Štítky článku: •  

Střípky (238)

⚜ Zdaňme nezdravá jídla (Menej Štátu) ⚜ Rozvody i spory o majetek u soudu citelně podraží (Tomáš Tyl) ⚜ Hysterická želvuška (Zbynek Passer) ⚜ Eko-Gréta ztrácí nad sebou kontrolu (Petr Robejšek) ⚜

Zdaňme nezdravá jídla

coca-cola-life.jpg (34,736 kiB)
Vývoj lahve Coca Coly

Zní to tak ušlechtile, asi jako když někdo řekne, že chce světový mír. Chtít zdanit nezdravá jídla je dokonce ještě absurdnější představa.

Problém nastává již tehdy, když začnete vybírat, která „jídla“ by to měla být. Už jsme slyšeli z progresivní kavárny, že tetky kuchařky prý navaří zdravěji, než takový Turek v kebabovém stánku. Takže fajn, segedín je tedy z obliga.

Ale pojďme na takové nápoje. Podle progresivců jsou slazené nápoje jako Coca Cola nezdravé, a řešením je jejich zdanění. Zde ale platí stejně jako při tom segedínu „zdravá míra“ (znovu relativní pojem). Pokud totiž i Coca Colu pijete v rozumné míře, tak škodlivá být nemusí. Naopak, ve vícero případech je dokonce zdraví prospěšná, a to hlavně pokud se jedná o zažívací problémy. Jako zdravotní benefit by se dalo charakterizovat i zlepšení koncentrace díky kofeinu.

To co progresivci asi nevědí je to, že Coca Cola vznikla původně jako lék, který se prodával v lékárně. Do začátku 20. století obsahovala Coca Cola i kokain, a právě ten, jak deklaroval výrobce, přinášel při určitých dalších problémech pacientům kromě těch zažívacích další zdravotní benefity, dokonce i při léčení závislosti na morfiu.

Takže je zřejmé, že Coca Colu za principiálně špatnou označit nemůžeme. Co je tedy vysloveně dobré a neškodné, a neměli bychom to tedy (podle progresivní logiky) vůbec zdaňovat?

Co tak čistá voda? Omyl. V případě, že vypijete příliš mnoho vody najednou, můžete si přivodit vážné zdravotní problémy — říká se tomu „převodnění“. Tak co tedy, vitamíny, ty by měly být v pořádku, ne? Znovu špatně. Asi jste neslyšeli o hypervitaminóze. Takže pozor na „zlé zlé vitamíny“. laughing

Progresivci tedy zdaněním na oko špatných jídel způsobí to, že poškozeni budou zejména ti, kterým ta Coca Cola neškodí, neboť jí prostě nepijí nadměrné množství.

Soudruhy ale možná napadne jiná věc — zdaňovat jen nadměrné množství, nebo je rovnou zakázat. To totiž již učinili soudruzi v New Yorku, a zakázali prodej koly ve velkých lahvích (nad 0,47 l). Místní cola-hackeři to šikovně obešli tak, že si u pultu žádají namísto jedné dvě koly.

No nic. Doufejme jen, že regulační inteligence našich místních dobroserů nepředčí ty americké a obcházení jejich výmyslů budou v náročnosti na podobné úrovni.

Píše Menej Štátu na FCB


Rozvody i spory o majetek u soudu citelně podraží

ministryne-marie-benesova.jpg (48,558 kiB)
Ministryně Marie Benešová (ANO)

Tak toto se Vám, paní ministryně, opravdu, ale opravdu nepovedlo. Ano, poplatky sice neodpovídají naší ekonomické realitě, ale zato jsou vysoce nad realitou kvality naší justice. Není žádným tajemstvím, že mnoha soudcům se prostě nechce soudit. Ví to každý, kdo k soudům běžně chodí. Hřeší na to řada právních zástupců, kteří pak čekají, že protistrana prostě vyměkne.

