Štítky článku: •  

Prozření

Ti, pro které ještě včera byla justice mafií řízená oligarchy a politickými lobbisty, rázem změnili názor. Dnes je pro ně justice vážená a spravedlivá instituce. Takového davového zázraku osvícení v mžiku nedosáhl ani Ježíš Kristus.

Příznivci Andreje Babiše mají jasno. Jejich spasitel je nevinný a i když se vyšetřovatelé a státní zástupce sebevíc snažili, nakonec museli v bezmocnosti jen svěsit ramena a zašeptat: Je to bohužel tak, je nevinný. Je to světec! V diskuzích se potom předhánějí třeskutými argumenty a vysvětleními typu: kdyby policie našla sebemenší důkaz, kdyby měl státní zástupce sebemenší pochybnost… musel by podat obžalobu. Je to přímo jeho povinnost! U tak veřejné kauzy to ani jinak nejde!

Zajímavé na tom ovšem je, že to jsou zpravidla titíž, kteří dosud se samozřejmostí všeználků halasně tvrdili, že osvobozující rozsudky v kauze Nečas-Nagyová jsou samozřejmě uplacené. Že oligarchové a lobbisté u nás si běžně podávají u soudů postranní dveře, kupují beztrestnost, anebo rovnou naši justici řídí zpoza závěsů šedé ekonomiky. A jsou to ti samí, kteří tvrdili, že Nečas je tak vlivný, že ho nelze v našem absurdistánu odsoudit, jakož i ostatní šíbry z ODS, TOP09, Rittiga, Janouška a taky Kalouska, toho hlavně, darebáka jednoho zlodějskýho.

Najednou se ovšem ukázalo, že ani sám premiér, který vládne několik let v řadě ministerstvu spravedlnosti i vnitra, druhý nejbohatší muž země a bezpochyby nejmocnější, jehož lidé z předlouhých výplatních seznamů obsadili snad všechny klíčové posty v zemi, s naší justiční spravedlností nehne ani o píď a musí trpělivě čekat jak to dopadne. A ono to naštěstí dopadlo, díky Bohu za náš objektivní a nejvíc nejspravedlivější právní systém, který vše nezávisle prošetřil do poslední nitky u trenek a musel konstatovat, že pan Babiš je čistý jako operační sál.

Léčitel, který takto přes noc vnuknul polovině našeho voličstva osvícení všehomíra má jméno Jaroslav Šaroch a je státním zástupcem. Pravda, i on sám zpočátku tápal v temnotách nevědomí a trpěl satanskými bludy. To když pro dostatečně pádné důvody nechal zahájit trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo, když ze stejných důvodů zamítl několik žádostí o jeho zastavení, anebo když dvakrát přesvědčoval imunitní výbor poslanecké sněmovny o vydání hříšníků do spáru inkvizice a díky nezpochybnitelným argumentům a zprávě OLAF uspěl.

I on ještě v podvečer uléhal na polštář tmářství, kacířských myšlenek a zatracení. Ovšem ráno prozřel. A rukou mávl a prozřely i zástupy. Ti, kdož ještě včera všude vylepovali předlouhý seznam bývalých nepotrestaných kauz a zlodějin minulých vlád ráno zjistili, že kráčeli po špatné cestě. Nic takového neexistuje, nic se nestalo, nic se neukradlo, protože toho by si naše spravedlnost všimla a ta jak už víme, se ovlivnit se nedá. Ani žádná divoká privatizace se nestala, protože jejím nejaktivnějším podílníkem byl právě Andrej Babiš, ale ten je čistý, jak se dodatečně zjistilo a navíc to je on, kdo přišel oligarchy a lobbisty odstavit od koryt. Tak takhle to musí být, protože jedině takto to dává smysl a jinak by to ani nešlo.

A mezi těmi, kterým byly oči otevřeny, jsou i naši nejvyšší. Sám znovuzrozený Fénix A. Babiš ještě před nedávnem docela nevybíravě útočil na vyšetřovací tým, ba i na celý palác spravedlnosti a tvrdil o nich, že jsou úplatná, účelově zkorumpovaná a veskrze nedůvěryhodná partička. Dnes se kaje za to, že se mýlil, protože nechci ani domyslet co by to znamenalo, kdyby mluvil pravdu a nějaký státní zástupce by se dal opravdu uplatit, či zastrašit.

Také prezident Zeman gratuloval premiérovi ke zjevení pravdy na světlo Boží. A bylo to hodně emotivní a podobné tomu, jako když před šesti lety na Hradě třásl pravicí Ištvánovi a u toho vykřikoval bojovná hesla o zatočení s ekonomickou mafií v nejvyšších patrech politiky. A nebylo to naopak vůbec podobné tomu, když pak po čtyřech letech plakal Nečasovi na rameni, že se spletl, že to tak vůbec nebylo a že státní zástupci jsou svině prolhané a ať mu to odpustí. Ale dnes už zase prozřel, odvolal a vidí, že pravda a láska skutečně zvítězily nad lží a nenávistí.

Taková ideová očista národa za jedinou noc je vskutku nevídaná. Bylo by dobré zjistit, zda Šaroch neumí také chodit po vodě, protože v bažinách se pohybuje s profesionální jistotou trapéra. To už dnes víme.

Píše pan Petr Burian na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 175 × | Prestiž Q2: 13,14

+20 plus Známkuj článek minus –3

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top