Štítky článku: •  

Střípky (245)

⚜ Za neúspěch odměny v řádech milionů (Václav Řehák) ⚜ Bratříček (David Martínek) ⚜ Je zle. Už zakazuju aji pitkogramy na vložkach (Ladislav Větvička) ⚜ Dlouhý status o komunistovi (Menej štátu) ⚜

Za neúspěch odměny v řádech milionů

Ještě před několika málo lety bylo špatné hospodaření důvodem, proč společnost zkrachovala. Pokud neexistovala žádná strategie, žádný reálný podnikatelský plán, nestávalo se, že společnost byla předlužena tak, aby neexistovala možnost jak takové dluhy splatit.

Původně se odměňovalo pouze za úspěch, za rozšíření a růst společnosti, za dobré výnosy a zisk. Dnes jsou odměňováni neúspěšní generální ředitele a manažeři na základě předem sjednaných smluv, bez ohledu na jejich přínos nebo prospěch pro společnost. To je špatně. Zvlášť bonusový systém konečných odměn je naprosto zvrhlý.

Chamtivost a nestoudnost překonala veškeré hranice, hulvátství a arogance jsou na prvním místě. Důstojnost, morálka, pokora a úcta k druhým jsou opovrhovány.

Za předvedenou nemravnost a zkaženost jsou aktéři v tisku a mediích oslavováni. Jsou velebeni a dávaní za příklad „ostrých loktů“ a nové vlny.

Neexistují skutečné sankce za protiprávní jednání. Samolibost a sebevědomí těchto podvodníků je neskutečná. Místo, aby byli stíháni, obyčejně ani nepoví „sorry“. Ostatně slovo „promiň“ nemá v těchto dnech žádný skutečný význam — slovem se jen hází kolem, pokud ho někdo omylem použije.

Nemravnost a zkaženost se stala měřítkem morálních hodnot. Lidé se dozví cosi o tom, že pružnost právních norem neumožňuje pohnat tyto darebáky k zodpovědnosti. Není řádná vymahatelnost práva, případy jsou protahovány do ztracena, případně promlčeny.

A jaký je další program? Po pár partiích golfu odejít jinam a začít drancovat další podnik. Maximálně se člověk dozví od nějakého politika, který potřebuje body od občanů před volbami, že by se měli tito zločinci zamyslet nad platy, které vydělal. Ne, nevydělali je! Rabovali a zlikvidovali fungující společnosti nebo firmy pro svůj vlastní zisk. Komerční loupež v celé své kráse.

Píše pan Václav Řehák na vaclavrehak.cz


Bratříček

Tady na upozornění M. R. jsem se mrknul na on-line video Bratříček. To je kluk, který dělá satirické a polemické komentáře a dneska ho smázli, podobně jako stovky a možná tisíce jiných z FB. Popravdě, lidí, kteří pojmenovávali skutečnost, po svém, nebo měli polemické názory a zabanovali je, zrušili jim profily, je už hodně.

Je to nápadné.

Přiznám se, že mě bany na FB moc nedojímají. Ve skutečnosti řeším, že existuje řada lidí, které kvůli názorům a postojům vyhodili z práce, nebo jim omezili činnost. Tohle už není legrace na FB. Tohle je existenční věc. Takhle komunistický režim lámal lidem páteř. A začíná se to dít znovu.

Máme svobodu slova. A svobodu vyjadřování.

Na to nezapomínejme.

Jen, musíme správně pochopit, co přesně to znamená. A proč to máme chtít.

Takže. Já kluka vnímám. V některých věcech s ním důrazně nesouzním. Ale podpořím ho. Protože dělá dobře to, že mluví k lidem ve svém věku, mluví jejich jazykem a mluví jejich kanály.

Bylo by skvělé, kdyby mladí lidé začali chápat, že ve společnosti existuje proud lidí, omezující jejich vlastní svobodu, jejich právo říkat názory, svobodné názory, právo mít svobodné myšlení. A že se tomu musí bránit.

A také, že to není dnešní vláda, kdo omezuje názory. Je to někdo úplně jiný.

Na Bratříčkově příkladu s člověkem, který si dělá celé roky beztrestně srandu z Ovčáčka a Zemana a zakazovaný není, ale ten, kdo si udělá legraci z protistrany je zakázán promptně, tak by si mladí lidi mohli uvědomit, že tolik vzývaná pluralita názorů je v tomhle systému jen iluze.

A tak to být nesmí. Ani teď, ani v budoucnu.

Ahojka.

Zdravím i Bratříčka. Viz jeho video pod statutem.

Ondřej Tesárek i Bratříček byli vaporizováni z Facebooku

David Martinek · FCB


Je zle. Už zakazuju aji pitkogramy na vložkach

Už chapete, že ta nenavistna, levičacka, multykulturni banda se nezastavi před ničim? Když před par rokama zakazovali huleni v hospodach, nasazovali šmiracke kontrolory a systemy EET, vyžadovali povoleni poskakovat s holu dupu po ulicach a chtěli, aby se z vašich peněz krmili mali černoušci, mnozi za tym hledali cosik pozityvniho.

A ono se vždycky cosik pozityvniho našlo, že? Vždyť komu by nevadil smrad ze zahuleneho pradla, když ste se vratili z pivka, kdo by nechtěl narovnat pravni a daňovy system a proč by se uchylove s holu dupu nemohli projit raz za rok po ulici? Vždyť mame demogracyju, nas neubude a uboha, utlačovana menšina se na chvilu poveseli a zas da rok pokoj.