Exekutor Vám obstaví účet, i když to není oprávněné, Vy dáte návrh na zastavení exekuce a teď to leží u soudu — měsíc, dva, pět, deset… A Váš klient je prostě bez peněz. Po prvním měsíci za Vámi přijde a ptá se: „Pane doktore a nebylo by lepší to zaplatit?!“ Vy na něj koukáte jak zjara, protože Vás roky učili, že soud to vyřeší, víte, že právo je na Vaší straně a tak mu říkáte „Ale pane, Vy jste přece v právu, tak proč byste to platil…?!“ A teď tohle opakujte měsíc co měsíc, až ten zoufalý člověk za Vámi po půl roce přijde a řekne „Víte, doktore, já jsem Vám věřil, ale nic se neděje a já ty peníze z účtu potřebuju, tak Vám chci říct, že jsem to včera exekutorovi zaplatil, tak se nezlobte, ale s Váma končím“.

Jiný příklad — 4 roky se soudíte o vypořádání společného jmění manželů. Mezitím absolvujete mediaci, kdy si ovšem protistrana se závěry mediace po půl roce vytře… salátovou misku, úroky běží, dluhy narůstají, protistrana se pochichtává. Co půlrok se Vás soud dotáže, jestli jste se už dohodli. No, nedohodli, protože protistrana vždycky něco slíbí, pak to nedodrží a čas plyne. Pak Vám najednou od soudu přijde přípis, že dotyčná soudkyně odešla do důchodu a na prvním jednání nová soudkyně spor vyřeší. A ono to šlo… Ono to mohlo jít… Už dávno. Kdyby se chtělo…

Jenže — co to bude znamenat v reálu? To, co se stává v této zemi už běžně: „A doktore, než jít k tomu soudu, nevíte radši o nějakých Ukrajincích?“.

Nevím, ale je to VELKÝ ŠPATNÝ, když lidi ztratí důvěru v právo a stát. A zvýšení poplatků tomu opravdu, ale opravdu nepomůže… (no u těch rozhodčích nálezů, na to bych rovnou napsal „A co takhle rozhodce u spotřebitelských a finančních sporů zrušit? Nebo snad někdo někdy viděl rozhodčí nález ve sporu s tzv. „nebankovní společností“, který by šel proti těmto… ehm… „podnikatelům“?).

novinky.cz/…/rozvody-i-spory-o-majetek-u-soudu-citelne-podrazi

Tomáš Tyl · FCB


Hysterická želvuška

„Vašimi prázdnými slovy jste mi ukradli moje sny a moje dětství. Lidé trpí a umírají. Pokud nás necháte na holičkách, naše generace vám to nikdy neodpustí,“ hřímá klimakterická světice na summitu OSN.

„Jsme uprostřed rozpadu klimatu a vy mluvíte jen o penězích a pohádkách o věčném ekonomickém růstu. Jak se opovažujete sem přijít a říkat, že děláte dost, když potřebná politika ani řešení stále nejsou v dohledu,“ pokračovala. „Dnes se tu nedozvíme žádné řešení ani plány. Protože skutečná čísla jsou příliš nepříjemná. A vy stále nejste dost zralí, abyste to řekli tak, jak to skutečně je,“ usadilo zralé dítě nezralé dospělé.

„Neměla bych tu být, měla bych být ve škole, na druhé straně oceánu,“ řekla rozhořčeně Thunbergová, která rok chodí za školu, aby zchladila planetu. „Změna ale přichází, ať se vám to líbí, nebo ne,“ uzavřela svatá Greta Švédská svou někým předem připravenou řeč.

Es kommt der Tag… to už jsme kdysi slyšeli od jednoho podobného blázna.

Loutkové divadlo OSN dnes navštívil obzvlášť vypečenej maňásek.

