Štítky článku: •  

Prozření

Ti, pro které ještě včera byla justice mafií řízená oligarchy a politickými lobbisty, rázem změnili názor. Dnes je pro ně justice vážená a spravedlivá instituce. Takového davového zázraku osvícení v mžiku nedosáhl ani Ježíš Kristus.

Příznivci Andreje Babiše mají jasno. Jejich spasitel je nevinný a i když se vyšetřovatelé a státní zástupce sebevíc snažili, nakonec museli v bezmocnosti jen svěsit ramena a zašeptat: Je to bohužel tak, je nevinný. Je to světec! V diskuzích se potom předhánějí třeskutými argumenty a vysvětleními typu: kdyby policie našla sebemenší důkaz, kdyby měl státní zástupce sebemenší pochybnost… musel by podat obžalobu. Je to přímo jeho povinnost! U tak veřejné kauzy to ani jinak nejde!

Zajímavé na tom ovšem je, že to jsou zpravidla titíž, kteří dosud se samozřejmostí všeználků halasně tvrdili, že osvobozující rozsudky v kauze Nečas-Nagyová jsou samozřejmě uplacené. Že oligarchové a lobbisté u nás si běžně podávají u soudů postranní dveře, kupují beztrestnost, anebo rovnou naši justici řídí zpoza závěsů šedé ekonomiky. A jsou to ti samí, kteří tvrdili, že Nečas je tak vlivný, že ho nelze v našem absurdistánu odsoudit, jakož i ostatní šíbry z ODS, TOP09, Rittiga, Janouška a taky Kalouska, toho hlavně, darebáka jednoho zlodějskýho.

Najednou se ovšem ukázalo, že ani sám premiér, který vládne několik let v řadě ministerstvu spravedlnosti i vnitra, druhý nejbohatší muž země a bezpochyby nejmocnější, jehož lidé z předlouhých výplatních seznamů obsadili snad všechny klíčové posty v zemi, s naší justiční spravedlností nehne ani o píď a musí trpělivě čekat jak to dopadne. A ono to naštěstí dopadlo, díky Bohu za náš objektivní a nejvíc nejspravedlivější právní systém, který vše nezávisle prošetřil do poslední nitky u trenek a musel konstatovat, že pan Babiš je čistý jako operační sál.

Léčitel, který takto přes noc vnuknul polovině našeho voličstva osvícení všehomíra má jméno Jaroslav Šaroch a je státním zástupcem. Pravda, i on sám zpočátku tápal v temnotách nevědomí a trpěl satanskými bludy. To když pro dostatečně pádné důvody nechal zahájit trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo, když ze stejných důvodů zamítl několik žádostí o jeho zastavení, anebo když dvakrát přesvědčoval imunitní výbor poslanecké sněmovny o vydání hříšníků do spáru inkvizice a díky nezpochybnitelným argumentům a zprávě OLAF uspěl.

I on ještě v podvečer uléhal na polštář tmářství, kacířských myšlenek a zatracení. Ovšem ráno prozřel. A rukou mávl a prozřely i zástupy. Ti, kdož ještě včera všude vylepovali předlouhý seznam bývalých nepotrestaných kauz a zlodějin minulých vlád ráno zjistili, že kráčeli po špatné cestě. Nic takového neexistuje, nic se nestalo, nic se neukradlo, protože toho by si naše spravedlnost všimla a ta jak už víme, se ovlivnit se nedá. Ani žádná divoká privatizace se nestala, protože jejím nejaktivnějším podílníkem byl právě Andrej Babiš, ale ten je čistý, jak se dodatečně zjistilo a navíc to je on, kdo přišel oligarchy a lobbisty odstavit od koryt. Tak takhle to musí být, protože jedině takto to dává smysl a jinak by to ani nešlo.

A mezi těmi, kterým byly oči otevřeny, jsou i naši nejvyšší. Sám znovuzrozený Fénix A. Babiš ještě před nedávnem docela nevybíravě útočil na vyšetřovací tým, ba i na celý palác spravedlnosti a tvrdil o nich, že jsou úplatná, účelově zkorumpovaná a veskrze nedůvěryhodná partička. Dnes se kaje za to, že se mýlil, protože nechci ani domyslet co by to znamenalo, kdyby mluvil pravdu a nějaký státní zástupce by se dal opravdu uplatit, či zastrašit.

Také prezident Zeman gratuloval premiérovi ke zjevení pravdy na světlo Boží. A bylo to hodně emotivní a podobné tomu, jako když před šesti lety na Hradě třásl pravicí Ištvánovi a u toho vykřikoval bojovná hesla o zatočení s ekonomickou mafií v nejvyšších patrech politiky. A nebylo to naopak vůbec podobné tomu, když pak po čtyřech letech plakal Nečasovi na rameni, že se spletl, že to tak vůbec nebylo a že státní zástupci jsou svině prolhané a ať mu to odpustí. Ale dnes už zase prozřel, odvolal a vidí, že pravda a láska skutečně zvítězily nad lží a nenávistí.

Taková ideová očista národa za jedinou noc je vskutku nevídaná. Bylo by dobré zjistit, zda Šaroch neumí také chodit po vodě, protože v bažinách se pohybuje s profesionální jistotou trapéra. To už dnes víme.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 182 × | Prestiž Q2: 12,64

+20 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top