Štítky článku: •  

Střípky (242)

⚜ Nástup nové totality (Zdeněk Lanz) ⚜ Rudá šlechta (Erik Best) ⚜ Tak tohle už rozum nebere (Miroslav Macek) ⚜ Ten novej svět není pro starý (Zbyněk Passer) ⚜ Alternativní program ODS (Miroslav Macek) ⚜ 

Nástup nové totality?

Smutná zpráva o úmrtí Karla Gotta téměř zastínila informaci o tom, že předseda dětské sekce Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně doktor Jaroslav Matýs rezignoval. Doktor Matýs koncem září poskytl serveru Info.cz rozhovor o zjevně „zvláštní“ Švédce Gretě Thunbergové. Nazval ji „nezralým dítětem s autistickými problémy bez sebemenšího sociálního cítění“.

V rozhovoru se mj. dočteme:

Na otázku moderátora „Jasná námitka zní, zda to můžete diagnostikovat takto jasně na dálku, aniž byste ji viděl? Je to etické?“ Matýs odpověděl: „Zaprvé: nedovolil bych si to u člověka, který svou diagnózu takto veřejně nepřizná. A celkovou diagnózu na dálku taky ne. Nemám právo komentovat diagnózu jakéhokoliv člověka veřejně. U ní je to ale jiné. Protože za druhé: ona svou diagnózu dost podrobně zveřejnila sama. A je jasně čitelná.“

Přesto se stal doktor Matýs terčem ostré kritiky.

„Jeho nedávné výroky ve vztahu k dětem s poruchami autistického spektra považujeme za významně stigmatizující, dehonestující a zcela neprofesionální,“ uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

„Ministr zdravotnictví, znepokojen výroky pana doktora Matýse, se dopisem obrátil na Psychiatrickou společnost ČLS JEP s žádostí, aby byla celá věc z jejich strany projednána a odborná společnost k ní zaujala stanovisko.“

Je možné, že pan doktor Matýs tušil, že jeho rozhovor vyvolá kritické reakce, a to především v odborných kruzích. V dnešní době vypjaté politické korektnosti se to dalo i očekávat. Na druhou stranu je ale dobře, že někdo našel odvahu a odborně popsal to, co viděl a slyšel z New Yorku. Téměř jako v transu přednesený nenávistný a hysterický projev nezletilé a zřejmě nemocné dívky.

Pana doktora to sice stálo funkce, ale od „laické veřejnosti“ si zaslouží uznání a poděkování. Za to, že se nebál nazvat věci pravým jménem, že se nebál to říci veřejně.

Je možné, že jen těžko uvěřitelný projev na „půdě“ OSN a odborné posouzení jeho protagonistky otevřelo oči těm, kteří do té doby považovali Gretu za jakýsi symbol ochrany životního prostředí a záchrany planety.

Je pravděpodobné, že mnozí lidé prozřeli a budou více obezřetní a minimálně ve volbách řeknou jasné NE! plížící se klimatické diktatuře.

A my, kteří nejsme vázáni Hippokratovou přísahou a nemusíme se (zatím snad) bát, že nás za naše veřejně pronesené názory bude někdo popotahovat, můžeme jen litovat „chudáka“ děvče a ostře odsoudit ty, kteří ji do tohoto stavu a k tomuto projevu přivedli, tedy včetně generálního tajemníka OSN.

Píše pan Zdeněk Lanz na NP


Rudá šlechta

V denní situační zprávě, připravované ministerstvem vnitra pro vrcholné představitele KSČ, informovalo ministerstvo 2. října 1989 Jakeše, Husáka, Adamce, Indru a Hegenbarta, že část pracovníků Škody Plzeň byla „roztrpčena a bez zájmu o vnitropolitické události“. Na straně 12 zpráva dále uváděla, že „převládá názor, že za současný špatný stav ekonomiky nese vinu vedení KSČ a státu“. Pracovníci chtěli rychlejší přeměny, přiznání problémů a umožnění obsazování vedoucích funkcí skutečnými odborníky a nikoli těmi, za nimiž stojí politické zájmy. Dělníci si stěžovali, že vedoucí představitelé nenesou dostatečnou odpovědnost a zároveň se osobně obohacují, což vede k přetrvávání „rudé šlechty“. Zpráva tvrdí, že v Českých Budějovicích u obyčejných lidí nejsou komunisté příliš v oblibě, protože hospodářsky přivedli stát na dno. To bylo 2. října 1989. Režimy a jména se mění; jiné věci ale zůstávají stejné.

Připomíná 7. 10. 2019 — Erik Best


Tak tohle už rozum nebere

Česká republika zavede institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač by představoval nebezpečí pro stát nebo by byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu.

Babiš zcela vážně prohlásil v rozhlase, že se celý život řídil sokolskými ideály. Není důvod mu nevěřit, jen si plete sokola s čápem.

Stovky aktivistů z hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) blokují v centru Amsterdamu ulice a svými protesty proti klimatickým změnám komplikují dopravu v nizozemské metropoli, píše agentura DPA. Obsadili jednu z hlavních dopravních tepen ve městě, která vede okolo Rijksmusea Amsterdam. Dokonce na ulici postavili stany.

