Štítky článku: •  

Nevůle a odpor občanů stoupá

A je tomu tak dobře. Premiér Nečas si jen sedí ve své polstrované židli, nedělá nic podstatného a vzpomíná si na staré klidné časy, kdy žil se svou rodinou. Nerozhodný a slabý člověk. Přál bych mu, aby se vrátil domů, aby se staral o své děti a manželku. Byl by spokojenější.

Tento odsudek jsem si šetřil a schovával na nejhorší časy. Byl jsem tolerantní 100 dnů od nastolení této nové vlády. Byl jsem trpělivý dalších 100 dnů. Bylo to ale jen další zklamání, další za posledních 20 let.

Tato vláda neumí řešit vůbec nic. Touží si jen zachovat status quo. Jenže status quo už se lidem hnusí.

Stát různými amnestiemi a zákazy systematicky a vědomě odzbrojil většinu občanů. Ozbrojeny zůstaly jen policejní sbory, armáda a samozřejmě někteří nekonvenční jedinci. Přiznejme si, že to je závažný problém. Ozbrojeni zůstali jen ti, kterým dal stát blahosklonný souhlas, anebo ti, kteří zákony otevřeně, nebo skrytě pohrdají. Vyzbrojeni (k útoku, nebo obraně?) jsou lépe rozliční darebáčci, než pokojný člověk. To je ale přece naprosto špatný stav.

Člověka musí napadnout, že společenský systém by měl poskytovat všem stejná práva (nejen) na obranu. Policie už to ale zřetelně negarantuje! Policie je již součástí byrokratického systému, její největší náplní je vlastní administrativní agenda. Dokladování toho, že zdokladovali dokladované doklady. Málo funkční a směšný mechanismus.

Obdobně soudy negarantují všem lidem stejnou spravedlnost. Bezbranným udělují tvrdé tresty za evidentní pitomosti, malým gangsterům udělují symbolické tresty a veliké gangstery vůbec nesoudí. To je zvrácený právní systém.

Pro představu uvedu tři příklady:

  • Malý, nicotný človíček s pěti třídami obecné školy sedí dnes v kriminále, protože v nějakém marketu ukradl pytlíček bonbonů, které před krámem rozdal dětem, aby měl ze života vůbec nějakou radost, ale protože už byl v podmínce za podobný delikt, šel natvrdo sedět.
  • Jiný člověk sedí dnes v kriminále za to, že neplnil státem vynucenou vyživovací povinnost na děti, ačkoliv se mu bývalá manželka kurvila i s hromosvodem a jemuž předchozí soud nařídil platit absurdní částky, které byly zcela mimo jeho reálné možnosti.
  • Jiní lidé žijí dnes na Bahamách, Seychelských ostrovech, v Jihoafrické republice, v Argentině a v jiných koutech světa a vesele se šklebí těm hlupcům, z kterých dostali milióny a miliardy. Na ty ovšem právní systém nedosáhne. A asi ani moc nechce.

Ještě stále máte pocit, že toto je právní stát?

Proto se lidem status quo hnusí. Proto jsou lidé strašně naštvaní. Moc příliš snadno používala pohádkové „Hrnečku vař“ a zapomněla na tu druhou část: „Hrnečku dost“.

Lidé jsou už tak utisknuti, nespokojeni a naštváni, že stačí málo aby z jiskry vznikl požár. Je mi líto, že musím takto parafrázovat Владимирa Ильичe Ульяновa.

Ale to pan Nečas neví. Sedí si v křesle a pokud vůbec o něčem rozhoduje, pak nejspíše o veledůležitých věcech, jako jestli krávy mají mít dva rohy a vemínko mezi zadníma nohama. Ale ono je to vlastně v intencích Evropské unie.

Tupý lid si nezasluhuje víc, než tupou vládu. A pokud lid tupý není, musí svrhnout takovýto režim. A když už pistole a flinty nemá, možná stačí vidle a motyky.

Ale možná, že v armádě nezůstali jen tuční důstojníci, ale třeba i pár inteligentních jedinců, kteří také vidí, že tudy cesta opravdu, ale opravdu nevede.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 837 × | Prestiž Q1: 29,00

+116 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top