Štítky článku: •  

Třicet let po: demokracii máme, svobodu ne!

Že musí jít svoboda a demokracie nutně spolu ruku v ruce? Ale kdepak, přátelé. Že tomu tak není nás historie už mnohokráte přesvědčila a můžeme to sledovat i dnes. Ano, vládne nám demokratickou většinou zvolená banda papalášů, která měla nejlepší volební marketing. Jak je to ale se svobodou jednotlivce?

Upřímně řečeno … hrůzné. Po pádu komunistické diktatury stalinistického střihu jsme jistě všichni doufali, že budeme moci svobodně dýchat a žít své životy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Splnilo se nám to?

Ano, dosáhli jsme základní vymoženosti, tedy demokraticky svobodných voleb, kde si můžeme vybrat z mnoha kandidujících subjektů. Co však vybíráme? Jen to nejmenší zlo. Ať už jsou to volby parlamentní, senátní či presidentské. Jednou za pár let se páni ustrnou a s pózou mistrnou, abych parafrázoval mistra Karla Kryla, se nám vloudí do domácností se sliby všeho všem. Navoněné výkaly profesionálních PR agentur na ohlupování občanstva, kde finančně, bezcharakterně, samolibě, nejvíce lživě a nejvíce bez zábran či svědomí silnější pes mr … však víte.

Znamenají však demokratické volby opravdovou svobodu? O tom se nás dnešní mocní snaží zuřivě přesvědčit, protože jim tento stav vyhovuje. Tlačí to do nás všemi možnými prostředky pod vedením mainstreamových médií, ale velmi afektovaně reagují, pokud se jim někdo do tohoto statu quo snaží hodit vidle. Pokud někdo upozorní na to, že banda vrcholných politiků, uplacených neziskovkářů a novinářských prostitutek z takzvaných „solidních“ médií je jedna zkorumpovaná skupina navzájem propojených přítelíčků, jejichž jediným cílem ve vysávat erární rozpočet a držet se navzájem u koryt. A celá ta demokracie se smrskává jen na „vášnivě protikladné“ divadelní výstupy leaderů stylu Babiš – Fiala pro voličské ovčanstvo v hlavních vysílacích časech TV.

NE! Toto opravdu není svoboda, toto není svobodná společnost. Toto není ani právní stát, ani svoboda podnikání na volném trhu. Všimněte si jen, kolik tisíců zbytečných a často protichůdných a různě vysvětlitelných zákonů si na nás vymysleli, aby se v právní džungli nikdo nevyznal. Kolik je daňových předpisů, aby nikdo nedopočítal o kolik nás celkem okrádají. Kolik úředníků, policajtů, celníků, soudců a dalších vykonavatelů státní moci udržuje tuto mašinérii v chodu. Ne svoboda, ale byrokraticko-justičně-ekonomická totalita je tu.

Pokud by občan měl být opravdu svobodným jedincem, nikdy by se neměl dostat do situace, že se bojí státu, že je ekonomickým otrokem státu, že jej stát zneužívá, že se nemůže domoci základních práv, že se státní zaměstnanec nad něj povyšuje. Svobodný občan není zvíře zavřené ve státní ZOO, přisátý na státním krmelci. Je hrdým nositelem tradičních společenských norem vybudovaných našimi pracujícími a bojujícími předky, ctí staletími prověřené hodnoty křesťanské euroatlantické civilizace, neohýbá hřbet před prasaty u koryt a umí se vlastní produktivní prací uživit sám.

Kam jsme se posunuli od dob bolševického socialismu? Komunistická občanská ZOO měla klece malé, koryta poloprázdná, řetězy pevné. Dnešní multikulturně socialistická ZOO však jen přidala něco do koryt, zvětšila výběhy a řetězy přidává jen velmi sofistikovaně a nenápadně, aby „lid“ moc neremcal. Jinak jede na stejné vlně.

Na stejné vlně rozpínavého policejního státu, kde si jedinec nemůže být jist dnem ani hodinou, kdy ho erární aparát může zlikvidovat. Ať už jej dostane na „předsudečnou nenávist“, daňový „únik“ či jiný výmysl mentálně komunistických zákonodárců.

NE! Takto svoboda opravdu nevypadá. Takto vypadá skrytá totalita za podpory desinformačních médii, jež si říkají masová, za halasného bubnování bolševiků mysli, kteří si říkají demokraté. Takto vypadá totalita, kde se trestá jiný názor, vyřčená objektivní pravda, kde se trestá snaha být poctivým, na státu nezávislým občanem. Ano, demokracii máme, svobodu NE!

Píše pan Karel Kříž na PravýProstor.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 193 × | Prestiž Q1: 9,16

+16 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top