Štítky článku: •  

Velká debata a o čem?

Macron dlouhodobě baví a unavuje Francouze spoustou málo smysluplných návrhů, znovu navrhuje Francouzům „grand débat“ o imigraci. Navrhoval to již loni a zdálo se, že se dodebatovalo. Proč do nekonečna debatovat o něčem, co je už jasné a k žádnému jinému závěru než „nejlépe stop“ stav nelze dospět. Evidentně chce debatovat z toho důvodu, že má na mysli jiná řešení než nejlepší.

Francouzští prezidenti mají v rukou k otázkám, o nichž je nutné debatovat, úžasný nástroj — celonárodní referendum, pokud by Macron byl víc než trapný podvodník, vyhlásil by je a během kampaně debatoval s Francouzi. Macron si potřebuje vylepšit image, ve vyhlídkách na příští prezidentské volby 2022 si v prvním kole s Marine Le Pen stojí stejně, ve druhém kole ho podle průzkumu veřejného mínění Le Penová rozdrtí.

Macron má už dlouho image arogantního a málo schopného politika, nesmí prostě promluvit, pak dojde ke katastrofě — existuje kultura ve Francii, ale neexistuje francouzská kultura, poslední jeho gaf v interview ve Valeurs Actuelles, v imigraci do Francie preferuje černochy z Guinee před Bulhary, nejspíš jde o prezidentovy preference přítulnosti fysis, francouzský velvyslanec pozván na bulharské ministerstvo zahraničí, aby to vysvětlil. Prezident navrhuje debatu, ale jak debatovat v situaci, kdy jakýkoliv jiný názor než servilní přitakání imigraci se považuje za rasistický, Eric Zemmour řekl svůj názor a zmizí z obrazovek.

 V rétorice oficiální Francie se tvrdí, že masová imigrace je něčím přirozeným a nezastavitelným. Prezident si pod debatou o imigraci představuje debatu o imigračních kvótách, s kterými vládnoucí aparát může operovat zcela libovolně a čísla pohodlně falšovat nebo zkreslovat. Imigrace má být demografickou fatalitou, chtít ji nějakým způsobem čelit je v režimním pojetí amorální.

Vládnoucí režim dlouhodobě delegitimuje jakoukoliv perspektivu, která by byla vycházela z národní vize. Francouzské vlády a jejich zásluhou to vlastně platí i pro všechny státy EU, se dobrovolně zbavily přirozených prerogativ v tomto smyslu a odevzdaly je nadnárodnímu unijnímu centru. Pouze Francie mohla efektivně tento proces zablokovat. Omezení imigrace a imigrační kvóty navrhoval již Sarkozy, ale udělal všechno proto, aby se nic takového ve Francii fakticky neprosadilo.

 Vláda se může naoko přiklonit k vůli národa, ale režim má v záloze soudy, které v konkrétních případech okamžitě zvrátí protiimigrační opatření, aby se proimigrační politikou nedalo vůbec pohnout, v záloze mají evropské soudní instance a údajné nadnárodní závazky země. Francouz a potenciálně to platí i jinde, nejen, že nemá právo ovlivnit azylové právo, ale i ovlivnit masovou imigraci jako takovou, která jde mimo azylové principy. Ilegální masová imigrace v podstatě potopila celou strukturu evropského práva.

 Kde není právo, je i trapnost a ne malá — co všechno musí Evropská unie spolknout, aby turecký paša Erdoğan neposlal do Evropy milion z lidí, které má v záloze. Jaké chvění vyvolávají v Itálii, Španělsku a v celé EU libyjští lokální vládci, podařil se jim husarský kousek, rozložili tisíciletou katolickou církev, její vznešenou ideu proměnil Argentinec Bergoglio v servis pro africké imigranty.

Ve Francii jsou demografické statistiky tabuizovány, co noviny, to jiné informace. Pokud se někdo v zemi naturalizoval, statistiky s ním pracují jako s Francouzem, je tam obvyklé, že nikoliv demograf, ale soud definuje, kdo je Francouzem, v Německu jít ke statistickým zdrojům a demografickým podkladům je přímo nebezpečné a téměř protizákonné.

Píše pan Libor Číhal na meras.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 161 × | Prestiž Q1: 6,42

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top