích už po tisíciletí hlásají příchod zkázy. Znamení blížícího se konce vidí všude a ve všem. Příkazem doby je v jejich kázáních pokání a askeze.

Příkazy ovšem neplatí pro všechny. Zatímco celebrity hnutí si mohou dovolit nákladné a časově náročné šarády s převozem přes oceán v jachtě, povinnost odříkání cest za velkou louži přináleží mudlům.

Je to hnutí, jehož cíle a požadavky jsou globální. A každý požadavek, který má být globálně prosazen, imanentně obsahuje požadavek na globální moc a globální kontrolu. Oprávnění takových nároků je syceno vírou, že když se toho ujmou správní lidé, budou tentokrát systémy celospolečenského řízení a plánování fungovat. Že tentokrát sedm miliard lidských bytostí pochopí a dobrovolně se podřídí vůdčí myšlence.

Historie praktických pokusů se zaváděním kolektivního koordinovaného úsilí je historií převýchovných a vyhlazovacích táborů pro nesouhlasící.

Všechny systémy pokoušející se o dlouhodobé plánování mají za sebou dlouhou historii epických selhání. Oproti tomu strategie miliardy paralelních decentralizovaných drobných lokálních adaptací, reagujících místními prostředky na konkrétní místní podmínky slaví famózní úspěchy a umožnila malé tlupě okusovačů kořínků odkudsi z Afriky, stát se nejrozšířenějším živočišným druhem v kategorii druhů, které není potřeba cpát pod mikroskop, aby se jim člověk podíval do očí.

Jasně že to přineslo nějaké problémy, které předtím neexistovaly. Ale lidský druh funguje tak, že prostě řeší problémy jeden po druhém, tak jak přichází a v místě kde nastanou.

Právě teď nejedna chytrá hlava přemýšlí, jak teplo a CO2, dva největší ďábly z Gretiných nočních můr, přeměnit na rostliny. Jak jich sklidit víc z hektaru. Přemýšlí o patrových sklenících a urbanistických konceptech, které spojují stavby a stromy, sady a pole, potoky a rybníky. A ne proto, aby řídili globální klima, ale protože konkrétní lidi chtějí jíst a žít a bydlet. Pokud někdo z těch chytrých hlav změní způsob, jak lidé využívají planetu, nebude s tím mít žádná Greta nic společného. Možná se u jejich konceptů po babišovsku vyfotí, ale k motivaci řešit lokální potřeby z lokálních důvodů a zdrojů ji nikdo nepotřebuje.

Martin MarxFCB


Královna zachrání brexit

Britský předseda vlády Boris Johnson dnes svůj kabinet seznámil s plánem na ukončení současné parlamentní schůze. Ta stále běží. A to přesto, že až do 3. září mají poslanci parlamentní prázdniny.

Současná schůze zatím trvá nejdéle za posledních cca 400 let. Cílem premiéra je zřejmě zabránit snahám o oddálení nebo zvrácení rozhodnutí o tom, že Spojené království opustí Evropskou unii. Odchod Spojeného království je nyní odložen do konce října. Dřívější odchod by nastal jen tehdy, pokud by dříve byla řádně schválena dohoda mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií, což je vysoce nepravděpodobné.

Johnson se svým plánem již seznámil Její Veličenstvo královnu, neboť je to právě ona, kdo ukončuje a zahajuje schůze parlamentu. Premiér Boris Johnson jí to může jen navrhnout. Pokud královna schůzi ukončí, nová zřejmě začne tradičním královniným projevem 14. října.

Přerušení schůze lze samozřejmě vnímat jako obstrukci. Ovšem úplně stejně, možná i hůř, lze vnímat snahy o nerespektování vůle Britů, kterou vyjádřili v referendu o vystoupení z EU.

Královna, na návrh Borise Johnsona, tedy ukončením schůze až do poloviny října, jen ochrání naplňování vůle jejích poddaných. Parlament přesto bude mít čas jednat jak před, tak po jednání Evropské rady. A bude tedy moci zajistit včasné schválení případně dojednané dohody. Ale nebude mít čas na zrušení brexitu a třeba vyvolání dalšího referenda, ve kterém by snad Britové mohli už konečně hlasovat „správně“. Takovou obstrukci, která chrání již vyslovené rozhodnutí občanů, považuji za veskrze pozitivní a žádoucí.

Píše pan Ing. Karel Zvára, Ph.D. na strananezavislosti.cz


Zážitková pedagogika? To už ten svět úplně zešílel?

Po nepolitické politice a sérii kandidátů s vlajkou „nejsme (jako) politici“, se nám hrdí neodborníci začali velkoryse množit.

