Štítky článku: •  

Přiblížíme vás vyspělé Evropě

Televizor, resp. televizní zpravodajství jsem už dávno v zájmu zachování duševního zdraví vyloučil z programu a ze svých informačních zdrojů. Občas se ale přistihnu při tom, jak toto pravidlo poruším, tak jak se mi to stalo i včera.

duchodci-ruce.jpg (10,256 kiB)
Kalhoty roztřepené
na vnitřní straně…

Stanice TV Markíza informovala o tom, že se bude posouvat důchodový věk, a že dnešní třicátníci již nebudou chodit v témže věku do důchodu jako dnešní důchodci. „Podle odborníka se tím přibližujeme k evropským standardům.“ — vágně uzavřela Markíza.

Co brání redaktorům pochopit fakt, že vyděračské schéma Sociální pojišťovny je jedna gigantická pyramidová hra, jíž musí být účasten každý pod hrozbou basy a že důvod prodlužování důchodového věku není nějaké přibližování evropským standardům, ale jednoduchý fakt, že sociální pojišťovna by jinak zbankrotovala. Stejně, jako jednou skončí každá pyramida.

Nechápejte mě špatně, já nemám v zásadě nic proti pyramidám. Každý by měl možnost si jednu postavit. Vadí mi jen ty, kterých se musím pod hrozbou basy a násilného odvlečení účastnit. A vadí mi také to, když někdo používá eufemismy typu „přibližujeme vás vyspělé Evropě“ namísto „musíme vás odírat a podvádět, jinak zbankrotujeme“.

Zkusme se na chvíli zamyslet a představit si podobnou situaci na finančním trhu, ale v soukromém sektoru. Jednoduše uzavřete smlouvu se soukromou pojišťovnou, že si budete x-y let spořit a po těchto letech vám bude vyplacena celková uspořená částka. Samozřejmě její výše bude záviset i na tom, jaký program si vyberete, resp. do jakého rizika půjdete.

Jednoho dne, řekněme po 20 letech spoření, vám přijde domů z pojišťovny dopis, že vám jednostranně mění podmínky, a že celkovou částku vám nevyplatí v dohodnutém věku, ale o 10 let později, kdy už pravděpodobně nebudete ani žít. S dodatkem, že částka se ani nedědí. Jako důvod by uvedli přibližování vyspělé Evropě.

No a takto funguje stát, navíc s tím, že nejen že vám ty dohodnuté peníze nevyplatí, ale ještě si bude zahrávat s myšlenkou zakázat vám v důchodu pracovat, abyste si přilepšili.

Jak uvádí i Markíza na jednom příkladu pracujícího důchodce a dodává, že: „Šéf sociálního resortu s tím problém nemá. Pokud důchodci pracují pouze na dohody. V západoevropských zemích se běžně pracuje déle než u nás. Tento trend už pomalu následujeme i my.“

Stát je skutečně velkorysý a přejícný. Jsou to opravdu skvělé trendy, které následujeme.

Jsou tak dobré, že musí být pro všechny povinné…

Autorem úvahy je pan Martin Bulák

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 942 × | Prestiž Q1: 4,97

+1 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top