Už chapete, že pokoj nebude nikdy, dokud to nezastavite? Že s každym uřiznutym kolečkem salamu jim enem naroste chuť a po jedne cypovině se pusti do dalši, ještě větši? Patnact roku zme je nechali ze svojima neziskovkama a natlakovyma skupinama neomezeně okrajovat naše svobody, až překvapivě zjišťujeme, že zme se probudili ve fašistyckem statě, kde moc drži nikym nevolene svazky – fasci.

Tak fčil už se dokonce pokušaju zakazat aji pitkogramy na vložkach, směju se furt někteři. Ja bysem se byl byval nesmal. Pokud kdosik nekonečně dluho otravuje s takyma cypovinama, nemluvě o věcach opravdu podstatnych, pak raz lidem dojde trpělivost, bo to už začne štvat aji lidi do te doby tolerantni.

A pak bude zle. A s vaničkou se vylije aji děcko. Ale možna kdosik pravě s takym vyvojem počita a zaměrně tyto fašizujici svazky štengruje a plati…

Ladislav Větvička, Roma Nea


Dlouhý status o komunistovi

Soudruh Samuel Marec byl v USA na výletě, kde si byl v podstatě potvrdit své dlouholeté přesvědčení o tom, že kapitalismus selhal a jak moc potřebujeme více státu a více regulací. A i když nás na závěr článku pozdravuje (a že není komunista), tak se mu trošku pověnujeme, neboť v kavárně je dnes velmi v módě cestovat do USA a mluvit o tom, jak je to tam celé na hovno. Pár věcí je tedy třeba uvést na pravou míru.

Samo v úvodu tvrdí:

„Amerika sice je výjimečná krajina, ale její systém vyčerpal svůj potenciál a dnes vede k nespokojenosti. Řečeno ve zkratce: příliš mnoho lidí se prostě má špatně.“

Jak na to přišel? Z těch rozhovorů s pár lidmi? Z pocitů, přesvědčení že kapitalismus je prostě špatný? Z nějakých dat? Neboť „mít se dobře“ je velmi subjektivní. Mohu být bohatý, a něco se mi stane, onemocním, a už se mám špatně. Je to velmi subjektivní.

Pokud si prohlédnete i světové statistiky, v subjektivním štěstí najdete na prvních příčkách vyspělé země, ale i země jako Zimbabwe, kde byste asi nechtěli žít. Zajímavější je to ale, když se vezme statistika Subjektivního pocitu štěstí vs HDP na obyvatele, a tam je USA jednoznačně mezi prvními: ourworldindata.org/happiness-and-life-satisfaction

Po krátkém rozhovoru s domácím, který mu popsal své patálie se zdravím a to, že ho jednoduchý zákrok stál 3000 dolarů, Samo dodává:

„Říkám, že my jsme se v Evropě někdy velmi dávno shodli, že nejsme idioti, a zavedli všeobecné zdravotní pojištění.“

Zde jen v krátkosti. Položme si otázku, jestli chceme mít raději vyšší náklady a žít, nebo ušetřit a být mrtví. Neboť má-li dnes pacient na Slovensku vážnou nemoc, dostat se jen k diagnóze je umění. O úspěšnosti léčby nemluvě. Zde si Samo může přečíst také pár statistik. Vytáhnu jen jednu — 5leté přežití pacientů s rakovinou prsu. Slovensko 75 %, USA 90 %.

Samo znovu a bez argumentů pokračuje:

„Americký sen už nefunguje. V 21. století jednak už tušíme, že každý si tak docela strůjcem svého osudu není, a jednak vám ve Spojených státech někdo do cesty aktivně klade bariéry. A stát to opravdu není.“

Znovu špatně. Zatímco v roce 1950 obsahoval „Federal code of regulations“ cca 9 tisíc stran regulací, dnes jich je už přes 185 tisíc. Ne Samo, ani jedna z těchto stran volný trh nepodporuje. regulatorystudies.columbian.gwu.edu/reg-stats

Samo se samozřejmě nevyhnul ani tématu zbraní:

„Místo toho je pouze v Chicagu ročně střelnou zbraní zabito více lidí než ve Francii, Německu a Itálii. Dohromady.“

No tady se tak trochu v domnělé korelaci se zbraněmi chytil do pasti, protože stát Illinois má jedny z nejpřísnějších regulací zbraní v USA (potřebujete licenci, licencovaný trénink, jste prověřován atp.).

Samozřejmě nevyhnul se ani nákladům na vysoké školy a tomu, že to v podstatě musí někdo platit. Znovu jen jedna statistika, nejlepší univerzity na světě: topuniversities.com/…/worlds-top-100-universiti… Skrolujte skrolujte, jestli tam v té stovce najdete Slovensko. Nenajdete. A kdo je na samém vrchu? USA.

Nakonec i slovenští kavárníci když chtějí dobré školy, tak se jim v papírech lépe vyjímá titul z USA, než titul z nějaké místní masmediálky. Má to své důvody.

Abychom to tedy shrnuli v kontextu s Marecovými zjištěními:

  • Americký sen už podle Marce neexistuje, ne kvůli státu, ale kvůli hnusným korporacím. To že mají na hlavě tuny regulací je vedlejší.
  • Ne my, to Američané mají hovno zdravotnictví. Čekačka 3 měsíce na každé vyšetření. Omítka opadává. Plesnivé. Ale zdarma.
  • Je třeba zregulovat zbraně, i když tam, kde je mají nejzregulovanější, to také nefunguje.
  • Je třeba také studovat zdarma. Sice víme, že to rapidně sníží kvalitu vzdělání. Ale ve snaze o budování lepších progresivních zítřků nám to úplně stačí.

(Původní článek: dennikn.sk/…/bol-som-v-amerike-hladal-som-americky-sen-a-nasiel-dzunglu/)

Menej štátu · 24. října v 19:38

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 258 × | Prestiž Q1: 8,42

+13 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top