Štítky článku: •  

Co je moc, to je moc. Pryč odsud!

Pátek 13. je pro pověrčivé symbol neštěstí… Zprávy moc nesleduju, abych si zachoval duševní pohodu, nicméně neunikly mi tři věci:

  1. V kauze Čapí hnízdo se zřejmě definitivně vyslovilo státní zastupitelství, že nešlo o trestný čin
  2. Sněmovna protlačila další vlnu EET
  3. Ministryně financí radí obcím, že když nemají peníze, tak ať zvýší daň z nemovitosti.

K Čapímu hnízdu lze podotknout snad už jen to, že všechny ty protesty proti Babišovi jsou salónní kecy. Stejně tak jako byly salónními kecy všechny ty řeči po roce 1946 a pak 1948 o tom, jak komunisté nevydrží, jak to Západ tak nenechá apod. Stát už je totiž natolik nefunkční, že se nedokáže bránit takovým predátorům, jako je Babiš. Pravidla ohledně malých a středních podniků znějí jasně. Obdobně jasně zní pravidlo, že neprávem přidělená dotace se musí vrátit… tedy ne že se jen nebude čerpat z Bruselského měšce, ale takové podpory jsou prostě zakázané. Bohužel, podle pravidel se už dávno nehraje, je to jen otázka moci a vlivu. Jestli to Babiš ustojí i na úrovni EU, tak klobouk dolů před jeho schopnostmi… a pryč odsud, protože tohle neskončí dobře.

K EET už bylo rovněž všechno řečeno a napsáno. Co je zajímavé je to, že spolu s kontrolním hlášením nám tu vzniká nejen Velký bratr, ale hlavně už asi definitivně se všichni majitelé firem a majetků stávají nikoliv daňovými poplatníky, kterým stát slouží, ale správci majetku, o kterém ve skutečnosti rozhoduje stát. Hlavně ono z Pyšné princezny známé „Ševče, máš zaplacené daně? Nemáš! Ani na příští rok!“ nabývá nepříjemně nepohádkových parametrů.

A ohledně rady paní ministryně se jen naplňují mé obavy z ukrajinizace české ekonomiky. Víte, jak to funguje tam? Jsou tam v zásadě už jen dva druhy podnikání. Velké, které spolupracuje se státními strukturami. Politické krytí (rozuměj úplatky na nejvyšších místech) mu zajišťuje nenapadnutelnost při podvodech s daněmi, kterou kryje prokuratura/policie a politici (pamatuju si, jak firma třeba Agromat, distributor sanity, měla celé jedno oddělení, které obsluhovalo zákazníky, kteří přicházeli „na doporučení“ — ti dostávali 20% slevu a účtovalo se to „jinak“….. nebo mi vyprávěl zástupce Heidelberg Cement Group, jak si ho přes rok vodily úřady, když chtěla HCG zbudovat v Kyjevě betonárku… než zjistil, že veškerý beton v Kyjevě má pod palcem starosta… a když se dostal k lidem, kteří byli dostatečně silní, aby lokální starostovu chobotnici napadli, tak firma cukla, že v takových podmínkách raději nic stavět nebude), jednak jim zajišťuje, že se jim v jejich oboru nebude zbytečně růst konkurence.

No a pak je tam malé podnikání, pro které je v zásadě nejdůležitější nějak vyjít se svými kontrolními orgány (rozuměj — uplácet ty, kteří k nim chodí na kontroly). Pokud ty malé firmy zůstanou „neviditelné“, plní roli užitečných idiotů, asi tak jako meloucháři za bolševika — nesmělo se to, ale všichni věděli, že nebýt melouchářů, ekonomika by se v zásadě zastavila. Protože, jak znají ti, kteří tu dobu ještě pamatují — to nebylo jen tak zavolat si třeba instalatéra na spravení rozbitého WC… Dikobraz byl plný „vtipů“ na téma, jak řemeslníkům platily ženy sexem…

Jsem zvědavý, jak dlouho ještě potrvá, než se skutečně vzedme relevantní odpor proti tomuto přebujelému a hnusnému státu, který nejen že už dávno neslouží, ale vysloveně škodí. Ekonomice, společnosti, morálce. Je totiž v rukách pěkných vykuků.

Roman Kriz · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 821 × | Prestiž Q1: 17,31

+41 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
libertarian

"Jsem zvědavý, jak dlouho ještě potrvá, než se skutečně vzedme relevantní odpor proti tomuto přebujelému a hnusnému státu, který nejen že už dávno neslouží, ale vysloveně škodí. "

NEzvedne.
Ovčania sú natoľko oblbnutí štátnou demagogiou, že sa nikdy nepostavia proti štátnej moci.
Štatna moc si podplatila dostatok verných prívržencov, ktorí šíria demagogiu, a ktorí aj mocensky podporia štátnu moc. Veľkú skupinu ľudí drží štátna moc pod krkom - dlhé roky im odoberala ich peniaze, a oni teraz potrebujú štátnu moc, aby prežili z peňazí od štátu.
Fungovanie štátnej moci je klasickým samozvorným systémom (technici tomu rozumeju.)

Redakce

Ano, obávám se, že je to tak. Ale v historii nacházíme opakovaně případy, kdy lidem trpělivost došla. A pak to nebylo ani trochu humánní.

libertarian

"Ale v historii nacházíme opakovaně případy, kdy ......"

- ano, v historii ano. Teda v dobách, keď ľudia neboli zdegenerovaní, keď vnímali realitu, a keď cítili zodpovednosť za seba a za svoje rody.
Dnešným ľuďom možno "dôjde trpezlivosť" , ale asi nebudú chápať, čo sa deje, a prečo.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top