Před začátkem školního roku tak čteme o „zážitkové pedagogice“, kdy škola nesmí být založena na soutěživosti a známkování, a měsíčník Bankovnictví otiskl text, podle kterého ideální bankéř nesmí vypadat jako bankéř.

Možná bychom to mohli dovést dále — proč by v takovém světě měl mít řidič autobusu řidičský průkaz? Neměli bychom požadovat pro naše děti i zážitkové zdravotnictví, ve kterém se místo operace bude slepák třeba zaříkávat? A musí překladatel dejme tomu z němčiny do češtiny skutečně znát oba jazyky?

Klíčem k úspěchu na trhu je buď dělat něco jiného než druzí, nebo dělat totéž, ovšem jinak a lépe. Klíčem k úspěchu na stránkách médií je „dělat se někým jiným“.

V životě venku však většina z nás stejně nejspíše zcela zaostale půjde na operaci k chirurgovi a pro kýtu k řezníkovi. Osobně budu chtít, aby bankéř byl bankéř, vypadal jako bankéř, myslel jako bankéř a rozuměl bankovnictví.

Podobně je rozumné, aby škola vedla žáčka ke schopnosti hledat, co umí, a popostrkovala jej, aby se v tom snažil vyniknout. Jen na nevystresovaném podprůměru se totiž úspěšná země založit nedá.

Hana Lipovská · FCB


Plodíte „nenávistné“ projevy na internetu? Nadace s vámi zatočí!

Projekt Hate Unplugged od Nadace Varietas chce přeměňovat nenávistné internetové příspěvky na pomoc v Africe. Dosáhnout toho chce za pomoci algoritmu, jímž vypočítává, kolik energie bylo nutné vyprodukovat na napsání každého nenávistného příspěvku. Za odpovídající částku již pořídila dva internetové kiosky do uprchlické osady v Ugandě. Nadace, která si dává za cíl ukázat přínos cizinců pro ČR a zachování otevřenosti republiky, o tom informovala v tiskové zprávě.

„Každý den jsme mohli vidět, s jakou vervou lidé plýtvají svou energií, místo aby své úsilí směřovali na péči o okolí nebo cílenou pomoc,“ uvedl zakladatel Nadace Varietas Kamil Vacek. Autoři projektu prý vyšli při vrcholící migrační krizi z myšlenky, že šíření nenávisti na internetu je neužitečným vynakládáním energie a výpočtem zjistili, že jeden nenávistný příspěvek vyjde na 1,6 watthodin energie. Ta se má podle Vacka skládat z fyzické energie člověka a ze spotřeby zařízení, na kterém svůj příspěvek píše.

Celkovou energii vynaloženou na nenávistné vzkazy pak sčítá algoritmus, který takové příspěvky vyhledává. „Od začátku projektu se ukazuje, že se na českém internetu ročně spálí v nenávisti minimálně 259 kWh energie,“ uvedl Vacek.

Za celkovou energii přepočtenou na peníze pořídila nadace dva mobilní kiosky, které obsahují počítače a umožňují připojení k internetu. Dle Vacka i to zvedne vlnu nenávisti, což paradoxně zvýší i míru pomoci. „Je nám jasné, že i tato naše aktivita zvedne vlnu nenávisti. To ale paradoxně znamená ještě více pomoci lidem, proti kterým je často nenávist namířena,“ dodává.

Kiosky se mají instalovat v uprchlické osadě Nakivale Refugee Settlement v Ugandě neziskovou organizací Hello World. Ta má poskytovat vzdělávací nástroje a internetové připojení izolovaným a ohroženým komunitám. Vyvinula kvůli tomu sluneční energií poháněné internetové kiosky, které umožňují sebevzdělávání a komunikaci znevýhodněným dětem i dospělým.

PL


Pozn. red.: Velice by mě zajímalo, jak ti mladí chlapci přeměňují ty vyplýtvané kilowatthodiny na reálné peníze, za něž potom nakupují ty informační kiosky někam doprostřed Afriky. A to už se vůbec neptám, čím to má těm Afričanům vlastně pomáhat. Podle mého to vypadá tak, že chlapci od „někoho“ dostali penízky na tuto pro Evropany zcela ničivou činnost a ty kiosky tam mohli postavit i bez tohoto tyjátru a hraní si na stíhání nenávisti. Ale vcelku bych jim ze srdce přál, aby ta nenávist, kterou právě oni takto vyloženě rozdmýchávají, se nakonec obrátila proti nim a natrhla jim jednoho krásného dne prdel.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 152 × | Prestiž Q1: 8,54

+14 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top