Štítky článku: •  

Google prý bude časem schopný dešifrovat všechna tajemství

Oznámení společnosti Google, že dosáhla „kvantové nadřazenosti“ pomocí 53kvitového kvantového počítače, který dokáže dešifrovat kryptoměny a vojenská tajemství chráněná kryptografií, je ohromujícím novým vývojem, který změní svět.

Novému kvantovému procesoru této společnosti zabralo pouhých 200 sekund, než dokončil výpočetní úkol, který by normálně vyžadoval 10 000 let v jiném superpočítači.

53bitový kvantový počítač může zlomit jakoukoli 53bitovou kryptografii během několika sekund, což znamená, že bitcoinové 256bitové šifrování je zranitelné, jakmile Google upraví svůj kvantový výpočet na 256 qubits, něco, co jejich vlastní vědci říkají, bude možné do roku 2022.

Moderní vojenská kryptografie bude nakonec také zastaralá vzhledem k tomu, že počet qubitů v kvantových počítačích Google se podle zprávy zdvojnásobí nejméně každý rok a podle zprávy roste „dvojnásobnou exponenciální rychlostí“, což je dokonce rychlejší než Mooreův zákon.

Při této rychlosti bude Google schopen do roku 2024 rozluštit veškeré vojenské šifrování, což je vzhledem k úzkým vazbám společnosti na Čínu děsivá vyhlídka.

Vyhlídky na to, že Google bude ovládat tak výkonný superpočítač, který bude moct použít na špehování, jsou také mrazivé.

„Google rychle ovládne svět a ovládne většinu peněz, veškerou řeč, veškerou politiku, většinu vědy a techniky, většinu zpravodajských médií a všechny veřejné činitele,“ píše Mike Adams.

„Google se stane dominantní vládnoucí autoritářskou silou na planetě Zemi a všichni lidé budou podléhat jeho požadavkům. Demokracie, pravda a svoboda budou zničeny.“

Přečtěte si celý článek Adamse o komplexním rozpisu toho, co to znamená pro budoucnost — systém ovládaný společností Google, v porovnání se kterým Skynet vypadá jako amatér, kontroluje všechna tajemství, komunikace a finanční transakce.

Google prošel dlouhou cestu od hesla „nebuď zlý“ k vytvoření monopolu na technologii, která mu doslova umožní stát se nejvýznamnější silou na planetě.

Zdroj: Paul Joseph Watson

Překlad Mike na EP-Shark.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 363 × | Prestiž Q1: 7,25

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Pavol

Hrozne hlúpy článok. Zobral jednu informáciu, zafixoval všetky premenné vo svete a vytvoril konšpiráciu jak delo. Čo je v zásade princíp všetkých konšpirácii, ktoré takýto trollovia produkujú.

Redakce

Možná si to PJW zjednodušil, ale o kvantovém počítači se hovoří už delší dobu. Vývojem se nezabývá jen Google, ale i IBM.
Zajímavé (a odbornější) informace jsou např. na http://www.osel.cz/10782-ibm-postavili-nejvykonnejsi-kvantovy-pocitac-s-53-qubity.html

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top