Štítky článku: •  

Velká debata a o čem?

Macron dlouhodobě baví a unavuje Francouze spoustou málo smysluplných návrhů, znovu navrhuje Francouzům „grand débat“ o imigraci. Navrhoval to již loni a zdálo se, že se dodebatovalo. Proč do nekonečna debatovat o něčem, co je už jasné a k žádnému jinému závěru než „nejlépe stop“ stav nelze dospět. Evidentně chce debatovat z toho důvodu, že má na mysli jiná řešení než nejlepší.

Francouzští prezidenti mají v rukou k otázkám, o nichž je nutné debatovat, úžasný nástroj — celonárodní referendum, pokud by Macron byl víc než trapný podvodník, vyhlásil by je a během kampaně debatoval s Francouzi. Macron si potřebuje vylepšit image, ve vyhlídkách na příští prezidentské volby 2022 si v prvním kole s Marine Le Pen stojí stejně, ve druhém kole ho podle průzkumu veřejného mínění Le Penová rozdrtí.

Macron má už dlouho image arogantního a málo schopného politika, nesmí prostě promluvit, pak dojde ke katastrofě — existuje kultura ve Francii, ale neexistuje francouzská kultura, poslední jeho gaf v interview ve Valeurs Actuelles, v imigraci do Francie preferuje černochy z Guinee před Bulhary, nejspíš jde o prezidentovy preference přítulnosti fysis, francouzský velvyslanec pozván na bulharské ministerstvo zahraničí, aby to vysvětlil. Prezident navrhuje debatu, ale jak debatovat v situaci, kdy jakýkoliv jiný názor než servilní přitakání imigraci se považuje za rasistický, Eric Zemmour řekl svůj názor a zmizí z obrazovek.

 V rétorice oficiální Francie se tvrdí, že masová imigrace je něčím přirozeným a nezastavitelným. Prezident si pod debatou o imigraci představuje debatu o imigračních kvótách, s kterými vládnoucí aparát může operovat zcela libovolně a čísla pohodlně falšovat nebo zkreslovat. Imigrace má být demografickou fatalitou, chtít ji nějakým způsobem čelit je v režimním pojetí amorální.

Vládnoucí režim dlouhodobě delegitimuje jakoukoliv perspektivu, která by byla vycházela z národní vize. Francouzské vlády a jejich zásluhou to vlastně platí i pro všechny státy EU, se dobrovolně zbavily přirozených prerogativ v tomto smyslu a odevzdaly je nadnárodnímu unijnímu centru. Pouze Francie mohla efektivně tento proces zablokovat. Omezení imigrace a imigrační kvóty navrhoval již Sarkozy, ale udělal všechno proto, aby se nic takového ve Francii fakticky neprosadilo.

 Vláda se může naoko přiklonit k vůli národa, ale režim má v záloze soudy, které v konkrétních případech okamžitě zvrátí protiimigrační opatření, aby se proimigrační politikou nedalo vůbec pohnout, v záloze mají evropské soudní instance a údajné nadnárodní závazky země. Francouz a potenciálně to platí i jinde, nejen, že nemá právo ovlivnit azylové právo, ale i ovlivnit masovou imigraci jako takovou, která jde mimo azylové principy. Ilegální masová imigrace v podstatě potopila celou strukturu evropského práva.

 Kde není právo, je i trapnost a ne malá — co všechno musí Evropská unie spolknout, aby turecký paša Erdoğan neposlal do Evropy milion z lidí, které má v záloze. Jaké chvění vyvolávají v Itálii, Španělsku a v celé EU libyjští lokální vládci, podařil se jim husarský kousek, rozložili tisíciletou katolickou církev, její vznešenou ideu proměnil Argentinec Bergoglio v servis pro africké imigranty.

Ve Francii jsou demografické statistiky tabuizovány, co noviny, to jiné informace. Pokud se někdo v zemi naturalizoval, statistiky s ním pracují jako s Francouzem, je tam obvyklé, že nikoliv demograf, ale soud definuje, kdo je Francouzem, v Německu jít ke statistickým zdrojům a demografickým podkladům je přímo nebezpečné a téměř protizákonné.

Píše pan Libor Číhal na meras.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 157 × | Prestiž Q1: 6,39

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top