Tolik zpráva. Vzhledem k názvu jejich hnutí, neměli spíše doma souložit?

Radní hlavního města v pondělí rozhodli, že Praha vypoví partnerskou smlouvu s Pekingem. Jak avizoval primátor Zdeněk Hřib (Piráti), důvodem je neochota čínské strany vypustit z dokumentu pasáž o uznání jedné Číny, kterou vedení města považuje za nadbytečnou.

Sice jde o doslovnou citaci oficiální zahraniční politiky České republiky, ale Praha je holt Praha. Jen doufám, že pražští zastupitelé nevyhlásí Číně válku…

Píše pan Miroslav Macek na Viditelný-Macek.cz


Ten novej svět není pro starý

„Mami, mohla bys mě hodit na demošku Range Roverem? Táta si vzal Bentleye na golf.“

„A nemůžeš si tam dojet vlakem, už jseš skoro dospělej, je ti třicet.“

„To nejde, mami, musím dopravit do centra generátor.“

„Jakej generátor?!“

„No… my tam máme stanový město, víš, tak aby jsme večer měli čím svítit, jak si pouštět muziku a taky abychom mohli koukat na instáč, co je novýho.“

„Hele a nedemonstrujete vy v Extinction Rebellion za omezení emisí? Takovej generátor bude mít dost velký emise, ne?“

„No… to jo… ale tohle je něco jinýho, víš? My abysme mohli bojovat proti emisím, potřebujeme bejt on line a na to potřebujeme proud do mobilů a laptopů.“

„A neměli byste si je teda nabít solární energií, nebo z větrníku?“

„Hele, mami, to je na tebe moc složitý, ti to tady teď nemám čas vysvětlovat, planeta brzy skončí a všichni umřou, rozumíš? Tak hodíš mě tam, nebo ne?“

„To víš, že jo, pomůžu ti naložit ten generátor. Ale stejně si myslím, synku, že už by ses měl spíš podívat po nějaký holce, práci, vlastním bytu a začít žít svůj život, víš?“

„Hele, mami, to nemá cenu. Kapitalisti brzy skončej a byty budou na příděl, zejména nám co teď bojujeme za planetu. Rodina smysl nemá, děti jen vytvářej CO2. A pracovat netřeba, co dělám je taky práce, demonstrovat, až se zavede nepodmíněnej příjem a zelená pracovní místa podle The Green New Deal for Europe, budu mít jistě příplatky za demošky.“

„Synku, já skoro ničemu z toho, co jsi říkal, nerozumím a nejsem si jistá, jestli rozumět chci.“

„To neva, mami, neber si to osobně, ale tenhle svět není pro starý. Brzy bude všechno jinak, ať se vám to líbí, nebo ne. Říkala to Greta v OSN.“

Zbynek PasserFB


Alternativní program ODS

Netušil jsem, že budu ještě jednou (spolu)tvořit program ODS, ale prostě mi to nedá!

Základem dnešního programu ODS, který pochopitelně vychází se základních hodnot, na kterých byla ODS založena, a který v jejich duchu reaguje na nové výzvy, jsou následující body.

1.) Stát je tak bohatý, jak jsou bohatí jeho občané. Základem veškerého bohatství občanů je podnikavost a práce jejich rukou a hlav.

Bude zapotřebí řada trpělivých postupných a provázaných legislativních a exekutivních kroků, aby se vrátil přirozený stav, kdy jsou lidé podnikaví a poctivě pracující za svoji práci řádně odměňováni a příživníci všeho druhu nuceni začít se živit skutečnou prací.

2.) S velikostí státního aparátu a s množstvím zákonů, nařízení a vyhlášek roste moc politiků a byrokracie, a taktéž jejich touha po přerozdělování (kupování si volebních hlasů zvýhodňováním jednotlivých skupin občanů, bez ohledu na jejich zásluhy a potřeby celku).

Bude zapotřebí řada trpělivých postupných a provázaných legislativních a exekutivních kroků, aby se státní aparát opět stal dobrým sluhou a nikoliv zlým pánem.

3.) Návrat k tradiční, ekologicky vyvážené a odolné české krajině, pochopitelně s přihlédnutím ke zdravému pokroku, a k energetické a potravinové soběstačnosti.

Bude zapotřebí řada trpělivých postupných a provázaných legislativních a exekutivních kroků, aby Česká republika bylo opět „zemí k závidění“ a nikoliv propachtována těm, jejichž jediným cílem je její ziskuchtivé drancování.

Postupně Vás seznámíme s veškerými legislativními a exekutivními kroky, které bychom začali bezprostředně provádět, pokud od Vás dostaneme ve volbách patřičnou politickou moc k jejich uskutečňování, neboť jinak by šlo pouze o prázdné sliby. Jinak řečeno: bez Vás a Vašich hlasů to nepůjde!

Miroslav Macek · FB (v reakci na nový levicový program ODS)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 281 × | Prestiž Q1: 8,86

+13 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top