Štítky článku: •  

Střípky (243)

⚜ Je třeba zastavit úřednickou beztrestnost (Roklen 24) ⚜ Úpadek ODS (Tomáš Haas) ⚜ Obří inflace ve Venezuele (ČTK) ⚜

Je třeba zastavit úřednickou beztrestnost

Když prodejce nevystaví EET účtenku za několikakorunový výrobek, dostane pokutu i deset tisíc korun. Když úředník způsobí státu vysokou škodu v řádu stovek tisíc nebo dokonce milionů, zůstane bez trestu, protože úřady od něj placení náhrad škody buď vůbec nevymáhají, nebo jen v minimální výši. Podnikatelské odbory považují takovou nerovnost za neospravedlnitelnou.

Podle informaci, které získala obecně prospěšná společnost Kverulant, úřady zaplatily na náhradách škod a pokutách za chyby a přešlapy svých zaměstnanců v letech 2014 až 2018 téměř dvě miliardy korun. Přesto podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci, která umožňuje vymáhat škodu po úřednících, kteří se na nesprávném postupu nebo nezákonném rozhodnutí podíleli, bylo vymoženo jen 14 milionů korun, což není ani jedno procento ze způsobené škody.

K tomu se vyjádřil Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů:

„Je potřeba zastavit úřednickou beztrestnost. Nezákonná rozhodnutí a nesprávné postupy ve velké míře dopadají právě na malé a střední podnikatele a živnostníky, v poslední době zejména v souvislosti se zajišťovacími příkazy, ale také s elektronickou evidencí tržeb a kontrolními hlášeními. Úředníci jsou k tvrdému postupu při prověřování a postihování živnostníků motivováni. Pokud není jejich bezohledné a někdy i protiprávní jednání postihováno a úředníci zůstávají beztrestní, jejich arogance a šikana se postupně zvyšuje. Podnikatelské odbory varují před rostoucí mocí byrokracie ve státě, která na podnikatele a živnostníky vyvíjí stále větší tlak a získává tím nad nimi stále větší moc. Velká a nekontrolovatelná moc v rukou úředníků a politiků vede vždy ke ztrátě svobody.“

Uvádí server Roklen24


Úpadek ODS

Občanská demokratická strana:

„Pevně stojíme proti všem, kteří zpochybňují, že patříme na Západ. Staví tak ČR do pozice nespolehlivých a podivných spojenců. Dělají ostudu.“

Vážená ODS.

Velmi se mýlíte, jestli si myslíte, že stojíte na straně Západu.

Můžete vydávat desítky usnesení a pronášet desítky plamenných „vlasteneckých“ projevů.

Dokud se nedistancujete od spojenců, jako jsou tito, stojíte na jejich straně.

Vím, nejste v tom sami.

Ale to není omluvou pro stranu, která má v názvu slova jako „Občanská“ a „Demokratická“.

Stojíte na straně těch, kterým svým mlčením a tichou podporou pomáháte.

Stojíte na straně těch, kdo už jednou Západ přivedli do strašlivé války,

Stojíte na straně těch, kdo téměř celou západní Evropu ovládli a okupovali.

Stojíte na straně těch, kdo zavraždili miliony občanů evropských zemí na základě svých poblouzněných rasových teorií.

Stojíte na straně těch, kdo demokracii považují za nemoc, před kterou chtějí svět zachraňovat.

Stojíte na straně těch, kdo se chystají, potom co za vaší pomoci zvítězí doma, svou pomatenou filosofii rozšířit po celé Evropě.

Stojíte na straně těch, kdo chtějí Západ vést na poslední „křižáckou výpravu“ za vítězství „bílé rasy“.

A dokud nenaleznete ani tolik odvahy, abyste se od nich v jediném svém usnesení distancovali, pak jsou všechna vaše dosavadní „usnesení“ a projevy vašich leadrů jen plácáním do větru.

Hodnoty Západu jste už dávno opustili.

Víte to velmi dobře sami, proto potřebujete desítkami usnesení, vyjádření a projevů sami sebe ujišťovat.

Kromě sebe samých už ale neujistíte nikoho o ničem.

A protože to sami víte a cítíte, musíte týden co týden vydávat zoufalá prohlášení o tom, jak stojíte na straně „Západu“.