Zbynek Passer & FCB


Eko-Gréta ztrácí nad sebou kontrolu

Úvodem ke klimatické konferenci v New Yorku dnes Eko-Gréta obvinila celý svět z toho, že chodila za školu a že jí byly vzaty její sny a dětství. Takže nikoliv její rodiče, kteří jí včas nezbrzdili, ani zištní propagandisté, kteří s ní rozjeli svůj eko-byznys, ale my všichni jsme vinní na tom, že Eko-Gréta neměla žádné dětství. Ten kdo viděl její projev v OSN se mnou asi bude souhlasit, že teď je opravdu nejvyšší čas, aby se odebrala do lékářské péče.

Petr Robejšek & FCB


Pozn. red.: Převzato odjinud (edit 2019-09-24 13:40:25):

Není žádným tajemstvím, že Greta je postižena Aspergerovým syndromem, který patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především nedostatkem empatie, potížemi v komunikaci s jinými lidmi a poruchami sociálního chování. Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím.

V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, a to jak svými vrstevníky, tak dospělými. Jedná se o celoživotní postižení, lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele. Mají problémy v porozumění základním pravidlům v sociální interakci. Jejich komunikační dovednosti jsou slabé a následkem toho se pak raději interakci s druhými lidmi vyhýbají nebo se chovají z pohledu ostatních lidí nevhodným způsobem. Obtížně chápou mimoslovní komunikaci. Mimika i gesta bývají u lidí s AS omezené, což je zjevné právě u Grety, která chvílemi působí dojmem, že je dřevěnou loutkou.

Jedinci s AS mají velký problém porozumět úmyslům, myšlenkám, pocitům a záměrům ostatních. Ačkoli mnozí postižení AS mají hluboké a intenzivní pocity, nedokážou jim porozumět a vyjádřit je sociálně přiměřeným způsobem. Ukazuje se, že emoční zralost takových dětí nedosahuje úroveň přiměřenou věku a kognitivním schopnostem. Chybí jim jemnost ve vyjadřování emocí, svůj hněv, smutek nebo úzkost dávají najevo příliš intenzivně.

Často se objevují intenzivní záchvaty afektu, které vyvolala pro jiné nenápadná událost; u jedince s AS běžně dochází k prudkým změnám nálad, takže Gretin fyzicky klidný, avšak afektovaný verbální projev nesouvisí s myšlenkami, které pronášela, nýbrž s jejím psychickým stavem, poznamenaným Aspergerovým syndromem. U koně by se řeklo, že je postižen alergickou senzibilitou, u Grety můžeme použít eufemistický povzdech, že byla poněkud rozrušena, ačkoli její vystoupení bylo s ohledem na četnost podobných akcí jenom rutinní záležitostí, při níž dokonce svůj obsahově vágní proslov četla z papíru, takže si nemusela lámat svou drobnou hlavinku hledáním slov.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 297 × | Prestiž Q1: 8,92

+13 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Borsuk

Ad dva poslední příspěvky. Aby nám Pánbůh Grétu zachovati ráčil. Nové náboženství potřebuje své mučedníky. A co je lepší než hrdina? Mrtvý hrdina. Jednak už nemůže udělat něco nevhodného a je ještě lepším nástrojem pro ty, co tahají za nitky. A kdo by za vše byl zodpovědný je přeci jasné ne. Tak hlavně ať se té popletené puberťačce nic nestane, třeba časem zmoudří, podobně jako někteří naši původně svazáci, později disidenti.

Redakce

Nikdo z těch hyper-korektních dospělých už dnes není schopen říct: „Milá děvenko, meleš sračky. Běž domů a něco pěkného si přečti. Ona tě ta klimatická úzkost přejde. Čau a pozdravuj doma.“
A nám ostatním z toho plynou dva závěry:
1) V OSN je to dnes samá verbež a je otázkou, jaký má vůbec smysl. Nestala se jen nástrojem globalistů k ovládnutí světa?
2) Pokud se včas nevzpamatujeme a nepostavíme se tvrdě proti těmto praktikám, skončí to totalitou horší, než byl nacismus, nebo komunismus.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top