Štítky článku: •  

Střípky (247)

⚜ Nekonečná důchodová reforma (Vlastimil Tlustý) ⚜⚜ Euro je nástrojem násilného federalismu (Hana Lipovská) ⚜⚜ O ohrožení svobody 30 let po listopadu 1989 (Tomáš Břicháček) ⚜⚜ Švédsko míří k občanské válce (Paul Joseph Watson) ⚜

Nekonečná důchodová reforma

Opakovaně se posledních mnoho let dozvídáme, že vznikla a zase zanikla nějaká komise pro důchodovou reformu a že se shodla na tom, že se na žádné skutečné reformě důchodového systému neshodla.

Nejprve je nezbytné objasnit těm, co si myslí, že si u státu spoří na nějakém vlastním účtu, že žijí v hlubokém omylu. Máme totiž tzv. „průběžný“ systém a to znamená, že to, co je do systému od občanů a podniků vybráno, je „průběžně“ tedy v podstatě okamžitě důchodcům vyplaceno.

Platí tedy, že to co se dohromady od všech plátců vybere, může být dohromady všem důchodcům vyplaceno a nikdo si nic nespoří. V této rovnici může skutečná důchodová reforma měnit pouze procentuální sazbu důchodového pojištění, věk odchodu do důchodu a výši důchodů. Dnešní sazba důchodového „pojištění“ je u nás velice vysoká a její další zvyšování by zhoršilo konkurenceschopnost naši ekonomiky a také by vyvolalo odpor naprosté většiny voličů. Možnost zvýšení věku odchodu do důchodu již byla vyčerpána a jeho další zvyšování naráží jednak na přirozenou „životnost pracovní síly“ a jednak na politickou nepopularitu.

Výše důchodů by měla podle platných zákonů růst přiměřeně k růstu cen tedy inflaci a k růstu mezd. Poslední dvě vlády zvyšují důchody tempem přibližně polovičním než by odpovídalo inflaci a růstu mezd. Tím rychle klesá poměr průměrného důchodu k průměrné mzdě. Děje se tak za většinové politické podpory vládnoucích politických stran, které by si zasloužily ocenění za skvělou politickou propagandu. Divná důchodová reforma tedy probíhá a velký problém je jenom to, že platícím nikdo neříká, že nejenom nemají nic naspořeno, ale také, že se starobní důchod neustále vůči mzdě snižuje. Místo čekání na osvícené politiky, kteří nabídnou a uspějí se skutečnou důchodovou reformou, se odvažuji doporučit: východiska hledejte ve vlastní hlavě, na konci svých paží a ve vlastní rodině.

Vlastimil Tlusty · FCB


Euro je nástrojem násilného federalismu

Po osmi letech dnes ve funkci guvernéra Evropské centrální banky končí Mario Draghi. Ve svém rozlučkovém projevu řekl několik zásadních tezí:

  1. Euro je výsostně politický projekt, základní krok směrem k cíli větší politické integrace.
  2. Evropská centrální banka je vpravdě federální institucí.
  3. Dnes nastal čas pro více, nikoli méně Evropy… …a to v nejopravdovější tradici federalismu.
  4. Sdílená suverenita je znovuzískaná suverenita.

Nově nastupující prezidentka ECB Christine Lagardeová oproti tomu v těchto dnech vyzvala ke „sdílené rozpočtové politice“ a doporučila Německu a Holandsku, aby své rozpočtové přebytky raději investovaly do infrastruktury.

Záporné úrokové sazby pak obhajovala s tím, že „máme chránit spíše pracovní místa než střadatele“.

Shrnuto: přijetí eura v současnosti znamená vyslovení plného souhlasu se „vstupem“ do budoucí evropské federace neboli evropského nadstátu.

Rašínovské „pracovat a šetřit“ je pak ve jménu „sdílené suverenity“ nahrazeno lagardeovským „buď pracovat, nebo šetřit“.