A našli jste si nespolehlivé a podivné spojence jako jsou tito:

„HISTORICKOU MISI NAŠEHO NÁRODA V TENTO KRITICKÝ MOMENT JE VÉST BÍLOU RASU CELÉHO SVĚTA V KONEČNÉ KŘÍŽOVÉ VÝPRAVĚ ZA JEJÍ ZÁCHRANU. KŘÍŽOVÉ VÝPRAVĚ PROTI SEMITY VEDENÝM PODLIDEM“.

Těmto lidem svým zbabělým mlčením pomáháte a nevydali jste jediné prohlášení, jediné usnesení, vaši leadři nepronesli jediné slovo odsouzení, kterým byste se od těchto lidí distancovali.

Až tu odvahu najdete, čemuž již nevěřím, omluvím se vám.

Kdybych toto prohlášení nenapsal, musel bych se stydět, musel bych zapřít vše, za co bojoval můj otec ve druhé světové válce na západní frontě, za co bojoval můj strýc na východní frontě.

Zapřít svou vlastní rodinu, které polovinu vyvraždili lidé s tím samým „Historickým posláním“ od kterého jste se nedokázali za celý rok ani jednou distancovat a které pomáháte svým mlčením uskutečnit.

Zapřít vše, v co jsem po celý život věřil a pro co jsem na začátku devadesátých let do ODS vstoupil.

Nestojíte na straně Západu.

Stojíte proti milionům těch, kdo za hodnoty západu položili své životy.

Stojíte proti milionům těch, kdo se stali oběťmi ideologie, kterou svým mlčením chráníte.

Nestojíte za hodnotami Západu.

Dnes už ani nevíte, co hodnoty Západu jsou.

Nevíte co je svoboda, nevíte co je demokracie, nevíte co je mezilidská solidarita.

Jen jim, těm hodnotám západu, svou zbabělostí a svým jednáním děláte ostudu.

Tomáš Haas, 31. března 2015

Našla jsem u Tomáška na FB. Je zřejmé, že ODS trvale dělá, co může, aby na tom smetišti skončila.

Irena HaasFCB


Obří inflace ve Venezuele

Minimální mzda vzroste o 350 %. I tak bude jen 15 dolarů měsíčně.

Venezuela kvůli obří inflaci prudce zvýší minimální mzdu. Včetně odměn by brzy mohla vrůst o více než 350 procent na téměř 15 dolarů (350 Kč) měsíčně. Oznámil to na twitteru socialistický zákonodárce Francisco Torrealba. Kritici však neočekávají, že by tento krok pomohl nějakým způsobem zmírnit problémy obyvatel v zemi zmítané krizí.

V letošním roce to bude již třetí zvýšení minimální mzdy. Kdysi bohatá země produkující ropu se propadla do hluboké ekonomické krize a trápí ji vysoký růst cen, takzvaná hyperinflace.

Oznámení okamžitě vyvolalo reakci kritiků vlády, podle kterých tento krok postrádá doprovodná opatření, která by stabilizovala ekonomiku a zastavila prudký růst cen. V září stálo celé kuře v supermarketu 80 000 bolívarů (96 Kč), tedy zhruba čtyři dolary.

„Nadále se vysmívají pracujícím lidem,“ prohlásil lídr opozice Juan Guaidó, kritik socialistické vlády prezidenta Nicoláse Madura. Upozornil také na to, že Maduro sám rozhodnutí neoznámil.

Guaidó se letos pokusil sesadit Madura za podpory USA a více než 50 dalších zemí. Madurovi se však podařilo udržet si moc s pomocí armády a některých zemí, jako Kuba, Čína a Rusko.

Analytik konzultační společnosti IHS Global Insight Diego Moya-Ocampos prohlásil, že další zvýšení mezd bude mít jen krátkodobý pozitivní vliv na většinu Venezuelanů, kteří trpí nedostatkem potravin, léků a benzinu. Rostoucí inflace sníží jejich mzdy v bolívarech na ekvivalent několika dolarů a vláda zvýšení mezd zřejmě načasovala před období svátků, aby se tak vyhnula protestům, dodal.

„Je to snaha hodit peníze do ulic, aby se lidi dostali do svého druhu večírkové nálady,“ řekl analytik. „Ve skutečnosti to bude tlačit inflaci ještě více vzhůru, systematicky podkopávat kupní sílu pracujících.

ČTK

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 262 × | Prestiž Q1: 6,56

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top