Štítky článku: •  

Achmad gar net weit weg

Víte co, já nemám moc rád to dělení společnosti na pražskou kavárnu a ten zbytek, protože ve finále jsem už taky byl několikrát v Praze v kavárně. Já spíš vidím lidi, kterým se už kácí v jejich lese a ty, kteří si toho ještě nevšimli.

Tak dnešní iDnes přinesla zprávu, že Afghánec v Rakousku u hranic s Českem zabil člověka, je na útěku. Článek je o panu Jamalu Alim Achmadovi, který v azylovém domě v rakouské obci Wullowitz pobodal ošetřovatele v domě pro azylanty. Z místa činu odejel Achmad karbon-neutrálně na kole, ale pak se rozhodl ukrást Gretě dětství a zmocnil se motorového vozidla poté, co pobodal jeho řidiče. 63letý rakouský zemědělec už brambory nevykope, protože byl na místě mrtvý.

Česká policie s veškerou rozhodností přijala okamžitá opatření. Hlídkovala v Budějovicích u Mercury centra v zákazu vjezdu s mimořádným nasazením. Hned dvě auta a pět policistů. Vražda zemědělce je nepochybně špatná věc, ale projet z Žižkovy do Nádražní, to je teprve zločin. Také vyzvala veřejnost k takticky pokročilé spolupráci, kdy mozkovým myšlením formulovali tuto výzvu: „Žádáme lidi, pokud by viděli citroen C3 s rakouskou značkou, aby nás informovali“. Jestlipak se někdy stane, že rakouská policie vyzve občany, že pokud by viděli bílou Fabii s českou značkou, aby ji informovali.

Článek je pozoruhodný. Loupežná vražda se nenazývá „loupežná vražda“, ale „incident“, později bylo slovo „incident“ změněno na „konflikt“. Možná to chtělo eliminovat i další politicky nekorektní výrazy, místo „bodl zemědělce“ by se například dalo napsat „zapomněl v zemědělci nůž“. Chyběly mi tam už jen argumenty typu „ale rodilí Rakušané také páchají vraždy a ještě navíc zavírají svoji rodinu do sklepa a do capuccina dávají šlehačku“.

Dovoluji si vyslovit domněnku, že kdyby pan Ali Achmad zůstal doma v Afghánistánu, k vraždě, pardon, k incidentu by nebylo došlo.

OK, mohl jsem si z toho dělat prdelky, ale v určitém okamžiku jsem si uvědomil, že Wullowitz je hned za hranicí poblíž Dolního Dvořiště nějakých 40 minut jízdy od mého domova. Na ten Asylantenheim se dívám, když jedu kolem. Čistě teoreticky se pan Ali Achmad mohl vydat do Čech a místo rakouského jezedáka zabodnout nějakého našince, protože by se mu mohlo zalíbit jeho auto. Třeba mně. Nebo vás. Nebo někoho z mojí rodiny. Je to blízko. Nepříjemně.

Nebo ta nedávná událost z Terstu. Dva imigranti z Dominikánské republiky byli předvedení na italskou fízlárnu kvůli krádeži motocyklu. Během projednávání sebral jeden policajtovi pistoli, dva policajty zastřelil a čtyři zranil. Miluju Terst, byli jsme tam docela nedávno s dětmi, máme tam oblíbenou cukrárnu, kde mají asi milion druhů zmrzliny. Vážně skvělé italské zmrzliny, ne toho přeslazeného tmelu na okna, co se prodává tady. Zase to bylo tak nějak blízko. Třeba jsme ty dva někde potkali a taky jsme se mohli zúčastnit incidentu i se zmrzlinou.

Často si říkám, co je mi vlastně do problémů s imigrantskou kriminalitou někde v Řecku, na Sicílii nebo v jižní Francii. Netýká se mně to, je to daleko a nejspíš se tam nikdy nepodívám. Všude jsou nějaké problémy a nějaká kriminalita. Řeky taky nezajímá, že tu máme kůrovce. Celkem vzato mě serou lidi, co mají spoustu starostí o kriminalitu na Lampeduse, zatímco jen pár kilometrů od nich zloděj starosta za ANO vybírá pomocí radarů mýto do rukou soukromé firmy, se kterou je propojený, a za pár měsíců takhle nakradou dvacet miliónů. Takže ať si tam někde na Lesbu třeba prcaj kamzíky, pak je podříznou a sežerou, to je jejich věc. Je to všechno někde za horama. Jenže, garantuji vám, jakmile zjistíte, že se tyhle věci dějí nikoli za horama, ale za humnama, je to, jako by ve vás někdo přepnul vypínač. Najednou dojde ke změně perspektivy a pochopíte, že se boj o pevnost Evropu posouvá pomalu na vaši zahrádku.

Myslím, že tohle je hlavní problém pražské kavárny. Není to jejich chyba, sluníčkáři žijí v bublině. Jsou od běžného života moc vzdálení, nemají představu, co všechno se může tam venku stát. Taky jsem si všiml, že sice mají plná ústa demokracie a jak jsou si všichni rovni, ale pokud jde o „obyčejné“ lidi, jsou velice přezíraví. Nějaký zemědělec, no bože, určitě smrděl hnojem, nechodil do DOXu a ani jednou neviděl Odcházení, tak co je do něj. Tohle všechno by se změnilo, kdyby přišli více do kontaktu s každodenní realitou.

Měli bychom jim pomoci, rozebrat si je a vzít je někam mezi lidi.

P.S.: Pan Ali Achmad byl dopaden rakouskou Polizei nedaleko Linze. Vydal se na druhou stranu a Českou republiku svou přízní naštěstí nepotěšil. Zatím.

Psal 16. 10. 2019 D-FENS na dfens-cz.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 313 × | Prestiž Q1: 11,90

+22 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top