Éra Supermaria, který euro „zachránil za každou cenu“, končí.

Důvody pro obranu koruny trvají a přetrvají.

Hana Lipovská · FCB


O ohrožení svobody 30 let po listopadu 1989

Moje odpověď na anketní otázku Institutu Václava Klause: „Po třiceti letech od roku 1989 se řada z nás cítí v mnoha ohledech opět nesvobodnými. V čem konkrétně vidíte po ‚třiceti letech svobody‘ její největší ohrožení?“

Hlavním nebezpečím pro svobodu je dnes levicový progresivismus a jeho maniakální ambice řídit společnost do nejmenších detailů, převychovávat ji ke svému obrazu, poroučet větru a dešti. Marxismus se vrací v nové, zákeřnější podobě, která svobody upíjí po malých doušcích, zastřeně (kvóty, povolenky, boj proti stereotypům, dezinformacím, nenávistným projevům apod.), s halasným odvoláváním se na ušlechtilé cíle. V pozadí je stále stejná dychtivost zbořit starý svět a vybudovat nový „pokrokovější“, „spravedlivější“, „dokonalejší“.

Mnozí bohužel zůstali ve svém vnímání politiky zamrzlí v době studené války s tehdy narýsovaným ideovým střetem a s tehdejšími hrozbami a nepřáteli. Odtud všechen ten halasný antikomunismus, volání „Patříme na Západ, ne na Východ!“, démonizace Ruska a Číny apod. To je ovšem jalový přístup. Kopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuální. Co je horší, tento způsob uvažování zkresluje vidění aktuální situace a snižuje rozlišovací schopnost, pokud jde o identifikaci frontové linie nynějšího konfliktu, tj. kulturní války, jež se odehrává na ose Západ — anti-Západ.

Odpověď na anketní otázku IVK v Newsletteru z října 2019. (Částečně s použitím argumentace z článku „ODS, vzpamatuj se!“)

Píše pan Tomáš Břicháček na blog.idnes.cz


Švédsko míří k občanské válce

Bývalý generální ředitel švédského průmyslového gigantu Scania varuje, že Švédsko směřuje k občanské válce. K potlačení nepokojů v migračních oblastech asi bude zapotřebí ozbrojené síly.

Bývalý generální ředitel výrobce náklaďáků Scania varoval, že Švédsko kvůli nekontrolované masové migraci směřuje k občanské válce.

Tento podnikatel Leif Östling v interview se Swebbty řekl, že příchod tolika nových migrantů, které se nepodařilo integrovat do švédské společnosti, vytvořil úrodnou půdu pro násilné nepokoje.

„Zatím jsme nabrali příliš mnoho lidí zvenku. A teď je máme. Ti, kdo přišli ze Středního východu a z Afriky, žijí ve společnosti, kterou jsme my opustili před skoro stovkou let,“ řekl.

V mnoha švédských městech raketově vyrostly útoky granáty, kdy z většiny z těchto nepokojů obviňují gangy migrantů. Rostou i sexuální zločiny a násilná kriminalita.

Östling zdůrazňoval problémy s integrací, když poukazoval na vlastní zkušenosti s vedením Scanie, v níž 90 ze sta somálských migrantů najatých k práci v této společnosti bylo vyhozeno nebo propuštěno, protože buď nebyli schopni chodit do práce včas, nebo pracovat v týmu.

Östling si myslí, že „předávání znalostí“ nezbytné pro to, aby si migranti poradili se Švédskou společností, by mohl trvat generace, než se povede.

Tento podnikatel říkal, že doufá, že problémy této země by mohly být vyřešeny do 10 let, ale jestli se to nepovede, mohla by z toho vykypět občanská válka, kvůli čemuž bude nutno povolat ozbrojené síly, aby si poradily s násilnými nepokoji v migračních oblastech.

Paul Joseph Watson

PrisonPlanet.com

October 28, 2019

Reformy.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 241 × | Prestiž Q1: 9,74

+16 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top