Štítky článku: •  

Letos krkavci neodletěli

To je velmi zlé znamení. Krkavci vždy zůstávají tam, kde cítí mršiny, nebo kde jejich hojnost očekávají. Svými neotupělými instinkty to dovedou rozpoznat. Na rozdíl od homo sapiens sapiens, který ve své nezměrné pýše a zpupnosti tyto přírodní instinkty odhodil jako balast.

Ocitli jsme se jako lidstvo na šikmé ploše. Ta plocha je velmi kluzká, ocelová, pomazaná margarinem a naftou a skloněná v úhlu, který již překročil 45°.

Zbytky instinktů, které se obnoví, když se ocitnete za hranicemi „civilizačních standardů“ najednou začínají křičet divokou píseň o nesmyslnosti, absurditě „civilizovaného“ lidského konání a o zmaru.

Počínání lidstva spěje k neodvratnému konci, pokud si neuvědomí sebedestruktivní důsledky svého jednání. Nemyslím to ekologisticky. Myslím to společensky, existenčně.

Ač to zní hodně pošetile a nehezky: „přestaňme býti lidmi“ a začněme být „jen malou součástkou“ tohoto unaveného, vypotřebovaného světa.

Už totiž nemáme moc na výběr!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 670 × | Prestiž Q1: 9,28

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top