Štítky článku: •  

Přiblížíme vás vyspělé Evropě

Televizor, resp. televizní zpravodajství jsem už dávno v zájmu zachování duševního zdraví vyloučil z programu a ze svých informačních zdrojů. Občas se ale přistihnu při tom, jak toto pravidlo poruším, tak jak se mi to stalo i včera.

duchodci-ruce.jpg (10,256 kiB)
Kalhoty roztřepené
na vnitřní straně…

Stanice TV Markíza informovala o tom, že se bude posouvat důchodový věk, a že dnešní třicátníci již nebudou chodit v témže věku do důchodu jako dnešní důchodci. „Podle odborníka se tím přibližujeme k evropským standardům.“ — vágně uzavřela Markíza.

Co brání redaktorům pochopit fakt, že vyděračské schéma Sociální pojišťovny je jedna gigantická pyramidová hra, jíž musí být účasten každý pod hrozbou basy a že důvod prodlužování důchodového věku není nějaké přibližování evropským standardům, ale jednoduchý fakt, že sociální pojišťovna by jinak zbankrotovala. Stejně, jako jednou skončí každá pyramida.

Nechápejte mě špatně, já nemám v zásadě nic proti pyramidám. Každý by měl možnost si jednu postavit. Vadí mi jen ty, kterých se musím pod hrozbou basy a násilného odvlečení účastnit. A vadí mi také to, když někdo používá eufemismy typu „přibližujeme vás vyspělé Evropě“ namísto „musíme vás odírat a podvádět, jinak zbankrotujeme“.

Zkusme se na chvíli zamyslet a představit si podobnou situaci na finančním trhu, ale v soukromém sektoru. Jednoduše uzavřete smlouvu se soukromou pojišťovnou, že si budete x-y let spořit a po těchto letech vám bude vyplacena celková uspořená částka. Samozřejmě její výše bude záviset i na tom, jaký program si vyberete, resp. do jakého rizika půjdete.

Jednoho dne, řekněme po 20 letech spoření, vám přijde domů z pojišťovny dopis, že vám jednostranně mění podmínky, a že celkovou částku vám nevyplatí v dohodnutém věku, ale o 10 let později, kdy už pravděpodobně nebudete ani žít. S dodatkem, že částka se ani nedědí. Jako důvod by uvedli přibližování vyspělé Evropě.

No a takto funguje stát, navíc s tím, že nejen že vám ty dohodnuté peníze nevyplatí, ale ještě si bude zahrávat s myšlenkou zakázat vám v důchodu pracovat, abyste si přilepšili.

Jak uvádí i Markíza na jednom příkladu pracujícího důchodce a dodává, že: „Šéf sociálního resortu s tím problém nemá. Pokud důchodci pracují pouze na dohody. V západoevropských zemích se běžně pracuje déle než u nás. Tento trend už pomalu následujeme i my.“

Stát je skutečně velkorysý a přejícný. Jsou to opravdu skvělé trendy, které následujeme.

Jsou tak dobré, že musí být pro všechny povinné…

Autorem úvahy je pan Martin Bulák

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 937 × | Prestiž Q1: 4,96

+1 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top