Štítky článku: •  

Fake rovnou mazat. A je to!

Tak teď už jen zdokonalit aplikaci tak, aby všechny ty ulhané zdroje rovnou mazala. Že jste také pyšní na tyto naše mladé vývojáře? Mladí vývojáři hledali nástroje proti fake news. Vyhrála aplikace do prohlížeče.

„Akce nazvané FakeHacks.cz se v Praze zúčastnilo padesát mladých vývojářů.

Praha — Vítězem soutěže FakeHacks.cz, která si dala za cíl pomoci uživatelům internetu odhalit nedůvěryhodné zdroje, se v sobotu stala aplikace do internetového prohlížeče Google Chrome s názvem MindBrella.

Její autoři ji naprogramovali tak, aby vyhodnocovala důvěryhodnost facebookových stránek nebo skupin podle toho, zda čerpají informace z dezinformačních webů či na podobné weby odkazují.

Akce, kterou pořádala technologická firma Ackee ve spolupráci s Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky a Nadací Open Society Fund Praha, se zúčastnilo padesát mladých vývojářů rozdělených do 14 týmů. Ti měli 24 hodin na to, aby rozpracovali nápad, navrhli řešení a také přesvědčili porotce z řad technologických firem, novinářů a zástupců nadací.“

https://zpravy.aktualne.cz/…/mladi-vyvojari-hledali-nastroje-proti-fake-news-vyhrala-apli


Vyhodnocovat důvěryhodnost facebookových stránek, webů a serverů. Odhalovat nedůvěryhodné zdroje, které čerpají z dezinformačních webů či a podobné weby odkazují.

Škoda, že takový moderní technologický nástroj, zbraň, kterou mládež dává do rukou nadšených obránců míru, neměla generace jejich otců a dědů.

Mohli bychom dnes užívat výdobytky jediného správného politického světového názoru, buržoazie mohla být efektivně rozdrcena a likvidována, agenti CIC by narazili na pevnou zeď ostnatého drátu, který obklopoval a chránil stát dělníků a rolníků a proletáři mohli definitivně ztratit své okovy.

Budovatelské písně mohly rozezvučet naší krásnou československou krajinu a lid, který zrovna nebyl zaměstnán plněním a překračováním plánu v našich osvobozených znárodněných továrnách a na našich polích, mohl tančit všude a jeho vítězné vlajky rudé, mohly vyletět na stožáry světa.

Zemský ráj to napohled.

Ale tenkrát měli mladí budovatelé a obránci vlasti jen tisk, rozhlas a na pár hodin denně i televizi.

Neexistoval Internet a nekontrolované toky dezinformací. Jen tisk rozhlas a televize mohly plnit svůj úkol a vychovávat občany k správným názorům a pevné jednotě strany a lidu.

Nebylo to vždy snadné a byly i přehmaty, chyby a oběti.

Dnes mají věrozvěsti správných schválených názorů situaci mnohem těžší. Media nás sice vychovávají až se jim od rotaček, mikrofonů a kamer práší, ostnatý drát jsme strhli, protože je zbytečný, a z kdysi imperialistického Západu se stal spojenec v boji za nový a lepší svět, staré politické strany zmizely z politické mapy a vítězí ideologie moudrých vůdců pravdy, lásky, solidarity a pevně regulovaného hospodářství, ale výdobytky sametové revoluce jsou vážně ohroženy.

Náš pevný spojenec, který nám tehdy byl zdrojem inspirace a se kterým nás pojilo nerozborné přátelství na věčné časy, nás pod tlakem doby zradil a stal se nepřítelem číslo jedna, v třetí světové válce, kterou nazýváme První světová hybridní válka a která se bojuje právě v bitvách na informační frontě.

Proto kvitujeme s nadšením práci Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a Nadací Open Society Fund George Sorose, a našemu jím podporovanému Think-tanku Evropské hodnoty, které udržují a podporují revoluční nadšení a bojového ducha naší mládeže, odhalují škůdce, agenty Kremlu, záškodníky a ruské diverzanty a vypisují soutěže, ve kterých pokroková mládež vyvíjí nové zbraně proti hybridním hrozbám.

Děkujeme vám za vaši obětavou práci, soudruzi. Nechceme chaos a nepřátelské myšlenky šířící se kyberprostorem, chceme, aby nás naše media a internet vychovávala k jednotě a aby nás nerozdělovala, ale spojovala.

Tomáš Haas, 21. ledna 2018

Irena Haas · FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 327 × | Prestiž Q1: 12,54

+24 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top