Štítky článku: •  

Víš to, státe???

Já se nemohu, a ani nechci, zbavit pocitu, že stát o mě nemá vědět víc, než to, že existuji, mám jakési jméno a rodné číslo a občas mu, trochu nerad, zaplatím jakousi rozumnou berni.

Asi bych uvítal, kdybych mohl tuto daň směřovat tam, kde cítím, že bude užitečná. Bez toho, že můj parlamentní „zástupec“ si bude mého medvěda porcovat podle svých chutí a pofiderních zájmů. Může to být třeba církev, spolek, hrad Štajnštejn, nebo jiná organizace, jejíž smysl mi připadá užitečný. Zdá se mi nemravné, že mi stát sebere nějakých 64 % mého výdělku a pak s ním kupčí velmi neprůhledným způsobem.

Shrnutě: odmítám financovat

 • Policii, která perzekvuje pokojné občany, ale podržtaškuje mafiánům, či jiným bossům podsvětí (třeba v Janově),
 • Odmítám financovat Justici, která sice soudí podle psaného zákona, ale nevidí „selský vid práva“, rozum při jeho výkladu,
 • Odmítám financovat sociální síť, vníž se houpají nejmenovaní chroničtí uživatelé sítě, ale která těm, kteří se skutečně ocitnou v sociální pasti, poskytne 1300,- Kč měsíčně, resp. ještě méně, a je s nimi zacházeno a jednáno, jako s asociály a zločinci.
 • Odmítám financovat různé „kyrysy, fangličky a fedrpuše“ armády, když mi je generálové náležitě neodůvodnili, jakož i jejich černé fondy, jak je novináři vydolovali.
 • Odmítám financovat x násobně dražší úseky dálnic, než třeba v Německu, či kdekoliv jinde.
 • Odmítám financovat armádu byrokratů, která lidem jen komplikuje život.
 • Odmítám financovat státní ČEZ, který se chová jako gauner (a jak je v anglosaských zemích pěkné pořekadlo: jestliže něco vypadá jako kachna, kdáká jako kachna, je to kachna), vykazuje miliardové zisky jen proto, že se mu nikdo nemůže bránit. Stát si jej chová jakožto nástroj další maximalizace daňových výnosů, výsostně a zcela netržním mechanismem. Vyděračské stanovování cen státem uznaného monopolu, nad nímž (když už to musí být) státní regulační úřad dohled jaksi nevykonává, je slinou (a kdo ví, zdali-ne ještě horším exkrementem) do tváře všech občanů.
 • Odmítám financovat ČD, které si dosud (a také vinou svých odborů) jaksi nevšimly, že František Josef i Marie Terezie už dávno zemřeli a C. a K. Rakousko-Uhersko již neexistuje.
 • Odmítám financovat Českou poštu, která zcela vědomě ignoruje fakt, že běžní lidé chodí do zaměstnání, tudíž mezi osmou ranní a sedmnáctou odpolední prostě nejsou doma.
 • Odmítám si brát dovolenou na každý den, kdy mi jakýsi „důležitý“ úřad pošle (za moje daňové peníze) nějakou stupidní obsílku s modrým, nebo červeným pruhem, z jejíhož obsahu psaným jakýmsi úředním „ptydepe“ se dozvím maximálně, že bylo zahájeno cosi, čemu nerozumím, netýká se mě to, nebo odvolání proti tomuto rozhodnutí není možné.
 • Odmítám nesmyslnou moc soudních exekutorů, kteří slepě vykonávají moc justičního a byrokratického státu (viz dovětek dole). Bezpráví jsou nepotrestána, zatímco obyčejné chyby a selhání předpokladů jsou drakonicky trestány.
 • Odmítám prostřednictvím své daně financovat hřiště v Dolních Bukvičkách, protože mě nezajímá, nic mi do něj není, i kdyby nějaký budoucí Klapzuba dobyl svým fotbalem celý svět. Ostatně ten Bassův Klapzuba pochopitelně nechtěl od státu nic, to byl typický selfmademan.
 • Odmítám financovat plat soudruha poslance Vondrušky, protože z jeho osobnosti je mi na blití. Byl a je „bengo“, kreatura člověka, sadista a zločinec.
 • Odmítám financovat i pana presidenta, jestliže jako reprezentant státu, tedy nás, občanů, si nemůže odpustit své názory, bez ohledu, zda jsou občany bez výhrady akceptovány. Pak měl zůstat politikem, který prezentuje jen svůj názor. Je jedno jaký.
 • Odmítám prostřednictvím své daně financovat chod KSČM, jakožto pokračovatele KSČ, která nám 40 let ohýbala hřbety, nutila nás podvolovat se svým ideologickým zvratkům, v nejlepším případě nás nutila jednat schizoidně, myslet jinak a jednat jinak, která psychicky a ekonomicky usmrtila nejméně dvě generace lidí a fyzicky jich usmrtila tisíce, strany, která si na svoji podporu pozvala vojenskou mašinérii jiného státu, která se dodnes hlásí k ideologii, kterou náš současný stát (zákonem) označil jako zločinnou.
 • Odmítám svou daní podporovat blazeované politiky, jejichž jediným cílem je uplatnit Mňačkovu „moc“, které zajímám jen do té doby, než upustím do volební urny lístek s jejich jménem, nebo hůře, lístek s názvem jejich strany.
 • Odmítám platit všechny státní úředníky, kteří nějaká minimální doporučení Bruselu umocní na čtvrtou a rajtují na něm jako kněžna Bathory na služkách.
 • Shrnutě, odmítám tento tvar státu, protože (a asi společně s panem Havlem) za tohle jsem svými klíči na náměstí nezvonil. Nemyslím, že nepolitická politika je dobrým řešením. Myslím, že politika, která vyhoví požadavku většiny národa, je správná. To jste ostudně poskvrnili Vy pánové (a nečetné dámy) včele ODS a i Vy, pánové včele ČSSD, ostatní starny nevyjímaje

Odmítám toho ještě mnoho.

Chci žít svobodně, o svých věcech si rozhodovat sám. K ostudě tohoto dnešního státu mám snahu, podobně, jako pan Kodet, pocit, křičet: „politici všech stran, jděte do p...“

Žijeme tu, náš státe, vesměs a v mnoha ohledech, hůře, než za té totality. Víš to, státe???

Citace: (zdroj viz níže)

Výklad k pojmu Justiční stát

V právním státě jde právě o právo a spravedlnost. V justičním státě jde o „přísné dodržování zákonů“. Základem právního státu je člověk: Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné. Důležitá je osobnost člověka. Výklad zákona se děje tak, aby co nejvíce chránil lidskou důstojnost, blahobyt všech a soukromé vlastnictví.

Tomu justiční stát ani za mák nerozumí. Jeho základem je byrokracie. Hybnou silou je samoúčel. Ve všech resortech vládne průměrnost. Hrůza před osobnostmi je evidentní. Průměrní žádného génia mezi sebou nestrpí. Vláda ve skutečnosti nevládne, protože to vůbec neumí. Nastává diktatura soudů. Ty začnou s „přísným dodržováním zákonů“ a to tak, že si je vykládají, aby to v první řadě vyhovovalo jim. Občan jako takový v justičním státě nemá takřka žádnou cenu. Je tam trpěn, aby platil daně a tím živil sekty svých státních vykořisťovatelů.

Citace: Jan Nepomuk Albert Berwid Buquoy

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 475 × | Prestiž Q1: 25,80

+87 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top